Rundāles pils dārzs maija sākumā apmeklētājiem būs slēgts 6

Rundāles pils dārzs maija sākumā apmeklētājiem vēl nebūs pieejams, portālam apliecināja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa. Viņa paskaidroja, ka apmeklētāju uzņemšanu nav iespējams atsākt, pirms valdība nav pieņēmusi un izziņojusi izmaiņas Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā noteiktajos ierobežojumos publisko pasākumu norisei.

Gatavojoties brīdim, kad varētu tikt izziņoti sociālās distancēšanās atvieglojumi, Kultūras ministrija kopā ar Veselības ministriju, piesaistot muzeju nozares pārstāvjus, izstrādā vadlīnijas drošības pasākumiem, kurus ievērojot muzeji drīkstēs vērt durvis apmeklētājiem.

«Lai gan ārēji šķiet, ka ārkārtējās situācijas laikā darbi ir apstājušies un laiks rit lēnām, Rundāles pils muzeja darbinieki turpina strādāt un gatavoties apmeklētāju uzņemšanai,» uzsvēra Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse, skaidrojot, ka, izmantojot situāciju, kad muzejā nav apmeklētāju, ekspozīciju telpās tiek veikti ģenerālie uzkopšanas darbi.

Tāpat turpinās arī dārza uzturēšanas darbi – rožu krūmu sakopšana pēc ziemas, anotāciju izvietošana tulpju dobēs un rožu dārzā, ravēšana, puķu stādīšana partera dobēs un laistīšana visā parka teritorijā.

Aktīvi norit arī Rundāles pils muzeja zinātniskais darbs. Muzeja speciālisti strādā pie tekstu sagatavošanas diviem izdevumiem. Drīzumā iznāks Laumas Lancmanes grāmata par vēsturiskajām rozēm Rundāles pils dārzā, savukārt krājuma nodaļas vadītāja Kristīne Budže raksta grāmatu par Rundāles pils muzeja stikla lustrām.

Gaidot brīdi, kad muzejs atkal varēs uzņemt viesus, tiek domāts par viņu pieredzes bagātināšanu gan pilī, gan parkā. Tiek veidota orientēšanās spēle muzejā un foto orientēšanās akcija franču dārzā. Dabas izzinātājiem būs pieejams materiāls par aizsargājamām augu un kukaiņu sugām Rundāles pils ansambļa teritorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pele

Vai nevar izveidot kādu virtuālu, bilžu pastaigu pa ziedošo dārzu? Būtu ļoti jauki!

pirms gada, 2020.04.30 16:48

tiešām...

https://latviainside.com/explore/tours/rundalespils/virtualtour.html

pirms gada, 2020.05.02 19:27

p

Paldies!

pirms gada, 2020.05.03 07:57

Up

Aiziesim,noraus kovidu un balle beigusies!Kur jāskrien,kad valstī karantīna?????????????

pirms gada, 2020.04.30 22:16

Hmm

Tak neej, kas tevi dzen

pirms gada, 2020.05.01 10:21

tUP

Sēdi savā karantīna un izolejies, kāda Tev daļa gar citiem!!! Piedod, bet Tavs komentārs ir Super stulbs!

pirms gada, 2020.05.01 13:48

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju