Pēdējo dienu darba devēji var pieteikties skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai

Šodien, 4. aprīlī, pēdējo dienu Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles turpina pieņemt darba devēju pieteikumus skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai, informēja aģentūrā.

Ar NVA atbalstu darba devēju piedāvātajās profesijās vasaras brīvlaikā varēs strādāt skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kas mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākums ilgs no 1. jūnija līdz 31. augustam.

Kā iepriekš Saeimas Nodarbinātības lietu apakškomisijā pavēstīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone, ar valsts un pašvaldību finansiālu atbalstu vasarā skolēniem plānots izveidot ap 10 000 darba vietu. NVA šim mērķim pieejami 1,2 miljoni eiro. Sadarbībā ar darba devējiem NVA plāno izveidot ap 5000 darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā.

Simsone pieļāva, ka skolēnu skaits, kas strādās NVA veidotajās 5000 darba vietās, varētu būt lielāks par šo darba vietu skaitu. Viņa aģentūrai LETA skaidroja, ka daļa no darba vietām varētu tikt dalīta pa pusslodzēm, kas ļautu nodarbināt lielāku skaitu skolēnu.

Reizē pašvaldības atsevišķi plāno atbalstīt vēl 5171 skolēna vasaras nodarbinātību. Pašvaldību iestādēs plānots nodarbināt 4263 skolēnus, savukārt uzņēmumos – 908 skolēnus.

Kā finanšu atbalsta pasākumi paredzēta dotācija darba devējam skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no minimālās algas, kā arī dotācija darba vadītāja algai viena desmitā daļa no minimālās algas par viena skolēna darba vadīšanu.

Skolēnu pieteikšanās dalībai «Nodarbinātības pasākumos vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs» arī šogad notiks elektroniski ar NVA mājaslapas starpniecību. No 7. maija dalībai pasākumā elektroniski varēs reģistrēties skolēni, kuri vēlēsies strādāt Latgalē, no 8. maija – Zemgalē, no 9. maija – Kurzemē, no 10. maija – Vidzemē, bet no 11. maija – Rīgas reģionā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju