Pagalmu svētkos Bauskā varēs iepazīties ar vecpilsētu 7

9. septembrī Bauskas vecpilsētā norisināsies VII Pagalmu svētki un V Putras godēšana, kuru laikā varēs iepazīties ar vecpilsētas pagalmiem, piedalīties aizraujošās aktivitātēs, uzzināt daudz kā jauna, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras, aģentūru LETA informēja Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Šogad pagalmu svētki sāksies plkst. 11, kad baušķenieki un pilsētas viesi būs aicināti apmeklēt 16 Bauskas vecpilsētas pagalmus. Dienas gaitā tajos notiks dažādas aktivitātes, kur VII Pagalmu svētku apmeklētāji varēs izmēģināt spēkavīru izklaides, apskatīt trušu pilsētiņas iemītniekus, uzzināt daudz kā jauna par pienu, klausīties Latvijas stāstnieku pasakās, uzklausīt puķkopības padomus, aplūkot vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa «Latvijas toņi un pustoņi» izstādi, ielūkoties Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā un baznīcas dārzā, kā arī iesaistīties citās svētku norisēs.

Bauskas bērnu un jauniešu centra Dzeltenās mājas pagalmā plkst. 12 tiks atklāta biedrības «Meistars Gothards» projekta «Uzziedam kopā» izstāde. «Projekta ideja radās pērn decembrī, kad manai mammai palīdzējām izdekorēt uzņēmumu ar rozēm, kuras noskatītas internetā, bet pielāgotas latviešu pārliecībai, ka materiāli jāizmanto otrreizēji. Daļai cilvēku interese par krāšņumu ir pastiprināta, līdz ar to apsvērām, ka tā būtu brīnišķīga dāvana – nevīstošas rozes,» stāstīja projekta «Uzziedam kopā» idejas autore un māksliniece Laura Ikerte. Izstādi varēs apskatīt Rīgas ielā, kur ar krāšņajiem ziediem būs izrotātas ēku fasādes. Projekta tapšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 100 dažādu tautību un vecumu cilvēku no Bauskas un astoņiem novada pagastiem, lai kopīgi radītu nevīstošu rožu aleju pilsētai un tās viesiem.

Svētkos jau trešo gadu piedalās arī SIA «Cortex» veterinārās klīnikas pagalms. «Mums ir mājīgs pagalms, esam vecpilsētas patrioti un mums ir idejas, ko parādīt. Dalība svētkos prasa zināmus ieguldījumus, izdomu un laiku, tiek iesaistīti arī draugi un radi. Tomēr svētku dienā, kad pagalms ir pilns ar smaidīgiem apmeklētajiem, rātslaukums mutuļo un pa Plūdoņa ielu nevar izbraukt automašīna, mani piemeklē laimes sajūta - jā, tādai jābūt vecpilsētai,» pauda SIA «Cortex» valdes priekšsēdētāja Dace Balode.

Bauskas biznesa bibliotēkas vadītāja Ērika Pelcere informēja, ka bibliotēkas pagalmā viesus pārsteigs noslēpumainais burvju zebenieks. Būs iespēja iejusties atjautīgā pircēja lomā, pierādīt savu meistarību kā veiklajam celtniekam, kā arī pārsteigt ar savām novērošanas spējām. Varēs piedalīties arī fiziskajās aktivitātēs, papildus demonstrējot savas zināšanas. Bērni varēs darboties meistardarbnīcās un uzspēlēt kādu biznesa spēli.

Jau piekto gadu svētkos notiks arī putras godēšana. Plkst. 14 vairumā pagalmu tiks pasniegtas dažādas putras, kas arī šogad pārsteigs garšu dažādībā. Apmeklētāji varēs nobaudīt piena putru, kailgraudu putru ar speķi, norvēģu putru, putru ar rožlapiņu ievārījumu un citus putru veidus.

Līdztekus dažādajām aktivitātēm Bauskas rātslaukumā norisināsies Zemgales dižtirgus, kur pulcēsies mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas.

Kā jau ierasts, arī šogad svētku apmeklētāji varēs piedalīties loterijā. Šogad gan jāiegūst tikai «Latvijas toņi un pustoņi» izstādes apmeklējumu apliecinošs spiedoga nospiedums uz pasākuma kartes, kas līdz plkst.15 jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma un informācijas centrā. Turpat ar savu balsojumu būs iespējams noteikt pagalmu, kas katram apmeklētājam visvairāk paticis.

«Pirms septiņiem gadiem tika radīti svētki ar ieceri pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, atgriezt vecpilsētā rosību. Šodien ar prieku secinām, ka, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai un vēlmei līdzdarboties, Pagalmu svētki un Putras godēšana Bauskas vecpilsētā ir kļuvusi par svētku dienu mums visiem,» pauda svētku organizatore, biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kā tad

Mākonis aizvāks savu suni, lai interesenti varētu apskatīties vecpilsētas sētā, Rīgas ielā upes krastā Bauskas ūdens, ar domes svētību ierīkoto notekūdeņu izlejamo aku. Tas jau nekas, ka nesen šajā ielā kanalizācijas sistēma tika rekonstruēta.

pirms 2 gadiem, 2017.09.03 12:41

organizētājiem

vai tad tūristiem no zemēm, kuru piešķirtos fondus mēs tik naski izlietojam, nebūs interesanti redzēt, kur iedzīvotāji izlej savu naktsvāžu un šmucspaiņu saturu?

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 10:38

Jānis

kur var nol8kt mašìnu ?

pirms 2 gadiem, 2017.09.03 16:24

Antons

Un kā ar citus gadus ierastajiem - pamatskola, Edvīna pagalms, Kvēle, Bauskas muzejs? Kur varēs veikt ikgadējo ziedojumu Murzas skulptūrai? Vienīgais jaunums - varēs apmeklēt aktivitātes arī Motormuzejā, tikai jāpāriet tiltam pāri un kalnā augšā, ārā no vecpilsētas.

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 08:18

diemžēl

Nu laikam nav, kas ziedo tai tavai tik sirdij dārgajai Murzas skulptūrai un nav cerību tuvākajos simts gados to summu savākt.

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 13:40

Petuhs

Tās putras ar katru gadu švakākas paliek, drīz ūdeni ar grūbām vārīs!

pirms 2 gadiem, 2017.09.07 20:18

gailim

Paēd taču vienreiz mājās. Kad cilvēki vienreiz sapratīs, ka tās putras ir tikai simboliskas un nenotiks masveida izēšanās par velti, un nedos gaļu un pīrāgus, un nāks uz pasākumu kā tādu , nevis pamatīgi pieēsties.

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 13:48

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju