Prognozē labu gurķu ražu

Siltajos laikapstākļos gurķi mūspusē aug griezdamies. Pirmo gurķu ražu zemnieki novākuši jau pirms divām nedēļām, un tā solās būt ļoti laba līdz pat vasaras beigām, portālam apstiprināja aptaujātie dārzeņu audzētāji.

Bauzes tirgū gurķus iespējams iegādāties par diviem eiro kilogramā. Annele no Bauskas novada Codes pagasta Jauncodes gurķus pārdod nelielā daudzumā, desmit kilogramus tirgū varot realizēt. Saimniece stādīšanas vietas mainot, jo pērn gurķu stādiem piemetās miltrasa, bet šogad viss esot kārtībā.

Baušķeniekam Jānim gurķi aug vēl mazākā platībā, tie esot tikai 87 stādi, tāpēc pa visu nedēļu sanāk pārdot tikai sešus līdz septiņus kilogramus.

Lielākā daudzumā Bauzes tirgū dārzeņus pārdod Ināra no z/s «Cāļi» Bauskas novada Codes pagastā. Kad raža sasniegusi kulmināciju, dienā varot nolasīt no 300 līdz 500 kilogramu gurķu. Savākt varot daudz, bet pārdot ne vienmēr tikpat, jo konkurence tirgū arī augot.

Vietējos gurķus iespējams iegādāties ne tikai Bauzes tirgū, bet tos arī pārdod uz vietas z/s «Lauriņi» Bauskas novada Īslīces pagastā par diviem eiro kilogramā. Dienā varot nolasīt no 15 līdz 20 kilogramiem dārzeņu.

Vecumnieku novada Skaistkalnē z/s «Brikaucki» pašu audzētos gurķus tirgo turpat uz vietas saimniecībā, pārdod Bauzes tirgus uzpircējiem, kā arī realizē Vecumnieku un Skaistkalnes tirgos par 1,50 eiro kilogramā. Raža esot ļoti laba, jo dienā varot nolasīt ap 300 kilogramiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju