Rundāles novads pievienosies baltajai svētku akcijai 1

4. maijā, svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Rundāles novada kultūras iestādes iedegs savu ēku logos baltu gaismu no pulksten 21 līdz 24, simboliski aicinot ikvienu domāt baltas domas, darīt baltus darbus, teikt baltus vārdus Latvijai un līdzcilvēkiem, portālu informēja pašvaldībā.

Gaisma logos tiks iedegta atsaucoties Alūksnes novada aicinājumam visas Latvijas kultūras iestādes iesaistīties baltajā akcijā «Gaišie logi».

«Kultūras un tautas nami ar savu darbību latvisko tradīciju saglabāšanā, valstij nozīmīgu svētku un atceru dienu organizēšanu, ar iedzīvotāju identitātes stiprināšanu, piederības sajūtas veidošanu un uzturēšanu, ar jaunradi un līdziesaisti ir ļoti svarīgs zobratiņš Latvijas valsts pulksteņa mehānismā.

Jau vairāk nekā gadu tautas namu logi vakaros galvenokārt ir tumši, jo epidemioloģiskā situācija valstī liedz kultūras iestādēm strādāt klātienē. Tomēr, apzinoties savu misiju, iestādes ne mirkli nav aizmirsušas par savu skatītāju, apmeklētāju, joprojām tiek domāts par Latvijai svarīgu tradīciju, notikumu un svētku noturību ar ticību par drīzu atkal satikšanos. Ja vakaros kultūras un tautas namu logos deg gaisma, tas liecina, ka novads ir dzīvs, ka tauta ir dzīva, ka Latvija ir dzīva!» pauž Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.


 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kontrolieris

Logi pagaidīs tagad visu uzmanību pūļa kontroles apgūšanai.

pirms 14 dienām, 2021.05.04 18:26

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju