Par 18 bulgāru uzturēšanu karantīnas laikā Bauskas domei plāno kompensēt gandrīz 7000 eiro 1

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Bauskas novada pašvaldībai plāno kompensēt 6629 eiro izdevumus, kas radušies Covid-19 karantīnas laikā nodrošinot dzīvošanu 18 Bulgārijas valstspiederīgajiem, liecina 30.jūnijā gaidāmās valdības sēdes darba kārtība.

Saistībā ar Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem, aprīlī Lietuvas kompetentās iestādes liedza iebraukšanu valstī 18 bulgāriem, no kuriem vienam bija apstiprināta Covid-19 saslimšana. 

Bulgāriem tika noteikts karantīnas režīms, un viņi uzturējās bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās un teritorijā.

No 5.aprīļa līdz 21.aprīlim Bauskas pašvaldība nodrošināja Bulgārijas valsts piederīgo personu uzturēšanos, kā arī apgādāja ar nepieciešamajām higiēnas precēm, dzeramo ūdeni, pārtiku un citām pirmās nepieciešamības sadzīves precēm.

Tā rezultātā no pašvaldības budžeta tika iztērēti 6 629 eiro. Ņemot vērā to, ka šīs izmaksas pašvaldībai bija neparedzēti izdevumi, VARAM rosina vietvarai zaudējumus kompensēt.

Līdzekļus plānots ņemt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". 

Jau ziņots, ka Bulgārijas valstspiederīgie Latvijā iebrauca 6.aprīlī. Vienam no viņiem tika konstatēta saslimšana ar Covid-19, kā rezultātā ceļotāji netika ielaisti Lietuvā tranzītā un kādu laiku atradās Mežotnes internātvidusskolas telpās, kur viņiem bija noteikta karantīna.

21.aprīlī Bulgārijas valstspiederīgie tika konvojēti uz Latvijas - Lietuvas robežpārejas punktu Grenctālē, un pameta valsti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Supe

1 telpas remonts

pirms gada, 2020.06.29 22:37

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju