Raidījumā «Pa straumei» atklās Mēmeles stāstu 5

Latvijas Televīzijas 1. kanālā, sākot no ceturtdienas, 5. marta, būs skatāms jauns raidījums «Pa straumei». Tas rosinās apjaust, ka upes ir ne vien ceļš, bet arī spilgts laika rituma simbols.

Viena no raidījuma astoņām sērijām, kurā izdzīvots Mēmeles stāsts, filmēta mūspusē – Vecumnieku novada Kurmenē un Skaistkalnē, kā arī Bauskā.

«Krāšņas Latvijas upes, ziņkārība, brīvība un piedzīvojumi – tā dažos vārdos raksturojams jaunais raidījums «Pa straumei». Tā galvenie varoņi ir trīs jaunieši un suņu meitene Urga. Viņi iepazīst upes un vienlaikus ierauga, saklausa, aptausta, izzina un izdzīvo arī Latvijas vēsturi, kultūru un garšas. Astoņās sērijās tiks apceļota Mēmele, Saka, Rēzekne, Abula, Vārtāja, Līgatne, Tērvete un Tartaka,» informē Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portāls.

Raidījums «Pa straumei» mudinās jauniešus un arī viņu vecākus atrauties no visaptverošās digitālās vides un doties piedzīvojumā Latvijas dabā. Tas ir labākais veids, kā iepazīt savu zemi, pavadīt neaizmirstamu laiku kopā ar draugiem un atgūt enerģiju, tomēr šis nebūs klasisks ceļojumu raidījums, uzsver tā veidotāji.

«Projekts ir gaiša prieka un cilvēkmīlestības caurstrāvots stāsts par mūsdienu Latviju jauniešu acīm. Pirmo reizi Latvijas mediju telpā tapis ceļojumu raidījums, kur vienā no galvenajām lomām ir cilvēka draugs un kompanjons – suns. Ceram, ka šis projekts iedvesmos cilvēkus ļauties ceļojuma un satikšanās priekam, veicinās paaudžu savstarpēju sapratni un vairos interesi būt klātesošiem,» teic raidījuma producente un režisore Ilze Lasmane-Brože. Filmējot LTV raidījumu «Sirmais. Kulta ēdieni» un piecu gadu laikā apbraukājot 42 valstis, viņā ieslēdzies «Sprīdīša sindroms» un gribējies veidot aizraujošu, interesantu, iedvesmojošu un izziņas pilnu stāstu par Latviju. Projekts par upēm – tas ir gan uzmundrinājums, gan alternatīvs piedāvājums jauniešiem pavadīt laiku saistoši arī ārpus «instagrama».

Kurmenē jauno raidījumu gaida ar nepacietību. Sarmīte Ķīse, tautas nama vadītāja, uzsver, ka tieši pirmajā sērijā varēs iepazīt Mēmeli un lūkot, kādu to atklājusi «Pa straumei» radošā komanda. «Interesants bija 27. februāra «Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli». Tajā viesojās raidījuma «Pa straumei» režisore Ilze Lasmane-Brože, jaunieši un, protams, arī Urga, atklājot piedzīvoto filmēšanas laikā,» teic Sarmīte Ķīse.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka pērn jūlijā LTV radošā komanda trīs dienas Kurmenē, Skaistkalnē un Bauskā filmēja raidījuma «Pa straumei» epizodes. «Upe nav tikai pastāvīga ūdenstece vai dabas objekts; tas ir ceļš un viss, kas ar to saistīts, – kultūrvēsture, vēsture, cilvēki, šodiena, notikumi, procesi. Mums šīs vietas ir atklājums. Lai gūtu sajūtas, nekur nav jābrauc; tās ir tepat,» satikta Kurmenē, pērnvasar «Bauskas Dzīvei» sacīja Ilze Lasmane-Brože.

Raidījums «Pa straumei» būs vērojams ceturtdienās pulksten 21.15 LTV1 un replay.lsm.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

annika

Būs smuki!!!

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.02 22:28

.

loti labs bija

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.06 11:22

Mēmeles labais krasts

Vai tad "Vaidelotes"atrodas Mēmeles krastā?Tāda mazliet saraustīta tā filma bija, scenārijs nebija labi izstrādāts, tāds amatieru veikums. Skaistkalnes skola taču lielākā šīs upes krastā, pat pieminēta netika, kaut gan ir uz pašas upes krasta.

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.06 14:47

zinu

to filmu jau arī amateri taisīja, ... grupa jauniešu. Uztaisi Tu kaut ko un tad te gudrējies! Palielies ko māki vai esi izdarījis - mēs arī Tevi noriesim! Tavas minimālās datorprasmes ( dators, internets, Bauskas dzīve... ) vari neuzrādīt!

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.08 08:52

to zinu

Paturi savu riešanu pie sevis.Neesi jau nekāds pārcilvēks, vienkāršs indivīds, kam nav sajēgas par objektīvu kritiku,varētu domāt, ka tu esi pati kaut ko vērtīgu izdarījusi, bet nav jau nekā, ar ko palielīties,

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.08 09:44

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju