Pilsētai uzdāvina rožu dobi 9

Trīsdesmit rožu stādu izrotā Bausku. Jaunā dobe ierīkota laukumā pie viesnīcas «Rixwell Bauska Hotel», portālu informēja novada administrācijas sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Latvijas simtgadei un nākamā gada Bauskas pilsētas 410 gadu jubilejai dārzniece Kristīne Čerņevska kopā ar dzīvesbiedru Verneru sagādājuši savdabīgu dāvanu – rožu dobi Latvijas valsts kontūrā.

«Ar vīru pilsētai dāvinām 30 rožu stādus, kurus iedēstījām puķu dobēs pie viesnīcas «Rixwell Bauska Hotel». Rožu dobe Latvijas kartes formā ir veltījums baušķeniekiem un pilsētas viesiem svētkos vai vienkārši ikdienišķam baudījumam. Puķu dobi ar vīru veidojam prieka pēc un izrādot mīlestību rozēm. Tieši šie ziedi ir mana vājība,» skaidro K. Čerņevska.

Ideja par rožu dāvināšanu pieder Kristīnei, savukārt vīrs ieteicis veidot dobi Latvijas kontūras formā. Dārznieces prasmes K. Čerņevska apgūst trešo gadu, rozes potējusi pirmo reizi. Dobe pie viesnīcas izveidota maija vidū.

Pirms pāris dienām apskatot K. Čerņevskas dāvinājumu, «Bauskas Dzīve» pārliecinājās, ka stādījumi ir nedaudz papostīti. Apkārt dobei sastādītās samtenes dažviet ir izrautas. Arī viena rozīte izskatās nolauzta.

To apstiprināja arī K. Čerņevska: «Pirms pāris dienām atnācu un dobi izravēju. Tad arī pamanīju, ka trūkst samteņu, rozīte, kura Latvijas kartē bija iestādīta Bauskas pilsētas vietā, nolauzta. Man nav grūti, un postījumus es atjaunošu. Tomēr aicinu baušķeniekus nepostīt stādījumus. Šogad rozītes ir vēl mazas, savu patieso krāšņumu tās sasniegs otrajā gadā. Simtgades svētki būs beigušies, bet sekos nākamie – Bauskas pilsētas 410. jubileja. Tad ziedi priecēs visus pilnā krāšņumā.»

Pašvaldības uzņēmuma «Vides serviss» apzaļumošanas nodaļas vadītāja Aina Bele paskaidroja, ka uzņēmuma strādājošie dobi pieskatīs. Pirmajā gadā tā, protams, ir grūtāk pamanāma, taču nākamvasar te varētu būt patiesi skaista un krāšņa rožu dobe.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Sens, tik sens ir tas stāsts

Sen, netik sen bija uzdāvināts 100 rožu stādu, pompozi iestādīts. Tagad varam minēt, kur tās bija un kam par godu :)

pirms gada, 2018.06.14 16:12

VDH.

Žēl ka cilvēki neprot mīlēt cita darbu,sāp sirds !!

pirms gada, 2018.06.14 17:40

reālists

Pēc simts gadiem glupi veidojumi pamazām nīkst ārā,bet pēc 410 gadiem ar grūtībām,bet Bauska vēl spirināsies.Tad lai ziedi priecē visus te vēl esošos pilnā krāšņumā !

pirms gada, 2018.06.14 18:21

es

ja katrs kaut ko labu paveiktu sabiedriskā veidā un pārējie prastu pateikt PALDIES tad mūsu pilsēta arī būtu tai skaitā,kur iegriežas tūristi!pati visiem iesaku apskatīt rožu ielu-Rīgas ielu!

pirms gada, 2018.06.14 22:05

tam es

Rīgas iela nevienam tā īsti neinteresē.Tas nekas,ka tur arī staigā tūristi.Aina Bele ko sola-ticēt vispār nevar.Paldies par skaisto dāvanu.Vides servisam sen jau vajadzēja domāt par jaunu apzaļumošanas nodaļas vadītāju.Šai kundzei daudz par maz rūp pilsētas skaistums.Tikai jau rātslaukums un pie domes,bet ir aizmirsts,ka Bauskā ir arī citi tūrisma apskates objekti,un starp citu-interesanti.Šodien Bauskā festivāls.Vajadzēja nopietnāk padomāt par pilsētu.Man ir kauns.Es neesmu no tiem,kas nepacels nomestu pudeli,man Bauska rūp,bet nevaru ciest divkosību.

pirms gada, 2018.06.15 07:10

es

Rīgas iela varbūt neinteresē,bet rožu dekori gan! Iesaku visiem pastaigāt kājām pa pilsētu! kas interesēsies par Rātslaukumu,ja tur nekas nenotiek-apkārtne arī pamirusi un tāds iedzīvojies pasākums kā Jaunā gada kopā gaidīšana arī izdzīta uz vēl neiekārtoto upmalu!

pirms gada, 2018.06.15 10:36

jauki

Kas šo skaisto rožu dobi apsaimniekos?

pirms gada, 2018.06.16 22:44

JAnka

Liels jums paldies, nebiju gaidījis tādu smukumu!

pirms gada, 2018.06.15 10:59

arī paldies

Paldies,ka dāvājāt pilsētai šo skaistumu.

pirms gada, 2018.06.15 18:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju