Pēc atgriešanās no ārvalstīm pašizolācijā atradīsies Iecavas novada domes priekšsēdētājs 31

Pēc atgriešanās no ārzemēm pašizolācijā divas nedēļas atradīsies Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK), aģentūra LETA uzzināja domē.

Šodien novadā sasaukta domes ārkārtas sēdē. Mačeks pēc atgriešanās no ārvalstīm 14 dienas atradīsies pašizolācijā savā dzīvesvietā, tāpēc deputāti lēma domes priekšsēdētāja prombūtnes laikā uzdot viņa pienākumus veikt priekšsēdētāja vietniekam Jurim Ludriķim (LRA).

Domē skaidroja, ka ārkārtējā situācijā pašvaldības administratīvajā teritorijā ir nepieciešama domes vadības klātbūtne, lai operatīvi nodrošinātu Ministru kabineta rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" izpildi un pārstāvētu pašvaldības administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Pievieno komentāru

Komentāri 31

Hmmm

Vait speciāli kopā ārkārtas sēdē jāsanāk, lai skatītu jautājumu par pienākumu pildīšanu? Pašvaldības nolikums takš paredz, ka vietnieks pilda domes priekšsēdētāja pienākumus tā prombūtnes gadījumos ... kot tur uzdot? Vait ne tā?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 12:04

!

Ja jau bija prombūtnē (ārzemēs), tad pirms aizbraukšanas tādam lēmumam ir jābūt. Bet tas jau uz noteiktu laiku. Visticamāk, ka tagad pagarina termiņu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 12:26

eeemmm

priekšsēdētājam nav pilna laika vietnieka. Tad jau loģiski, ka domei jālemj par aizvietošanas termiņiem utt.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 13:29

to !

Paskaties nolikumā - turt viss skaidri pateikts ---- sk. no nolikuma
39. Domes priekšsēdētāja vietnieks saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām”:
39.1. aizvieto domes priekšsēdētāju viņa prombūtnes laikā, kā arī pilda pienākumus, kas
noteikti šajā nolikumā domes priekšsēdētājam un ko ir uzdevis domes priekšsēdētājs;
39.2. priekšsēdētāja prombūtnes laikā pieņem apmeklētājus priekšsēdētāja pieņemšanas
laikā;

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 14:34

!

Viss pareizi, bet visām aizvietošanām ir jābūt ar noteiktiem termiņiem. Tāpēc ir vajadzīgs domes sēdes lēmums.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 16:38

Domīgais

Šeit jau nav tik vienkārši - vai pašizolācija ir prombūtne? Pašizolācijas gadījumā jau slimības lapu nedod, teorētiski jau var strādāt attālināti, bet šajā laikā tas nebūtu labākis... Tāpēc visdrīzākais lēmumu vajadzēs

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 21:19

bbb

ko ta šis vazājas pa tām ārzemēm

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 12:26

mag

ta jau ira, kam ta nauda čupam, y=tie tirinaas pa pasauli, un tagat , luk ,savazaja ieksaa to slimibu. un ta nu pasi blauj, re ku seku esam, palidziet nu!, un parejos vel aplipina. tapat ar tiem slepotajiem, nu ta visiem vajag slepot, ka drausmas, ta nocietušies, domat, ka nezin kur,., a ka tagat virus, ta nu beg atpakal no visam malam, aizbraucat, nu ta dzivojiet tur kadu laiku, kamer viss norims, naudas ta jums ir par ko tur uztureties hostelos un tiri piri, bet redz ne.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 14:42

kā ko?

atveda tik bieži piesaukto pakalpojumu vai vismaz mēģināja atvest....

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 18:54

bbbb

Kam ir par ko vazāties, tie arī vazājās.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 12:30

?

Valstī izsludināja ārkārtas stāvokli, bet viņš ignorēja paziņojumus un aicinājumus nepamest valsti. Vai šāda ir atbildīga amatpersonas rīcība? Vai ir zināms, kad Mačeks būs no Spānijas atpakaļ?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 12:34

Nacionālajai Apvienībai

Un jūs Nacionāļi gribat teikt,ka rūpējaties par Latvijas nāciju. Kauns jums un Ābelnieka kungam.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 17:34

Nacionālās Apvienības nīdējam

Ko tev NA un Ābelnieks ir nodarījis, ka ik pa laikam ko tādu raksti? Varbūt kārotajā amatā netiki?
Novēlu jauku vakaru un garīgo veselību!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 18:55

Nacionālā apvienība

fotomīļa dzeguze, vai griķus pārēdies un tualetes papīrs aptrūkās?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 20:41

Iecavnieks

Ir bezatbildīgi aizbraukt atpūsties uz valsti kas ir sarkanajā sarakstā Spāniju pēc ārkārtas stāvokļa paziņošanas .vai viņam var ticēt?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 13:04

Vai kungam pašaam nav kauns par savu bezatbildīgo rīcību,kad viņš vienkārši visam uzspļauj,un brauc,kaut gan zina,ka nedrīkst? Bezatbildība augstākā līmenī!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 13:10

Koļa

Vēl neesot atpakaļ. Gan jau sēž Stambulā un gaida ka par mūsu naudu kungu atpakaļ atvedīs

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 13:20

Larisa

Bija jau iespējas no Tenerifes atgriezties par 600 eiro, iespējams, ka izrādījās par dārgu šāda opcija un gaidīs bezmaksas reisu, bet ne jau caur Stambulu. Speciāli sūtīs airbalticu palikušajiem, noklīdušajiem tautiešiem...

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 13:24

Garamgājejs

Ja jau privāti brauca tad kapēc koferus domes autobusā iekrāva?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 16:21

Arī

Biju par Mačeku labākās domās.Domes priekšsēdētājs un tāda bezatbildība.Manuprāt viņam pašam būtu no šī amata jāatsakās.Kā viņš varēs cilvēkiem acīs skatīties.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 17:59

Kukū

Tik bezatbildīgi priekšnieki būtu jāatbrīvo no rūpēm par pašvaldības iedzīvotājiem. Viņi apzināti kaitē valsts un cilvēku drošībai...

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 18:06

Ir viedoklis

Nu nesmuki tiešām. Kad jāvada pašvaldība krīzes laikā, sēdēs karantīnā :(

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 21:14

SM

Domāju, ka viņa amats un laiks nav tāds kurš nenogurdinātu. Pelnīta atpūta ir pilnīgi normāli un atpūsties var pēc savas brīvas izvēles. Ja viņš spētu ieskatīties nākotnē, tad gan jau nebrauktu, bet pieļauju brīdī kad izbrauca reti kurš domāja, ka mums veikalos jau tagad būs jāstāv ar 2 metru distanci un viss ir tik nopietni. Viņš tak arī ir tikai cilvēks.
Nav arī īstais brīdis kasīties par to kāpēc un kad atgriežas daudzi tautieši. Patiesībā mums nav ne mazākās jausmas kā tālāk būs - sliktāk vai labāk, bet tagad visi ņemam un ievērojam to disciplīnu, lai to vīrusu pēc iespējas ātrāk apturētu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 02:10

!

Vai izbraukt dienā, kad izsludināja likumu par ārkārtas stāvokli nebija stulbi?Jūs te palieciet savās mājās es atpūtīšos

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 09:10

Inta

Tieši tā, vai ārkārtas situācijai nav jābūt pašvaldībai, vai priekšsēdētājam nebija jādomā par iespējamiem scenārijiem novada darbā, kā arī dažādu situāciju modelēšanai iedzīvotāju aizsardzībai? Visi valsts vīri uzrunāja un aicināja nedoties ārpus valsts, bet gudrinieki atradās, ieskaitot Iecavas priekšstāvi galveno.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 09:51

SM

Varētu padomāt, ka pašvaldības vadība ir priekšsēdētājs. Te nav Krievija - ja priekšsēdētājs ir prom, tā turpina strādāt. Viena cilvēka loma nav tā, kas te novadā visu kardināli mainīs. Ja viņš tiešām izbrauca, kad ārkārtas stāvoklis izsludināts, tad jā, ir mazliet neētiski, bet nekas dramatisks jau nu tas noteikti nav. Stulbi būtu, ja novadā pārējie būtu bezsmadzeņu vadītāji, bet viss ir kārtībā - skolas ok, b/d ok - stratēģiski svarīgie punkti rīkojās pareizi un ļoti savlaicīgi.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 10:18

Tā nu gan

Tāds pats mirstīgais kā citi. Kāpēc citus Bauskas dzīvē neliek savā portālā? Neko tādu neredzu, cilvēks paņēmis atvaļinājumu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 10:12

Lūk

Mačeks nav vienīgais. Ir arī citi vietējie līderi, kuri paši divas nedēļas izolēsies no apkārtējās sabiedrības. Viens no viņiem ir Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš, kurš svētdienas vakarā atlidoja no Norvēģijas, uz kuru bija devies tad, kad šī valsts vēl nebija riska zonā.
Tagad I. Putniņš uzturas savās mājās Vecpiebalgas novadā un atzīst, ka laukos cilvēkiem ir vieglāk ievērot nosacījumu par distancēšanos no apkārtējiem.
Savukārt Saldus novada domes priekšsēdis Māris Zusts mājās atgriezās pirmdienas vakarā īsi pirms robežas slēgšanas. Atšķirībā no sava Vecpiebalgas kolēģa M. Zusts dzīvo Saldū pilsētā, dzīvoklī. Ja ir pierasts pie aktīvas dzīves, nav viegli uzturēties četrās sienās, “Latvijas Avīzei” atzina M. Zusts.
Abi pašvaldību vadītāji jūtoties labi. Ne vienam, ne otram lidostā nav veiktas pārbaudes. Abiem bija nodrošināta iespēja pēc ielidošanas iesēsties savās mašīnās un bez saskarsmes ar citiem cilvēkiem nokļūt mājās.
Kā I. Putniņš, tā M. Zusts bija plānojuši ārzemēs kopā ar ģimeni pavadīt atvaļinājumu vēl vienu nedēļu, taču to pārtraukuši, izmantojot pēdējās iespējas atgriezties Latvijā.
Vecpiebalgas novada vadītājs I. Putniņš pastāstīja, ka viņam bija atslēgas no mašīnas, ar kuru uz lidostu atbraukusi māsa, bet abi neesot satikušies. Līdzīgi M. Zustam iespēju pēc ielidošanas Rīgā iekāpt savā auto nodrošinājis kāds draugs.
I. Putniņš atceras, ka pēc pusnakts pirmdienas naktī viņš jau bijis savās lauku mājās, kurās esot vieglāk pārlaist šīs 14 izolēšanās dienas, jo “var uzkāpt kalnā vai aiziet uz mežu, nevienu nesatiekot”.

Trīs kilometru attālumā dzīvo kaimiņš, kuram pa tālruni nosaucis sarakstu ar visu vajadzīgo, ko kaimiņš no 10 kilometrus attālā Vecpiebalgas veikala atvedis un nolicis pie durvīm. Parasti abi sazvanās, bet var arī sakliegties pāri pagalmam pa lielu gabalu, stāstīja novada priekšsēdis.

Viņš zināja cilvēkus, kuri dzīvo Rīgā, bet šo laiku atbraukuši pavadīt savās vasaras mājās, lai nav ne ar vienu jāsatiekas. Viņaprāt, tagad ir ļoti svarīgi ievērot prasību distancēties, lai pasargātu līdzcilvēkus, jo ir taču iespēja sazināties attālināti.
I. Putniņš novadā neesot vienīgais, kuram nepieciešams ievērot 14 dienu izolēšanos, jo ir vairāki cilvēki, kuri nesen bijuši ārzemēs. Taču neviens neesot vērsies pēc palīdzības pašvaldībā, kur tagad katru dienu dežurējot tikai viens darbinieks.
Domes priekšsēdis zināja – esot gadījumi, kad cilvēki pēc atgriešanās Latvijā domā, ka var satikties ar draugiem, jo jūtoties labi. Taču pašvaldība aicinot visus izturēties atbildīgi.
Nākamajā nedēļā ir plānotas komiteju un arī domes sēde, tāpēc tagad tiekot domāts, kā to noorganizēt attālināti. Domes sēde nākamajā nedēļā būs arī Saldus novadā. M. Zusts pieļāva, ka tā varētu būt slēgtā sēde bez darbiniekiem un iedzīvotājiem, kuriem ir tiesības apmeklēt sēdes.
M. Zustam nākamajā nedēļā būtu jāatgriežas no atvaļinājuma, bet tagad nāksies organizēt darbu attālināti. Viņam pilsētā dzīvo tuvākie radi, kuri nodrošina ar pārtiku, to noliekot pie dzīvokļa durvīm.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 10:23

nu lūk

skatoties, cik ilgi domes darbinieki būs "aiz atslēgas", tas ir apkalpos iedzīvotājus tikai attālināti, kas šobrīd notiek ar lielām grūtībām, būtu jāapsver, vai arī turpmāk, pēc karantīnas nebūtu jāpiekopj šī prakse, tad pietiktu vien ar kādām četrām piecām pašvaldībām visā valstī

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 10:48

✮✮✮✮✮

Maček, šovakar izpārdošana IKEA, lauciniekiem būs atlaides 60%.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 13:35

Koļa

Kas zina,kā Mačekam karantīnā iet ,kādus kalnus apgāzis? Būs kāda informācija kā mūsu varonim iet.Bauskā pērk maskas,vai Iecavā arī ?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 11:19

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju