Par "BalticDairy Board" maksātnespējas pieteikumu lems pēc tiesiskās aizsardzības lūguma izvērtēšanas 1

Zemgales rajona tiesa Bauskā trešdien, 23. maijā, lēma apturēt tiesvedību par pieteikumu atzīt piena pārstrādes uzņēmumu SIA "Baltic Dairy Board" par maksātnespējīgu, aģentūru informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.
Tiesa pieņēmusi lēmumu apturēt tiesvedību maksātnespējas procesa lietā līdz tiks pieņemts nolēmums "Baltic Dairy Board" tiesiskās aizsardzības procesa lietā.

Lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā Zemgales apgabaltiesā, iesniedzot blakus sūdzību Zemgales rajona tiesā.

Jau vēstīts, ka ar "Baltic Dairy Board" maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies Pētera Bites Iecavas pagasta zemnieku saimniecība "Jumis".

Kompānijas maksātnespējas procesa administratora pretendente ir Inga Eglīte.

Bite aģentūrai LETA sacīja, ka "Baltic Dairy Board" zemnieku saimniecībai ir parādā naudu par divos mēnešos piegādāto pienu. Viņš skaidroja, ka sākotnēji zemnieku saimniecība naudu no "Baltic Dairy Board" mēģināja atgūt sarunu ceļā, bet tas nedeva vēlamo rezultātu, tāpēc nolemts vērsties tiesā. Bite neatklāja, kādu naudas summu "Baltic Dairy Board" ir parādā zemnieku saimniecībai, bet norādīja, ka tā saimniecībai ir ļoti nozīmīga summa. "Piegādājām viņiem pienu divu mēnešu apmērā. Viņi bija vienīgie pircēji tobrīd," viņš teica, piebilstot, ka sadarbību ar uzņēmumu zemnieku saimniecība pārtraukusi janvārī.

Kompānijai 18.maijā tika ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta. Tiesiskās aizsardzības pasākumu plāna izstrādei un tā saskaņošanai ar kreditoriem, tiesa noteikusi termiņu līdz 2018.gada 17.jūlijam, iesniedzot to apstiprināšanai tiesā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc noteiktā saskaņošanas termiņa beigām.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Baltic Dairy Board" pagājušajā gadā strādāja ar 19,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga trīs reizes, sasniedzot 1,118 miljonus eiro. Revidents kompānijas gada pārskata atzinumā norāda uz būtisku nenoteiktību saistībā ar "Baltic Dairy Board" spēju turpināt darbību.

"Baltic Dairy Board" (iepriekš "Sigilo KV") 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu "Bauskas piens" un sāka būvēt piena rūpnīcu. "Baltic Dairy Board" rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī, bet ražošana sākās 2016.gada janvārī.

"Baltic Dairy Board" pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

?

kriminal kodeksa ir loti labi formulets kas ir krapnieciba, tad kada te vel tiesiska aizsardziba

pirms 2 gadiem, 2018.05.24 14:52

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju