Plāno sakopt dabas taku uz Mežotni 11

Bauskas novada domes sēdē, kas plānota 30. jūlijā, deputātiem būs jālemj par dalību projektu konkursā «Dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aizsardzība». Projekta mērķis ir sakārtot pastaigu taku gar Mēmeles un Lielupes krastu no Bauskas līdz Mežotnei.

Bauskas novada administrācijas attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Ilze Munda finanšu komitejas sēdē, kas notika pagājušajā nedēļā, informēja, ka ir iespēja piedalīties projektā ar līdzfinansējumu, īstenojot pasākumus un darbus dabas parka teritorijā. Tāpēc uzmanība pievērsta dabas takai gar upi – plānots labiekārtot vidi pie Bauskas, uzstādīt informatīvus stendus, nodrošināt dabas takas izpļaušanu. Viņa pastāstīja, ka kopā ar vēl dažiem domes darbiniekiem takas teritoriju izstaigājuši un esot skaidrs, ka projektu tur var īstenot.

Sēdē klātesošā administrācijas darbiniece Aija Fridrihsone atcerējās, ka dabas taka iezīmēta jau pirms desmit gadiem, veicot ar zemju īpašniekiem pārrunas par parka apsaimniekošanas noteikumiem. Tomēr liela daļa īpašnieku krasta zonai gandrīz nevelta uzmanību.

Deputāts Gatis Skurba bija izbrīnīts par vairākām tāmes sastāvdaļām – inventarizācijai atvēlēti 12 tūkstoši eiro, vides speciālista darba uzraudzībai – divi tūkstoši eiro, bet dabas takas izpļaušana – 400 eiro. I. Munda skaidroja, ka tādi ir reālie izdevumi. G. Skurba tomēr aicināja tāmi precizēt un tad uz domes sēdi būs arī zināma konkrētā summa. Deputāti finanšu komitejas sēdē ideju atbalstīja.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

ikjgf

ventarizācijai atvēlēti 12 tūkstoši eiro, vides speciālista darba uzraudzībai – divi tūkstoši eiro, bet dabas takas izpļaušana – 400 eiro.
Tātad ierīkos pa 400 eiro, un pārējais novērošanai?

Ideja par taku ir ok, bet kā tūristi Ceplī pāries nelikumīgi izraktajam kanālam starp upi un dīķi? Rakstu nelikumīgajam, jo šaubos vai kaut ko tādu varēja legāli saskaņot.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.28 09:37

Ar spārniem

Būvvaldes Putna saskaņos!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.28 09:42

hmm

nu ja putns, ta jau ar spaarniem paarlidos kanaalu1)), bet ja nopietni, kur vini tur sakaartos to taku, tur jau tadi necaurejami briksni vietaam ,otrs, - vietaam robezojas ar privatipasnieku zemeem, vai tad tie ar visi buus tik pretimnakoši sai idejai? un gribes , ka tur visu laiku gar upi drasee lauzu masas, saa vai taa ideja loti apsveicama, un atiik! labpraat izmantosu tad iespeju, baudit nesteidzigu atputu un dabas skaistumu Lielupes krastmalaa!!! Lai veicas idejas autoriem plaanu realizesanaa!!!

pirms mēneša, 2020.07.28 11:18

ne tikai tas

ko darīs, piemēram, ar tām ganībām, kas līdz upei ierobežotas ar elektriskajiem ganiem un tajās ganās mājlopi, arī ganībās izpļaus taku un kā pie regulējamas pārejas ar pogu izslēgs španungu elektriskajā ganā? Ari, vai tiešām 10 km garumā jāizpļauj viss tas, ko zemnieki atstājuši tajos 10 metros no saviem arumiem līdz upei? Nevajag aizmirst, ka piekrastes pļavas un un upe ir viena ekosistēma, bez vienas nevar eksistēt arī otra, upe kļūst par vienkāršu novadgrāvi.

pirms mēneša, 2020.07.30 09:43

nāburgs

Un takas gals lai iet zem Mēmeles tilta un savienojas ar jauno promenādi!

pirms mēneša, 2020.07.28 17:48

din-burgs

-tieši tā!

pirms mēneša, 2020.07.28 19:57

Vests

Nu beidziet.Varēja jau nu rekonstruēt vēsturisko Mežotnes pils-sētu.Ja dara tad padara līdz galam.

pirms mēneša, 2020.07.28 22:24

tāme

Aprēķini ir pierādījums tam kam īstenībā vajag šo projektu-domes dīkdieņiem un čomiem ar ko kopā notrallināt laupījumu. Miķelim ar izkapti pietiks ar rupjmaizes ņuku un Lielupes ūdeni.

pirms mēneša, 2020.07.28 22:57

Taka 10km?

Ja nekludos, no Bauskas lidz mezotnei ir 10km.
Tatad ko taisam? Taku? Kam? Bauskas iedzivotajiem? Viesiem? Velobtaucejiem? Veloturistiem?
Kadas ir planotas projekta izmaksas, merka auditorija utt.
Protams BDz ir lauku limeni ar sadu zinu bet ko dara domes tas sabaiedriskas nodalas damas!
Un vispar varbut taku ar vestures, skaidrojosam zimem tepat pilsetas teritorija?

pirms mēneša, 2020.07.28 23:05

brīnāmies

kādēļ katastrofāli trūkst naudas budžetā, pietrūkst jau aizsāktiem darbiem un viena no amatpersonu mantrām ir - tam budžetā nauda nav paredzēta, vai to naudu ar apskaužamu regularitāti neizķēza "budžeta grauzēji domē"? Ik pa brītiņam šādi "projekti", kur pāris desmit tūkstoši tā vienkārši tiek izsviesti, un pēc gada neviens neatcerēsies, ka tāds projekts vispār īstenots, izņemot tos, kuri šos tūkstošus "apgūs".

pirms mēneša, 2020.07.29 08:09

Amfībija /truksors

Kurš muļķis izpļaus taku gar upi no Bauskas līdz Mežotnei pa 400 euro? Bet inventarizācija-Vot tā ir štelle!!!

pirms mēneša, 2020.07.29 20:21

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju