Precizēts: Rīko izzinošu spēli par Iecavas kultūras namu

Labojums 4. rindkopā.

Lai pie datoriem un viedierīcēm pavadītais laiks būtu produktīvs, Iecavas kultūras nama speciālisti krīzes laikā izveidojuši aizraujošu, izzinošu un atraktīvu spēli – viktorīnu.

Katru darbdienu kultūras nama «Facebook» profilā tiek publicēti pieci jautājumi par kultūras namu, tajā rīkotajām pulciņu nodarbībām. Spēlē aicināts piedalīties ikviens interesents, dalībnieki var izmantot visus savā rīcībā esošos resursus. Katru pirmdienu tiešraides izlozē noskaidro vienu pareizo atbilžu autoru, kas iegūst ieejas karti divām personām uz vienu kultūras nama pasākumu pēc izvēles.

Iecavas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Laimrota Jaunzeme stāsta: «Šis laiks ir tāds, kāds ir, bet vienmēr vajag atrast pozitīvo. Pasākumi nenotiek, bet rosība kultūras namā nav apstājusies – iekrājušies darbi, kuriem ikdienā trūka laika: jāsagatavo dažādas atskaites, kultūrkarte, kolektīvu mapes. To darot, sapratām, ka mūsu kultūras namā bijis tik daudz skaistu un interesantu notikumu, ka vajadzētu padalīties ar plašāku publiku. Ir aizraujoši ielūkoties dažādu amatierkolektīvu vēsturē. Bez pagātnes nav nākotnes.» L. Jaunzeme uzskata, ka iedzīvotājiem būtu interesanti paklejot pa kultūras nama vēstures takām, tāpēc attālināti izveidota viktorīna.

Bijuši jautājumi par kultūras nama vecākajiem kolektīviem, koncertiem, koncertmeistariem. Dalībnieki noskaidrojuši, ka Iecavas kultūras nams celts 1891. gadā kā Iecavas un Jelgavas apgabala mierkunga tiesas māja, 2019./20. gadā kultūras namā darbojās 16 kolektīvu, visjaunākais kolektīvs ir komēdiju teātris, kuru vada Lilita Gārbena.. Līdzās jautājumiem tiek publicētas atbilstošas fotogrāfijas, kas paplašina zināšanas par Iecavas kultūras dzīves vēsturi un mūsdienām.

«Bauskas Dzīve» uzrunāja viktorīnas dalībnieci Līgu Zemīti, kura stāsta, ka spēle ir labi saprotama, jautājumu vienā kārtā nav ļoti daudz, tādēļ katru dienu iespējams veltīt nedaudz laika, lai uzzinātu ko jaunu. «Būtu interesanti, ja jautājumu loks paplašinātos un aptvertu visu Iecavu, tajā esošās iestādes, apskates objektus un citus interesantus faktus,» uzskata L. Zemīte. Līga teic, ka dažreiz atbildes noskaidrošanai vajadzējis diezgan daudz laika. Dalībniece uzskata, ka spēle paplašina redzesloku: «Iepriekš nezināju, ka Iecavas kultūras namā darbojas tik sen dibināti kolektīvi. Ļoti jauki, ka atbildes var uzzināt nākamajā dienā, jo tad vēl neesmu piemirsusi, ko pati atbildēju.»   

Par spēli priecājas arī deju kolektīva «Iecava» dalībniece Gita Trojanovska: «Viktorīnā piedalos katru dienu un uzzinu daudz jauna. Atbildes uz jautājumiem nav viegli atrast, nepietiek tikai ar Iecavas novada mājaslapu. Dažkārt atbildes noskaidrošanai vajag vairāk laika – jautājums pareizi jāformulē un jāievada interneta vietnē «Google». Iecavā dzīvoju nedaudz vairāk par 11 gadiem, tāpēc man ir interesanti piedalīties šādā viktorīnā.» G. Trojanovska uzskata – vērtīgi arī tas, ka, meklējot atbildes uz jautājumiem, var gūt papildu informāciju par Iecavu.

Otrdien, 14. aprīlī, izlozē noskaidros viktorīnas uzvarētāju, kas saņems nedēļas balvu. 15. aprīlī tiks publicēti jauni jautājumi par Iecavas kultūras namu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju