Rundālē sarīko sievišķīguma un vaļasprieku dāvāšanas vakaru 1

Rundāles novada multifunkcionālajā centrā piektdien, 6.martā, notika sievišķīguma mēnesim, kā to nosaukusi kultūras darba speciāliste Lilita Lauskiniece, veltīts sarīkojums. Tas piepildīts ar radošumu un bagātīgu emociju gammu.

Vakara pasākums sākās ar galvasrotu darināšanas meistarklasi, kam dots romantisks nosaukums – „Sapnis vasaras naktī”. Ļoti daudzas apmeklētājas vēlējās pagatavot savu īpašo galvas „stīpiņu” meistares Māras Zvirgzdas vadībā. praktiskums savijās ar skaistumu un romantiku – katrai, kas pagatavoja savu galvasrotu, tika Māras noformēta kartīte ar Šekspīra tekstu no viņa lugas „Sapnis vasaras naktī”, piemēram: „Tu nemoci, kurš tevi maigi mīl,/ Pret naidnieku lai acis dusmās zvīl.”

Piektdien Rundālē bagātīgi tika dāvāts vaļasprieks dažādās izpausmēs – tikai 6.marta pievakarē bija iespēja apskatīt "Baltās mājas" radošās studijas starojošo fotoizstādi "Sievišķība". Fotogrāfijās modeles ir "Baltās mājas" gleznošanas studijas, ko vada Laura Ikerte, dalībnieces, kam galvā viņu pašu darinātie kroņi. Arī fotogrāfe ir studijas dalībniece Zane Indrika.

Tāpat tikai 6.marta vakarā varēja noskatīties izcilu Jūrmalas kultūras centra jauniešu teātra "Eksperiments" izrādi "Ak, sieviete!" Izrāde bija neparasta, tikpat kā bez teksta, bet sievietes sevi dažādās situācijās varēja tik labi pazīt! Jaunās aktrises bija brīnišķīgi plastiskas, emocionālas, režisores Daces Umbraško vēstījums – precīzs.

Savukārt piektdien atvērtā Iecavas novada biedrības "RaDam" gleznu izstāde "Sievietes un ziedi" Rundāles multifunkcionālā centra kultūras zālē apskatāma līdz 20. martam. Eksponētas 11 autoru gleznas, turklāt viena no viņām – Gita Kravala – kaut arī tagad iecavniece, tomēr dzimusi, augusi un skolā gājusi Rundālē. Ginta Zaumane Iecavas radošo apvienību "RaDam" rundāliešiem priekšā stādīja ar vārdiem: „Mēs neesam mierīgas meitenes”. Tam ir pamats – kopš 2014. gada sarīkotas 38 gleznu izstādes, 18 fotoizstādes, īstenoti deviņi projekti.

Sievietes vai Rundālē, vai Iecavā prot atvērties mirkļa, krāsu, noskaņu brīnumam arī ikdienā – tāda šī piektdienas vakara atziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rundaliete

Paldies par kārtējo skaisto pasākumu!!! Izrāde bija neparasta, interesanta, aizraujoša!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.09 12:18

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju