Piešķir finansējumu individuālo videokameru iegādei sabiedriskās kārtības un ceļu satiksmes uzraudzīšanā

Ministru kabinets 7. decembrī apstiprināja 588 278 eiro piešķiršanu Iekšlietu ministrijas Informācijas centram no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» individuālo kompakto videokameru iegādei, lai nodrošinātu sabiedriskās kārtības, drošības, ceļu satiksmes kontroles un uzraudzības kapacitātes stiprināšanu iekšlietu nozarē, «Bauskas Dzīvi» informē Gunta Jansone, Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja.

Videokameru iegāde nodrošinās administratīvo pārkāpumu fiksēšanu, pierādījumu nostiprināšanu, tajā skaitā konfliktsituācijās vai situācijās, kad amatpersonām tiek piedāvāts «kukulis», tādējādi mazinot korupcijas riskus iekšlietu nozarē, kā arī izmeklējot noziedzīgos nodarījumus.

Ar individuālo kompakto videokameru tiks apgādātas formas tērpos tērptās amatpersonas, kuras ikdienā nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību. Pašlaik Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu rīcībā esošo individuālo kompakto videokameru daudzums ir nepietiekams.

«Bauskas Dzīve» skaidroja, kāda situācija šajā jomā ir Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī. «Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki ir pietiekami nodrošināti ar individuālajām ķermeņa kamerām, kā arī policijas automašīnas, kas uzrauga ceļa satiksmes noteikumu ievērošanu, ir aprīkotas ar videokamerām. Videokameru trūkums darbā netiek izjusts,» skaidroja Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju