Rallijkrosa čempionāta 4. posms aizrit Mūsas trasē

Bauskas «Musa Raceland» trasi sestdien, 4. augustā, piepildīja motoru dārdoņa. Te risinājās «Latvijas Naftas» «Grand Prix» čempionāta rallijkrosā 4. posms.
 
Vairāk nekā trīsdesmit autosportistu spēkošanos trijās kategoriju klasēs vēroja vairāki simti apmeklētāju. Dalībnieku vidū mūsu puses braucēju nebija, tādēļ skatītāju rindās galvenokārt šī sporta veida kaismīgie fani, kā arī baušķenieki, kuri nolēmuši šeit vadīt laiku ģimeniskā atpūtā.

Kopumā sacensībās startēja 35 dalībnieki. No tiem 18 braucēji bija «Lada RX» klasē, 11 – «Touring 2000» klasē un seši «Open RX» klasē. Neviena ekipāža neizstājās no sacensībām tehnisku problēmu vai avārijas dēļ. 

Sīvākā spēkošanās kā allaž notika plašāk pārstāvētajā «Lada RX» klasē. Līderis tajā mainījās katrā no braucieniem. Reti kurš ņēmās prognozēt iespējamo uzvarētāju. Viņu noteica tikai finālbraucienā. Par to kļuva Mārcis Martinovs, otro vietu ieņēma Ivars Joelis, bet uz goda pjedestāla bronzas pakāpiena – Ronalds Baldiņš.

«Touring 2000» klasē visos posmos līderis bija nemainīgs – Jānis Ikers. Gan kvalifikācijas, gan pusfināla un fināla braucienos viņš pārliecinoši noturējās braucēju rindas priekšgalā. Savukārt par otro vietu intriga saglabājās līdz pat finālam. To izcīnīja Jānis Olle. Vietu uz pjedestāla trešā pakāpiena sev nodrošināja Māris Druva.

Vismazākais braucēju skaits bija «Open RX» klasē. Taču intrigas tādēļ netrūka. Pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem lielisku rezultātu uzrādīja jēkabpilietis Mārtiņš Svilis. Taču trešajā kvalifikācijā viņš neizbrauca «Joker» apli un ierindojās brauciena pēdējā vietā, kopvērtējumā noslīdot uz otro vietu. Tikai nopietna cīņa finālbraucienā viņam ļāva atgriezties līdera pozīcijā, izraujot uzvaru savā klasē. Otrajā vietā palika igaunis Marts Tikkerbars, bet trešajā ierindojās kurzemnieks Uldis Valters.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju