Plāno attīstīt Bauskas Rātslaukumu, ieguldot ap miljonu eiro 49

Bauskas novada domes sēdē deputāti balsoja par atbalstu projektam «Bauskas vecpilsētas daļas revitalizācija tūrisma un uzņēmējdarbības attīstībai».

Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone skaidroja, ka projekts ir daļa no Rātslaukuma otrās rekonstrukcijas kārtas, kas tā arī nav īstenota. Tagad jāpiešķir finansējums, lai projektu aktualizētu un virzītu tālāk, kas savukārt ļautu iegūt līdzfinansējumu konkursā. Ieguldāmā summa būtu ap miljonu eiro, tomēr precīzi tā netika nosaukta, jo varot ietekmēt iepirkumu.
Ja viss izdosies, tad Rātslaukuma daļā, kas vērsta uz pilsētas centra pusi, pārbūve sāktos jau šogad. Ja neizdosies – pašvaldība atkal būs samaksājusi par projekta aktualizēšanu un jau iepriekš par projekta izstrādi. Šāda situācija uztrauca vairākus Bauskas novada domes deputātus. «Tas ir tas pats vecais projekts, par ko jau esam samaksājuši? Par ko mēs īsti balsojam – par projekta uzlabošanu vai realizāciju,» vēlējās precizēt G. Skurba (LRA). «Par virzību maksājam. Nevaram neko izdarīt, ja projektu neaktualizējam un neprecizējam. Tālāk sniedzam iekšā konkursā un skatāmies, kā veicas,» atzina I. Tijone. Ja projekts konkursā iegūšot atbalstu, tad puse būšot jārealizē jau šogad.

Nākamais strīdus objekts bija plānotā tūrisma servisa ēka Pasta ielā 7, kur pašlaik atrodas Rātslaukuma tualetes ēka. «Jauna tūrisma pakalpojumu un servisa ēka – cik liela nepieciešamība ir pēc šāda servisa ēkas? Tūrisma informācijas centrs netiek galā?» vaicāja J. Landorfs (LSDSP).

«Ir konkrēta lieta, ar ko netiek galā. Tūrists atbrauc, lūdz atstāt somas vai citu aprīkojumu. Tūrisma informācijas centrs to neatbalsta un nenodrošina – jābūt slēdzamiem skapīšiem, kur mantu novietot. Tāpēc domāta vieta velotūristiem, arī elektrovelosipēdiem un citiem pakalpojumiem. Reizē būs telpa, kur glabāt nojumes mazajiem tirdziņiem, – visam, kas saistīts ar tirgus nodrošināšanu,» stāstīja I. Tijone. «Būs servisa telpas, varēs velosipēdu saremontēt,» pauda Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs (NA).

«Jūs kaut ko izdomājat, iegrūžat naudu un tad brīnāties par rezultātu? Kur jums ir tūristu plūsmas, kas gāžas iekšā? Uztaisa somām maksas pakomātu, un viss. Kāpēc pašvaldība tagad jauksies privātā uzņēmēja veloremonta biznesā?» izbrīnīts bija deputāts A. Novickis (KPV LV).

«Ēka vai nojume – nosauksim to, kā gribam, būs somu pakomāts. Iespēja par naudu uz laiku izvietot savu mantu. Mēs nejauksimies privātā biznesā – tur vienkārši būs pieejami instrumenti, lai katrs var remontēt, ja būtu nepieciešams. Mēs vienkārši nodrošināsim telpu zem jumta,» atbildēja Bauskas novada izpilddirektors Jānis Kalinka. «Kurš pieskatīs instrumentus?» vaicāja A. Novickis (KPV LV). «Tur nekas nepazudīs,» atbildēja J. Kalinka.

Projekta aizstāvji norādīja, ka nojume iederēsies Rātslaukuma arhitektūrā, reizē aizsedzot pašreizējo tualetes ēku. Savulaik Bauskas novada vadība pamatoja pašreizējās tualetes ēkas izbūvi ar zemām izmaksām, ignorējot iedzīvotāju viedokli, ka šāda stila būve nekādi neiederas Rātslaukuma malā. Tagad par summu, kas vairāk nekā piecas reizes pārsniegs tualetes izbūves izmaksas, cels nojumi, kam jānosedz skatam tualete.

«Nojume nodrošinās ielas perimetrālo apbūvi, kas ir izjaukta un nodrošinās tēlu,» tā I. Tijone. «Nojume, lai aizpildītu tukšumu?» izbrīnīts bija A. Novickis (KPV LV). «Labi, ka kāds domā par Rātslaukuma perimetrālo apbūvi, bet vai ēka iederēsies? Kā šķūnītis vai nojume tā būs tikpat vērtīga, kā šķūnītis, kas stāv kā aizlauzts zobs. Tur vajag kapitālu ēku celt, kas iederas tā laikā arhitektūrā. Kaut vai modernu, bet lai iederas un tā būtu vērtīga celtne,» uzskatīja J. Landorfs (LSDSP).

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» 11.maijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 49

?

Man pilnīgi nav skaidrs, vai deputāti ir pilnīgi nejēgas vai arī ar mugursomu nav ceļojuši? Ierasts, ka bagāžas glabātuve ir stacijā vai autoostā. Kāda problēma šo glabātuvi ierīkot Bauskas autoostā? Ilgstoši jau bagāžu tur neviens neturēs un rēķināsies arī ar autoostas darba laiku. Tagad lūk Bauskā vajagot atsevišķu tūristu servisa ēku. Varbūt drīz vajadzēs arī pašvaldības ierīkotu hosteli?

pirms mēneša, 2021.05.10 08:33

covids 20

Kādi tūristi? Vel pieci gadi nekas nekustēsies. Robezas būs ciet.

pirms mēneša, 2021.05.10 09:06

par hosteli

Pašvaldības VIP hostelis jau daudzus gadus atpakaļ ierīkots Bauskas pilī.

pirms mēneša, 2021.05.10 09:14

Bagāžnieks

Vai tad autoostā jau tagad nav maksas bagāžas glabātuve ?

pirms mēneša, 2021.05.10 09:48

ko tur nesaprast

galvenais ir apgūt kārtējo miljonu!

pirms mēneša, 2021.05.10 09:12

%

Kur apgūšana tur atbirst

pirms mēneša, 2021.05.10 16:39

pirmsvēlēšanu stress

Murgi. Remontēt var Velosētā. Mūsdienu datoriķi- velotūristi paši nespēj remontēt. Pilnīgi murgaina ideja- klaja naudas izšķērdēšana. Labāk rātsnama gala sienai salabojiet 1. kārtas defektu. Gruntsūdens ta kāpj uz augšu. Tā ir kad deputāti nekontrolē tos kas viņiem ir jākontrolē. Ja visādu elektro dēļu un velo kļūs vairāk, varbūt jāpadomā par uzlādes vietu, bet jāatceras, ka ķīniešu baterijas dažreiz aizdegas. Turīgie tūristi ved velosipēdus uz kemperiem vai auto, viņiem ir kur likt mantas. Īstenie velotūristi izbrauc visu Eiropu un lieliski tiek galā bez visādām nojumēm.

pirms mēneša, 2021.05.10 09:23

ip

Ko kontrolē tā biedrība Bauskas vecpilsēta? Naudas pieplūdi sev? Rātsnama gals kā slapinās tā slapinās. Atceros,ka pašvaldība taču nopirka vai iz]irēja par lielu naudu kaut kādus elektronus,kas pieslēgti sienai mitrumu apturēs? Kur palikusi aparatūra Basuskas vecpilsētas uzraugi? Kā varēja pieņemt Rātsnamu,ja galā mitrums,brants? Vai tā nav valdošās novada partijas Nacionālās atbildības lauciņš? Tauta nu nedrīkst balsot par Nacionālo Apvienību.

pirms mēneša, 2021.05.10 14:20

Sviests

Izklausās pēc ļoti nepārdomāta naudas izmešanas projekta ar pilnīgi murgainu pamatojumu. Vai, tiešām, tā šobrīd ir aktualitāte Nr. 1?

pirms mēneša, 2021.05.10 09:48

kāpēc

Kāpēcgan nepārdomāta, pat ļoti pārdomāta un bezjēdzīga pašvaldības naudas tērēšana.

pirms mēneša, 2021.05.10 17:17

tiešām sviests

Bauskas vecpilsēta ir rātslaukums.Un viss.

pirms mēneša, 2021.05.10 18:21

SM

Rātslaukumu attīstīt vajag, bet šobrīd par daudz naudas plānots investīcijai un zemāka prioritāte attiecībā pret citām akūti vajadzīgām lietām.

pirms mēneša, 2021.05.10 09:55

tūrists

Ne Domes sēde, sekojoši arī šis raksts nesniedz pamatojumu un pilnīgu informāciju, lai būtu objektīva informācija par projektu, tā nozīmi un iespējamo (pozitīvo) ietekmi uz Vecpilsētu. Šādā veidā arī potenciāli vērtīgi priekšlikumi tiek noniecināti un nepareizi interpretēti.

pirms mēneša, 2021.05.10 11:24

administrācijas tūristam

tradicionāla attīstības nodaļas prakse, kad šādi nepārdomāti, uz ātru roku uzcepti "potenciāli vērtīgi priekšlikumi" tiek izdabūti cauri un kā vienmēr par šo "vērtīgo" tiek labi pārmaksāts!

pirms mēneša, 2021.05.10 11:45

pirmsvēlēsanu stress

1 miljons tikai līdzfinansējuma? Atslēgu komplektam un nojumei/šķūnītim? Par trim miljoniem Rīgā būvē dzīvojamās piecstāvenes ar visu apdari, santehniku, utt.. Kas tad tiek noklusēts? Kas būs patiesā labuma guvēji? Un cik liela labuma? Šis temats taču ir medusmaize jaunajiem, gudrajiem, godīgajiem deputātu kandidātiem. Izsakiet savu pilsonisko un profesionālo pozīciju lai tauta var izdarīt izvēli.

pirms mēneša, 2021.05.10 09:59

Labuma guvējs

%

pirms mēneša, 2021.05.10 16:42

jhfr678tfhhj

Asfaltu visāaaaaaaaa pilsētā uztaisiet ideālu vismaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms mēneša, 2021.05.10 10:10

Neticami

Neizglītoti lauķi domā.

pirms mēneša, 2021.05.10 12:28

lauķis izglītotais

Šādi komentāri, pirmām kārtām, liecina par pašu komentāra rakstītāju un nekad otrādi!

pirms mēneša, 2021.05.10 14:07

Ratslaukums

Atdodiet to zemi uznemejam bezatlidzibas nomai uz 50-100 gadiem ar nosacijumu, ka jasaglaba wc un jaatjauno apvuve.
Uznemejam bus iespeja nopelnit, bet to miljonu izlietojiet laukuma sakartosana gar Pludona ielu, Mego ekas atpirksanai un rekonstrukcijai, liela brugeta laukuma labiekrtosanai ar apstadijumiem un atraktivam nodarbem, vai vienkarsi uzsauciet visam vecpilsetas ekam puku kastes ar ziediem, veiciniet to 4 gabalu autoveikalu aizvaksanu no vecpilsetas, Memeles krasta labiekartosanai aiz holakausta pieminekla, un vel un vel..
Pec raksta spriezot, nauda tiks iztereta pilnigi bezjedzigai iecerei.

pirms mēneša, 2021.05.10 13:44

Jautājums

kādiem uzņēmējiem atdot ? Vai Rīgas ielas grausti nepieder uzņēmējiem ?'

pirms mēneša, 2021.05.10 16:59

tomēr

Tevis minētie darbi arī būs bezjēdzīga naudas izšķiešana, jo visiem graustiem un ēkām gar Plūdoņa un Rīgas ielu ir īpašnieki, kāpēc tad pašvaldībai jātērē nauda un jāatpērk tie grausti un jāatjauno, lai tikai smuki izskatītos,kāpēc pašvaldībai jāliek puķu kastes pie īpašnieku mājām, ja gribēs, paši pieliks.Un ko tu liksi to autoveikalu vietā, atvērsi citus, kuri vienalga neiedzīvosies tajā vecpilsētā, jo vecpilsēta ir tāds atgriezts rieciens -nevienam tā īsti nevajadzīgs, vienkārši nav pa ceļam.

pirms mēneša, 2021.05.10 17:30

Rātslaukums

Cik zinu, tad vismaz 70-80% ipasumu vecpilseta pieder privatipasniekiem nevis uznemejiem. Un so visu gadu laika domei ir bijusi iespeja veicinat, atbalstit, represet utt, lai vetstu situaciju pa labu.

pirms mēneša, 2021.05.10 20:52

Tomēram..

Izskatās, ka Tu tālāk par mēmeles tiltu neesi bijis.. ne Latvijā, ne ārvalstīs. Un ja Tev lādreiz tomēr ir patīkami pastaigāt pa kādu LV vai Eiropas vecpilsēu, tad atceries, ka to veido pasvaldiba, sabiedriba, ari vietejais iedzivotajs lidzigs Tev.

pirms mēneša, 2021.05.10 20:56

attīstībai par

Varbūt vispirms ar godu jāpabeidz Pilskalna iela, Mēmeles iela, Zaļās ielas māja jauniešiem ar īpašām vajadzībām? Varbūt Bauskā vairs nav jauniešu ar īpašām vajadzībām vai bāreņu? Kam īsti tā māja ir domāta? Kā sokas ar neattīrītās kanalizācijas ieplūdes vietām Bauskas upēs? Kur nokļūst kanalizācija no ielām ar kopējo lietus un fekālo kanalizāciju? Un kā tad ar industriālo parku? Būs zaļā=miljonu industrija?

pirms mēneša, 2021.05.10 15:13

un kāpēc

Sporta hallē nevar uztaisīt to infomācijas centru? vietas pietiktu. tiem deputātiem gribas kaut kur iegrūst to miljonu,bet protams puse paliktu pašiem kabatās.

pirms mēneša, 2021.05.10 17:28

arī kāpēc

Kā tu tik labi zini, ka deputāti tos miljonus sabāzīs savās kabatās, nosauc kaut dažus pierādījumus, ka tā notiek, konkrēti kas un cik ir sabāzis savā kabatā. Pie tādiem apgalvojumiem vajag konkrētus faktus, bet, ja tādu nav ,tad tā ir tikai tukša muldēšana, jo katrs taču spriež pēc sevis, kā viņš to darītu.

pirms mēneša, 2021.05.10 17:34

zaķīt,tu ko?

Parādi man vienu tūristu, kas pa Bausku meklētu un dotos uz upmalu meklēt sporta halli, lai atstātu tur somu un velosipēdu.

pirms mēneša, 2021.05.10 19:24

jp

tā ir ka pie varas vecie komuņakas , viss kā padomijā - viena pokazuha! būvēs tempļus un pieminekļus - āksti

pirms mēneša, 2021.05.10 19:25

Vita

Katrā ziņā tualetes izskatās pārāk uzkrītoši, kā Rātslaukuma galvenais objekts. Tiešām vajadzētu, lai nav tik redzami. Bet Bauskā vispār ir maz iespējas, kur iebraucējam apmeklēt wc.

pirms mēneša, 2021.05.10 20:35

vitai

Tie WC jau tiek atvērti pa svētkiem, ikdienā ir ciet. Skrien pa visu Bausku ar savu nastu zobus sakodis.

pirms mēneša, 2021.05.11 10:55

durakiem

idioti, lauku ceļus būtu asfaltējuši

pirms mēneša, 2021.05.10 20:52

Krr

Jau attīstīja. Uzslēja rāts ēku, kura jau no pirmās dienaa izskatās, ka karš pāri gājis

pirms mēneša, 2021.05.11 06:19

Kovid

Kovid prasa naudaa atmazgāšanu vai izgāšanu?

pirms mēneša, 2021.05.11 06:21

lai nopērk

Čuguna rozes ēku! Un tur ierīko info centru ,blakus māja arī nolaistā stāvoklī,apklāta ar maskējošu plēvi. Rātslaukuma kafejnīcai arī fasāde šausmīgā paskatā.!Iekšā skaisti,bet ārpuse nolupusi.

pirms mēneša, 2021.05.11 08:24

???

vai tad Rātsnamā nav info centrs? Vai tūristu plūsma tika liela ka visi nesatilps? Jeb kārtēja baušķu attīstītāju padumā ideja"

pirms mēneša, 2021.05.11 12:09

izmisusī bērnu mamma

vai pašvaldība nedomā ar galvu kam ir domāta sabiedriskā tualete tikai iaskatam vai ciet turēšanai eij kad gribi vienmēr ciet, bija reiz tur jauka dāma kura ar smaidu sadaidīja apmeklētājus dodiet atpakaļ šo dāmīti

pirms mēneša, 2021.05.11 14:28

?

Ja nespējat tikt galā ar vecpilsētas privatizēto ēku īpašniekiem,tad izslēdziet vecpilsētu no tūrisma apskates objektiem.Protams,ka pašvaldībai puķes pie īpašnieku mājām nav jāstāda.Bet,kuri tad ir tie,kuri savulaik privatizēja?Tie,kuri tika pie "siles".Un tagad stāv,ja vispār tā var teikt māja pussabrukusi,bīstama gājējiem,kur nu vēl tūristiem.

pirms mēneša, 2021.05.12 07:46

Baušķiniece

Čačam jāmeklē cits darbs. Čalis aizsēdējies. Jēgas jo viņa nav bijis visus šos 30 gadus. Tualešu vietā jāceļ jauna, ērta ēka, kas atbilst pārejām vecpilsētas stilam.

pirms mēneša, 2021.05.12 08:01

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju