PVD inspektori karstajā laikā pārtikas tirgošanu uzrauga pastiprināti

Karstajā laikā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārtikas tirgošanu uzrauga pastiprināti. PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis pastāstīja, ka šobrīd prioritāri pārbaudes tiek veiktas tirgos, izbraukuma tirdzniecības vietās un veikalos, pārbaudot dzīvnieku izcelsmes produktu temperatūras režīmu ievērošanu. Karstajā laikā Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novados veiktas 19 inspekcijas.

  «Šobrīd lielākajā daļā tirdzniecības vietu konstatējam neatbilstības temperatūras režīmu nodrošināšanā, kam par iemeslu bieži ir vitrīnu nespēja tehniski nodrošināt atbilstošu temperatūru, kad apkārtējās vides temperatūra pārsniedz +30 grādus. Pret tirgotājiem cenšamies būt saprotoši - liekam produktus pārvietot uz papildus ledusskapjiem, samazināt sortimentu, samazināt tirdzniecības laiku, sliktākajā gadījumā - pārtraukt augsta riska produktu tirdzniecību. Ja konstatējam būtiskas neatbilstības, kad neatbilstoši tirdzniecības apstākļi apdraud patērētāju veselību, uzsākam administratīvā pārkāpuma procesus,» stāsta J. Grosbārdis.    
   
Viņš apliecina, ka arī šonedēļ un pēc svētkiem pastiprināta kontrole turpināsies.  Viņš aicina pircējus, pirms iegādāties produktu, pievērst uzmanību produktu derīguma termiņiem un pēc produkta iegādes iespējami ātrāk to nogādāt līdz ledusskapim.

J. Grosbārdis norādīja – iepērkoties jāraugās, kādos apstākļos pārtikas produkti ir uzglabāti tirdzniecības vietā un vai to iepakojums nav bojāts. Mājās pārtikas produkti jāuzglabā tādos apstākļos un temperatūrā, kā to marķējumā norādījis ražotājs. Savukārt jēlprodukti jāuzglabā un jāgatavo atsevišķi no gatavajiem produktiem, kas netiks papildus termiski apstrādāti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju