Reģionālās reformas dēļ pašvaldības pagaidām strādājošo skaita samazinājumu neparedz 10

Reģionālās reformas pamatmērķis ir samazināt pašvaldību administratīvos izdevumus un optimizēt darbinieku skaitu, vietvaras pagaidām gan neparedz, ka izmaksas un strādājošo skaits varētu sarukt.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā paskaidroja, ka katras pašvaldības kompetencē, tai skaitā jaunizveidotā novada domes pārziņā, paliek jautājumi par pašvaldības darba iekšējo organizatorisko struktūru. Ministrijā norādīja, ka vietvarām pēc apvienošanās būs iespēja centralizēt un optimizēt funkciju izpildi, tādējādi ietaupot resursus vai arī tos pārvirzot citu uzdevumu veikšanai vai pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabošanai, kā arī nodrošināt darbiniekiem pilnas slodzes darbu, nevis vairākas nepilnas slodzes, kā tas novērojams atsevišķās pašvaldībās. Piemēram, Gulbenes novads, centralizējot grāmatvedību, ietaupījis 130 tūkstošus gadā. Tomēr, kā minēts iepriekš, par šiem aspektiem lems katra jaunā dome, vērtējot attiecīgās teritorijas iedzīvotāju vajadzības.
Pēc reformas pagasti kā teritoriālā iedalījuma vienības saglabāsies. Pašvaldībām arī turpmāk būs jānodrošina pakalpojumi iedzīvotājiem pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, nodrošinot tos pagasta pārvaldēs, vietējā bibliotēkā vai caur klientu apkalpošanas centriem. Vietvaru pārziņā būs iespēja izvēlēties, kuru no pakalpojumu sniegšanas modeļiem izmantot. Līdzšinējā prakse Latvijas pašvaldībās rāda, ka lauku pagastos tiek saglabātas pagastu pārvaldes un tiek nodrošināti dažādi pakalpojumi un iedzīvotāji var tos saņemt tuvāk savai dzīvesvietai, pat ja pašvaldības dome atrodas pilsētā.

Pašlaik likums «Par pašvaldībām» noteic, ka novada pagastos un novada pilsētās, kurās neatrodas pašvaldības administratīvais centrs, jāizveido pagasta vai pilsētas pārvalde, un ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra atļauju attiecīgās pašvaldības novada pilsētā un novada pagastā vai divos novada pagastos var izveidot arī kopīgu pagasta vai pilsētas pārvaldi (69.1 pants). Pašlaik administratīvi teritoriālās reformas kontekstā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) tiek vērtēts, vai šajos nosacījumos būtu nepieciešamas kādas izmaiņas.

Reformas ietvaros apvienojamajām pašvaldībām jau pašlaik ir pienākums apzināt situāciju visās apvienojamajās pašvaldībās un izstrādāt jaunveidojamās pašvaldības administratīvās struktūras projektu. Šo projektu, kas ietvers arī pašvaldības nolikuma projektu, pēc tam varēs izskatīt jau jaunievēlētā dome un uz tā pamata lemt par to, kādu pārvaldības struktūru jaunajā novadā veidot.
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks apliecināja, ka pašlaik darbinieku samazinājums nav plānots. No Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada esot saņemta informācija par administrācijas struktūru un strādājošo skaitu.  Visi darbinieki saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem arī no šī gada 1. jūlija turpina strādāt savu darbu. «Vai tuvākajā nākotnē paliks kā iepriekš, vēl nav nolemts, patlaban kopā ar kaimiņu vietvaru vadību notiek sarunas, tiek modelēts un domāts par jauno struktūru. Lēmumu par jaunveidojamā Bauskas novada darbinieku skaitu pieņems jau jaunais deputātu sasaukums, jo viņi būs tie, kas apstiprinās jaunos štatu sarakstus,» laikrakstam uzsvēra A. Jātnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

arī atveseļošanos neparedz

jo uz vietu pašvaldību krēslā joprojām faktiski nav konkurences, ko vadošie grib, to arī ieceļ, piemēram, sabiedrības veselības veicinātāja amatā. Arī deputātiem, vecajiem bukiem, konkurence minimāla, atliek vien šajā "partiju dīķi" ielikt vienu "gumijas pīli" un, skat, pēc laiciņa viss dīķis pilns ar tām pašām, jau paplukušajām un klibajām pīlēm.

pirms 10 dienām, 2021.02.23 09:21

Juuuu

Kurš gan par to būtu šaubījies! Protams, ka siltās vietiņas saglabās visi!

pirms 10 dienām, 2021.02.23 10:39

cerība

Ļoti, ļoti ... ceru, ka reforma nepotismu mazinās!!!

pirms 9 dienām, 2021.02.23 19:19

tātad

Kādiem 108 baušķiniekiem pievienosies 40 no Iecavas,30 no Rundāle un kādi 37 no Vecumniekiem.Ja nevienu neīsinām, tad kopā būs 215 darbinieki. Jāapsver piebūves celšanai galvenajai ēkai, jo viss tagad darbosies dubultīgi , ja pareizi saprotu, nepazudīs ne novadu vadītāji, ne vietnieki, ne izpilddirektori, ne kancelejas, ne....., ne....

pirms 9 dienām, 2021.02.24 10:51

Tā ir

tātad; Vecumniekos pie galvenās Domes ēkas jau ir vairākas citas paņemtas klāt, kad tas ierēdņu aparāts paplašinājās. Uzcels kādu kaunu klāt arī Bauskā, Vecumniekiem šajā ziņā ir liela pieredze.

pirms 9 dienām, 2021.02.24 11:46

Piekrītu

Ar steigu jāsāk projektēt augstceltni, kuras beletāžā plašos kabinetos ar marmora grīdām (ar 15 sekretārēm priekštelpās) sēdēs 3 mēri un 8 vicemēri, bet 17. stāvā vaiga sviedros rausies 12 PR-īstu nodaļa ziņu aģentūras "Reuters" apjomā. Galvenais neaizmirstiet ieprojektēt akvadiskotēku.

pirms 9 dienām, 2021.02.24 12:18

Lielvīrs

Un kur tad jēga no reformas tādā gadījumā?

pirms 8 dienām, 2021.02.25 08:55

Mazsieviņa

Ieguvums skaidrs - augstceltnes būve "sildīs" novada ekonomiku.

pirms 8 dienām, 2021.02.25 12:54

JO

Visi gribējāt reformu.Ko tagad īdiet?

pirms 5 dienām, 2021.02.27 15:38

to JO

Ja raksti-visi, tātad tu arī!

pirms 4 dienām, 2021.03.01 10:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju