Policija turpinās skolās rīkot narkotisko vielu pārbaudes 8

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde (VP ZRP) sadarbībā ar izglītības iestādēm, VP ZRP Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbiniekiem un Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas kinologu un dienesta suni kopš 2019./2020. mācību gada sākuma līdz šim brīdim ir veikusi pārbaudes 28 izglītības iestādēs, portālu informēja  Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.


VP ZRP Bauskas iecirkņa policisti 2019./2020. mācību gada sākumā veica pārbaudes septiņās izglītības iestādēs. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi nogādāti 13 skolēni, un sāktas 13 lietvedības administratīvā pārkāpuma lietā. 2019. gada 31. oktobrī VP ZRP Bauskas iecirkņa darbinieki reida laikā ar kinologu un suni pārbaudīja četras izglītības iestādes, no kurām aizdomās par narkotisko vielu lietošanu uz medicīnas iestādi nogādāti astoņi skolēni.

Pēc ķīmiski-toksikoloģiskās izmeklēšanas rezultātu saņemšanas trīs personas tika sauktas pie likumā paredzētās atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46. panta 1. daļas. 14. februārī VP ZRP Bauskas iecirkņa darbinieki reida laikā ar kinologu un suni pārbaudīja trīs izglītības iestādes, no kurām pieci skolēni uz aizdomu pamata par atrašanos narkotisko vielu ietekmē tika nogādāti medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, un tika pieņemts lēmums sākt administratīvā pārkāpuma lietvedību. Ekspertīzes rezultāti pašlaik vēl nav zināmi.

VP ZRP Jelgavas iecirkņa policisti 2019./2020. mācību gada sākumā veica pārbaudes divās izglītības iestādēs. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti pieci skolēni (visi nepilngadīgas personas), un sāktas piecas administratīvo pārkāpumu lietas. Pēc ķīmiski-toksikoloģiskās izmeklēšanas rezultātu saņemšanas pret vienu skolēnu tika sākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, diviem audzēkņiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, kuri tika nosūtīti Administratīvajai komisijai audzinošā rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai, bet divas administratīvo pārkāpumu lietas izbeigtas, jo personām netika konstatēta narkotisko vai psihotropo vielu lietošana.

Arī šogad Jelgavas iecirkņa likumsargi  turpina darbu narkotisko un psihotropo vielas nelegālās aprites apkarošanas jomā. 7. februārī VP ZRP Jelgavas iecirkņa darbinieki reida laikā ar kinologu un suni pārbaudīja trīs izglītības iestādes. Aizdomās par narkotiskās vielas lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti desmit skolēni, tajā skaitā deviņas nepilngadīgas personas. Policija sāka desmit administratīvo pārkāpumu lietas, pašlaik tiek gaidīti ķīmiski-toksikoloģiskās izmeklēšanas rezultāti. Ir sākts arī viens kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas noziedzīga nodarījuma pazīmēm, par to, ka pie 15 gadus veca jaunieša tika konstatētas, iespējams, narkotiskās vielas – izņemti 14 polimērmateriāla iepakojumi ar zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes vielu un viens polimērmateriāla iepakojums ar četriem papīra vīstokļiem, kuros atradās gaišas krāsas pulverveida viela. Kriminālprocesa ietvaros vielas nosūtītas uz ekspertīzi. 

VP ZRP Aizkraukles iecirkņa policisti 2019./2020. mācību gadā veica pārbaudes četrās izglītības iestādēs. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti 17 skolēni, un sāktas 17 administratīvā pārkāpuma lietas. 29. janvārī VP ZRP Aizkraukles iecirkņa darbinieki reida laikā ar kinologu un suni pārbaudīja vienu izglītības iestādi. Aizdomās par narkotiskās vielas lietošanu uz medicīnas iestādi nogādāti 11 skolēni, un sāktas 11 administratīvo pārkāpumu lietvedības. Pēc ķīmiski-toksikoloģiskās izmeklēšanas rezultātu saņemšanas deviņiem skolēniem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Trim audzēkņiem tika atrastas un atsavinātas cigarešu paciņas, kas nav marķētas likuma «Par akcīzes nodokli» noteiktajā kārtībā, par ko noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

VP ZRP Jēkabpils iecirkņa policisti 2019./2020. mācību gada sākumā veica pārbaudes astoņās izglītības iestādēs. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti pieci audzēkņi, un sāktas piecas administratīvas lietvedības pēc Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 46. panta pirmās daļas, turklāt septiņiem audzēkņiem tika atrastas un atsavinātas cigarešu paciņas, kas nav marķētas likuma «Par akcīzes nodokli» noteiktajā kārtībā, par ko sāktas septiņas administratīvās lietvedības.
Šogad VP ZRP Jēkabpils iecirkņa darbinieki reida laikā ar kinologu un suni veica pārbaudi vienā no pilsētas izglītības iestādēm. Aizdomās par narkotiskās vielas lietošanu uz medicīnas iestādi netika nogādāts neviens audzēknis. Trim audzēkņiem tika atrastas un atsavinātas bezakcijas cigarešu paciņas, kas nav marķētas likuma «Par akcīzes nodokli» noteiktajā kārtībā, par ko sāktas trīs administratīvās lietvedības.

VP ZRP Dobeles iecirkņa policisti 2019./2020. mācību gada sākumā veica pārbaudes divās izglītības iestādēs Dobeles pilsētā. Pārbaudes laikā nekādi pārkāpumi netika konstatēti.

Savukārt 4. februārī VP ZRP Dobeles iecirkņa darbinieki reida laikā ar kinologu un suni pārbaudīja vienu izglītības iestādi Dobeles pilsētā. Aizdomās par narkotiskās vielas lietošanu uz medicīnisko iestādi tika nogādāts viens skolnieks. Sākta viena administratīvā pārkāpuma lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46. panta pirmās daļas «Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā bez nolūka realizēt vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu».

Policija turpina aktīvi strādāt narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā, un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Gadījumos, kad policija pārbaudes laikā atrod narkotikas vai konstatē to lietošanu, atbilstīgi nodarījuma smagumam paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.

Policijas darbinieki ir pateicīgi izglītības iestāžu administrācijai un pedagogiem, kuri ierosināja pārbaužu sākšanu un personīgi bija klāt katrā situācijā, kā arī aicina gadījumos, kad tiek pamanīta narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, par to nekavējoties informēt policiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

mjāā

Varbūt tos pīpmaņus, no 2. vidusskolas, arī var patramdīt?! Kā starpbrīdis, tā iet pīpēt aiz māju stūriem, Salātu ielā. Tur tak ir bērnudārzs, mazie arī redz visu, kas notiek.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.19 13:38

Opis Opijs

Pareizi! Kas skola nevar normālu civilizētu vietu pīpēšanas ierīkot? Tādam mērķim, man liekas, arī ES fonu līdzekļus var piesaistīt.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.19 15:15

Fui

Arprāts kas darās,a visiem pajāt!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.19 19:08

iedzīvotāja

tiešām vai pašvaldības policija nevar pasekot ka bariem dodas pretī bērnudārzam uz skreitparka laukumu
aiz mājas stūra Dārza ielā kur atrodas pretī bērnudārza rotaļu laukumi jo tālāk jo trakāk

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.19 15:50

nu vo

ko var te sūdzēties.Paši nepīpējāt???Skolas laikos???Agadamus nedzērāt???

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.19 16:44

Nu

Lielākā daļa 2.videnes pipmanīši ir pilngadīgi. Jūs tiešām domājiet, ka policijai nav ko darīt kā tikai tvarstīt sīkos, paši pie ejiet, aizrādīt, nofotografēju. Nav iespējams būt visur, kur katra tante redz...

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.20 10:42

13tā

Ja policija iejaucas, tad kā likts drīz narkotiku tirdzniecība skolās sitīs augstu vilni. Arī ar datormāniju saindētā jaunatne gadus 20 atpakaļ tika audzināta skolās līdzīgā veidā.

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.21 03:03

Llk

Neiet runa par parasto cigareśu pìpéśanu,bet to dranķu apkopojumu.Viñi lieto treśas śķiras s dus.Katru dienu jariko tadus reidus,varbuut bijiba paràdisies vismaz skolàs nelietot.Un no skolaam mest taadus aaraa

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.23 18:41

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju