Organisko mēslojumu izkliedēt uz lauksaimniecības zemes nedrīkst svētdienās un svētku dienās 2

Lai ierobežotu iespējamu smaku emisiju no lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kūtsmēslus vai citu organisko mēslojumu izkliedēt drīkst jebkurā nedēļas dienā, izņemot svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās, «Bauskas Dzīvi» informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Vārpiņa.

Mēslojuma izkliedēšana uz lauksaimniecības zemes var radīt īslaicīgu, labsajūtu traucējošu smaku, tomēr nav uzskatāma par vides pārkāpumu, ja tiek ievērotas vides prasības.

VVD atgādina, ka lauka darbu periodā mēslošanas līdzekļus neizkliedē uz sasalušas, pārmitras vai ar sniegu klātas augsnes. Savukārt pakaišu kūtsmēslus un fermentācijas atliekas, izņemot separētu fermentācijas atlieku šķidro frakciju, pēc izkliedēšanas iestrādā augsnē 24 stundu laikā, bet šķidros kūtsmēslus, vircu un separētu fermentācijas atlieku šķidro frakciju pēc izkliedēšanas iestrādā augsnē 12 stundu laikā. Šķidros kūtsmēslus, vircu un fermentācijas atliekas, izņemot separētu fermentācijas atlieku cieto frakciju, neiestrādā augsnē, ja tos lieto kā papildmēslojumu.

Papildus ir noteikts, ka mēslošanas līdzekļus izkliedē palienēs un plūdu riskam pakļautās teritorijās tikai pēc iespējamo plūdu sezonas beigām, kā arī mēslošanas līdzekļus neizkliedē vietās, kur tas ir aizliegts saskaņā ar normatīvajiem aktiem par aizsargjoslām un par īpaši aizsargājamām teritorijām, skaidroja D. Vārpiņa.

No 15. marta kūtsmēslus un fermentācijas atliekas drīkst izkliedēt arī īpaši jutīgajās teritorijās Dobeles, Auces, Tērvetes, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Vecumnieku, Iecavas, Rundāles, Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Baldones, Salaspils, Stopiņu, Ropažu, Garkalnes, Carnikavas, Saulkrastu, Sējas, Ādažu, Inčukalna, Siguldas, Krimuldas un Mālpils novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

manējais

Kādam ***s kad kliedē

pirms 11 dienām, 2021.04.07 19:17

o, jā

Bet Slaktera traktori ducina nepārtraukti. Dragā tādā ātrumā, neievērojot zīmes, ka liekas, ka pasaules gals būs klāt, ja nepaspēs uzbērt tieši svētku dienā!

pirms 10 dienām, 2021.04.08 10:15

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju