Rundāles pašvaldība novadu reformu gatava apstrīdēt Satversmes tiesā 32

Vairākas Latvijas pašvaldības pieņēmušas lēmumu vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot Saeimā apstiprināto reģionālo reformu. Arī Rundāles novada vietvara apņēmusies bez cīņas nepadoties un grasās taisnību meklēt tiesā.

Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis apliecināja, ka novada dome, balstoties uz pagājušajā gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem par novada plānoto iekļaušanu Bauskas novadā, gatavojas iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā, jo Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likuma pieņemšanas laikā neesot saņemtas atbildes par konkrētiem ieguvumiem Rundāles novada iedzīvotājiem.

«Steidzoties likumu pieņemt pulcēšanās ierobežojumu laikā, rundāliešu viedoklis nav uzklausīts, nav notikusi arī solītā ministra tikšanās ar iedzīvotājiem,» norāda A. Okmanis.

Dokuments līdz tiesai gan vēl nav nonācis, jo tā juridiska sagatavošana prasot ilgāku periodu un šādu pakalpojumu sniegšanai jāorganizē iepirkuma procedūra. Pēc tās īstenošanas būs zināmas izmaksas, un tiks pieņemts domes lēmums, kurā arī tiks precīzi atspoguļots formulējums.

Vienlaikus A. Okmanis atzīmē, ka pašvaldības vēršanās Satversmes tiesā nenozīmē, ka Rundāles novada vadība un speciālisti neiesaistīsies jaunā Bauskas novada izveidošanas projekta sagatavošanā.

«Tiklīdz būs pieņemti atbilstošie normatīvie akti un piešķirts solītais Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas finansējums, aktīvi šajā procesā piedalīsimies, lai maksimāli iespējami būtu aizstāvētas Rundāles novada iedzīvotāju intereses arī tajā gadījumā, ja Satversmes tiesa ATR likuma darbību tomēr neaptur,» paskaidro A. Okmanis.

Tikmēr Iecavas novada pašvaldība pirms konkrēta lēmuma pieņemšanas izvērtē šādas prasības lietderību. Kamēr dome par šo jautājumu nav lēmusi, sīkāki komentāri šajā jautājumā netiks sniegti, portālam norādīja vietvaras sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane.

Vecumnieku novada pašvaldība izvēlējusies samierināties, un kara cirvi pacelt negrasās. Līdz šim nekādas aktivitātes par pieteikuma iesniegšanu Satversmes tiesā nav veiktas, arī deputātu starpā par šādu nepieciešamību nav diskutēts, apstiprina novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš.

«Mūsu viedokli par likuma pieņemšanas gaitu esam izteikuši, tajā skaitā, parakstot atklātu vēstuli Valsts prezidentam, kurš, publiski paziņojot, ka izstrādātais likums un tā pieņemšanas gaita ir nekvalitatīva, tomēr to izsludināja. Tas liek domāt par politisku ietekmi lēmuma pieņemšanā, nerēķinoties ar lēmuma kvalitāti un tā sekām. Līdz ar to māc šaubas par demokrātisku un loģiski izvērtētu lietas izskatīšanu arī Satversmes tiesā. Šī procesa laikā, līdz sprieduma pasludināšanai, netiek arī apturēts pieņemtais likums,» norāda G. Kalniņš, piebilstot, ka no tā izriet, ka līdzekļu tērēšana šīs prasības iesniegšanai un uzturēšanai Satversmes tiesā nav lietderīga. Šāds viedoklis esot dzirdēts arī no atsevišķiem Vecumnieku novada domes deputātiem. 

G. Kalniņš atzīmēja, ka salīdzinājumā ar citām vietvarām, pasīvi esot noskaņoti arī novada iedzīvotāji, visticamāk, neizprotot īstos reformas iemeslus un sasniedzamos mērķus.

«Esam pieraduši strādāt ar brāķi, tajā skaitā likumdošanā. Skumji, ka partijas, kas nokļuvušas pie varas zem caurspīdīguma un tiesiskuma lozunga, reālajā darbībā klaji ignorē šos lozungus un, visdrīzāk, šādā veidā cer uz panākumiem pašvaldību vēlēšanās jaunizveidotajās administratīvajās teritorijās. Tāpat kā ministra Pūces meliem par pašreizējām pašvaldībām un izmērīto pakalpojumu kvalitāti, tāpat arī šo lozungu meliem pienāks gals,» pārliecināts ir G. Kalniņš.

Pašlaik jau ir zināms, ka lēmums par vēršanos tiesā pieņemts Limbažu, Kandavas, Varakļānu un Inčukalna novadu domēs. Piemēram, Limbažu novada pašvaldība bija pirmā, kas šī gada 1. jūlijā iesniedza pieteikumu Satversmes tiesā. 42 lapaspušu, ar 234 pielikumiem apjomīgā dokumenta sagatavošana izmaksājusi piecus tūkstošus eiro, kas tika ņemti no pašvaldības budžeta, ziņo reģionālā televīzija «ReTV».

Pievieno komentāru

Komentāri 32

Fox news

Black Lives Matter !

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 10:19

Karte

Jā, bet, visu apmaksu veikt no priekšsēdētāja privātā konta!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 10:40

kijhgfds

Okmanis, šķiet, ir labs vadītājs, lai piedalās vēlēšanās jau lielākā novadā.

Vispār, pašā sākumā 26 rajonu sadalīšana bija milzu muļķība. Noderēja tikai mazo novadu priekšnieķeļiem, lai prihvatizētu visu kas kustas un nekustas.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 10:47

Vēlētājs

Okmaņa kungs, nešķied spēkus, mēs tevi atbalstīsim jaunā novada vadītāja amatā !

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:13

Gurķis

Ko var gudri runāt.Brāķis ir Vecumnieku pašvaldībā, kur ir totālanekompetence, absolūts profesionālas pieejas trūkums, amatos salikti ne savas jomas speciālisti. Aklam jābūt lai to neredzētu

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:33

ja jau

ja runājam par pašvaldību vadītāju, deputātu un speciālistu kompetenci vai nekompetenci, tad tā ir it visās pašvaldībās, jo nepietiek mums to kompetento, izglītoto un lēmumus pieņemt varošo cilvēku. Piemēram, Bauskas novadā pat, pašu noalgots eksperts secināja, ka novada speciālisti nav spējīgi kvalitatīvi izvērtēt projektus un slēgt līgumus. Par maz skolas un kompetences. Nemaz nerunājot par tiem, novados pašas tautas ievēlētajiem, pēc partiju sarakstiem....

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:42

Gurķīt!

Bet visi gudrie ,ar ļoti labām izglītībām strādā saeimā,lai mums visiem (tai skaitā invalīdiem)būtu cilvēcīga dzīve.Lai katru dienu nebūtu jādomā iznāks naudiņa maizei vai nē.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.09 07:39

par gurķiem runājot

tad cik mums to idejisko ir Saeimā un pašvaldībās, gandrīz visiem kandidēšana uz Saeimas un pašvaldību krēsliem ir biznesa projekts. Aklam jābūt, lai to neredzētu

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.09 09:00

tas nepārprotami norāda

cik aprobežoti un likumus nezinoši ir pašvaldību vadītāji un tajās savēlētie deputāti. Jo pašvaldībai būt vai nebūt ir vien Saeimas kompetencē, kā to nosaka Latvijas republikas Satversme. Tad, jau ,piemēram, Saulainē varētu sanākt entuziastu pulciņš, apsolīt vietējiem kārtējos brīnumus, un iesniegt pieteikumu par sava, Saulaines novada dibināšanu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:36

tā jau ir

atliek partijas kontā iemaksāt "ziedojumu", tikt uzņemtam partijā un attiecīgi "ziedojuma" lielumam tevi izbīda vai ieceļ attiecīgā amatā. Vismaz pagaidām, tas ir skatoties uz viena otra esošā un bijušā "vadoņa" vai augsta amata ieņēmēja prāta spējām un morālo stāju

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:47

Priekulis

Okmanis ir fašists vai komunists ?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:37

ko tu

viņš ir budžeta un ES fondu naudas apguvējs, tāds pats, kā visi citi pārējos novados

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:49

Izeja bezizejā

Jābūt atsevišķam valstiskam veidojumam : Apvienoto Novadu Savienība ( ANS ) !

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 11:42

bom

vakar biji bomzis rīt vari būt deputāts. un otrādi

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 12:07

Bubu

Atsēdētaji paliks bez darba

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 15:59

Andris

Okmanim bail, ka būs ar darbu maizīti jāpelna!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 16:17

Tu naivais

Pēc otrā termiņa jau pensija pienākas, un droši vien lielāka kā Tava alga

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 17:22

tas jau nokārtots

"bijušajiem" tiek piešķirta "izdienas pensija", ar pamatojumu, ka tādus "fruktus" neviens vairs darbā negrib ņemt

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 18:03

humuss

vai tad cara kroni kāds grib ņemt nost? Rundāle ir cariste ar caru un viņa kalpiem. Laikam pils tādu auru pašvaldībai uzlaidusi, Rundāles pils spoki apsēduši cara māju

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 16:29

Oma

Okmanis ir aizsēdējies. Ja nevar aizrotēt okmani, tad būs jāmaina robežas. Monarhiju laiks beidzies

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 19:45

iedzīvotājs

Ne jau par Okmani ir runa.Bet,ja tik daudzas pašvaldības visā Latvijā ir neapmierinātas ar sasteigti(to pat prezidents atzina)izstrādāto reformu,tad par ko ir runa.Tad jau vienaldzīgāks ir Vecumnieku G.Kalniņš,sakot,ka meliem pienāks gals,tātad atkal jauna reforma ar milzu naudas tērēšanu.Nez kāpēc Latvijā neliela cilvēku grupa iedomājas,ka Latvija ir viņu personiskais īpašums,ar kuru var darīt ko grib.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 20:57

iedzīvotāj

ja jau tev ir tik mīļa tā vietējā pašvaldība, tad tu varētu vismaz kādu no viņiem pilnībā arī uzturēt par savu naudu, kā dēlu vai meitu līdz viņi sasniedz "pensijas gadus"

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.09 09:06

plukt

vēl pedagoģēm vajadzētu iet streikā, lai palielina algas un atvieglo darbu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 22:50

Piekrītu

Un mediķiem arī,kuri tevi,tādu plukt ārstē.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.09 07:36

reformists

Neraudiet, okmaņi, sprindžuki, saulīši un kaķīši. Gan jau jūsu mafija spēs izdomāt ne vienu vien peļņas variantu , iespējams, vēl labāku par līdzšinējo atsēdēšanu un bikšu deldēšanu sviedriem vaigā. Latvijas valsts sniedz milzums iespēju visādu visneiedomājamāko valsts naudas legālu piesavināšanās variantu īstenošanai. Asociācijas, fondi, asociāciju apvienības, visas paredzētas vienam mērķim- naudas tērēšanai. Tāka nav ko nokārt degunu, patrioti!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 23:21

Janka

Pūce, turies! Pašvaldībās ir 2x par daudz sēdētāju, tapēc tava tiem pēcpuses deg, ka nevarēs muļļāties la pašvaldības ofisa labirintiem

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.09 07:23

bunka

Ārkārtīgi pareizi, reformists !!!!!
Izeja bezizejā pareizi raksta. Tad, kad Kučinski (Tautas partija) vairs neievēlēja, tūlīt tika organizēta Lielo pilsētu asociācija, kurā Kučinski par priekšnieku. Nevis sabiedriskā kārtā, kā kādreiz visādi šitādi amati bija krievu laikā, bet par labu naudu ik mēnesi, kas ir tūkstošos. Par ko tādus tūkstošus? Protams - par pir.anu. Tā kā bez amata un tūkstošu tūkstošos lielu algu neviens nepaliks, ja nebūs knābis acī prieksniekiem un sev līdzīgiem. Bezizejas gadījumā katrā apdzīvotā vietā var nodibināt Sabiedriskās tualetes padomi un arī valdi. Tad to locekļu amatu būs ....... un algu arī

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.09 13:03

Pārdomas

No vienas puses, skaidrs, ka O. ir aizsēdējies, un šādu aizsēdējušos kundziņu mums ir strīpām. No otras puses, tie, kas sajūsmā svilpj par to, ka O. paliks bez amata, neceriet, ka tā viņam atņemtā alga tiks kādam no jums, ka nodokļi paliks mazāki vai valsts pārvaldē biroktātu skaits saruks. Nekā tāda nebūs, bet tas, ka viss, kas tālāk par 5 km no Bauskas, ieaugs sūnās, ir gandrīz droši. Un tad Jūs, tagad tik priecīgie, raudāsiet rūgtas asaras un atcerēsieties "labos O. laikus". Ar to arī apsveicu!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.10 23:21

Pārdomātājam

Rundālē ir daudz vietu jau tagad ieagušu šūnās,Saulaines parku apskaties!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.11 15:17

nu nu

Labie laiki bija Okmanim, bet jums kas no tā?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.12 15:08

Janka

Okmanim nepienākās tāda alga2700.eur mēnesī,kauna vispār nav,vēl iebilst pret reformām ,bezkaunības kalngals.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.12 15:35

+ vai -

Rundāle nekad nepazudīs, jo tur dzīvo čakli cilvēki.
Okmanis vienmēr prot, ar savu politisko nekaunību sadalīt amatus, lai viņu ievēlētu.Lielās algas uzliek pats, auto, "komandējumus"un citas neatļautās ekstras...

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.11 09:23

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju