Pagājušajā diennaktī Bauskā reģistrēts ļoti liels nokrišņu daudzums

Vairākās novērojumu stacijās tika reģistrēts ļoti liels nokrišņu daudzums – Bauskā 36 milimetri, Priekuļos 37 milimetri, Siguldā 41 milimetrs, Valkā 49 milimetri, Ogresgalā pat 69 milimetri, kas ir teju visa mēneša norma.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts centrālajā daļā bija izsludinājis sarkano brīdinājumu. Jāņu dienas, 24.jūnija, vakarā Latgales dienvidos plosījās pērkona negaiss, Dagdā vēja ātrums brāzmās sasniedza 25 metrus sekundē, bet lielāks negaiss vēlā vakarā un naktī uz 25.jūniju no Zemgales pārvietojās uz Vidzemi un tālāk uz Igauniju, liecina meteoroloģiskā informācija.

Vējš vietām lauza kokus un nodarīja citus postījumus. Zosēnos tika reģistrētas vēja brāzmas līdz 23 metriem sekundē.

Piektdienas rītā pērkona lietusgāzes ir Lietuvas austrumos un Baltkrievijā, tās var sasniegt arī Latvijas austrumu daļu.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +21,4 grādiem Ventspils ostā līdz +30,6 grādiem Daugavpilī. Gan Daugavpilī, gan Jēkabpilī, Madonā, Gulbenē un Rēzeknē tika pārspēts Jāņu dienas karstuma rekords.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 24.jūnijā bija +41 grāds Balkānos un Itālijā. Baltkrievijā otro dienu pēc kārtas gaiss sakarsa līdz +37 grādiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju