Noslēgusies kultūrvietas «Pulsēta» sezona 3

Sestdienas, 12. septembra, vakarā Bauskas Kultūras centra sētā tika noslēgta notikumu pagalma «Pulsēta» vasaras sezona. Jaunizveidotajā kultūrvietā teju trīs mēnešu garumā kopumā tika aizvadītas 28 dažādas tikšanās koncertos, filmu seansos, izrādēs un erudīcijas vakaros, portālu informēja Bauskas Kultūras centra (BKC) pasākumu producente Līga Stankeviča.

Projekta iecere radās BKC radošajai komandai laikā, kad lielu masu pasākumu organizēšana vasarā tika liegta, bet nelielu pasākumu organizēšana ļauta, mīkstinoties pandēmijas nosacījumiem. Lai pagalmā varētu uzņemt optimālu apmeklētāju skaitu, tika rūpīgi domāts par nelielās teritorijas iekārtošanu. Skatuvi iebūvēja blakus esošajā garāžā, tika izvietoti nelieli galdiņi, īpaši pielāgota vieta āra kafejnīcai. Savukārt, lai autoceļa A7 troksnis netraucētu pasākumu norisei, tika izveidota skaņas izolācijas sistēma pie pagalma vārtiem.

Daudzveidīgo pasākumu sēriju «Pulsētā» aizsāka grupas «Astro`n`out» mūziķi – Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs, bet noslēdza leģendārā latviešu grupa, kas uz skatuves nākamgad atzīmēs 30 gadus – «bet bet». Vasaras garumā sekojavēl 28 dažādas norises. Daži koncerti, pieredzot lielu atsaucību, tika organizēti papildus, pagalmā izskanot divreiz – grupas “Triānas parks”, Aijas Andrejevas un Jāņa Aišpura, kā arī mūziķes un komponistes Lindas Leen.

«Mums izdevās! Mākslinieki bija atsaucīgi,izveidojās brīnišķīga sadarbība ar bistro «Rītausmas», laikapstākļi visas sezonas garumā mūs lutināja. Pirmajos koncertos, sajūtot apmeklētāju lielo atsaucību, nolēmām iesākto turpināt arī augustā un dažos noslēguma koncertos septembrī. Mēs visi bijām noilgojušies pēc klātienes pasākumiem – gan organizatori, gan apmeklētāji, protams, mākslinieki un arī visi iesaistītie, lai norises izdotos. Šajā citādajā vasarā mums bija lemts piedzīvot notikumiem krāšņu un bagātu sezonu, neskatoties uz situāciju ar Covid-19.Varu droši sacīt, ka mums pietrūks “Pulsētas” un es ļoti ceru, ka pēc iespējas ātrāk mēs visi neierobežotā skaitā varēsim tikties daudz plašākos pasākumos. Kas zina, varbūt pagalms kādā vasaras nedēļas nogalē nākamgad atkal ieskanēsies un gaidīs savus apmeklētājus,» teic BKC direktors Jānis Dūmiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Baušķenieks

Paldies Bauskas kultūras nama darbiniekiem. Tiešām liels paldies. Šajos koncertos jutos vienkārši lieliski, baudīju atpūtu pēc darba nedēļas. Ļoooti ceru, ka kultūras nams varēs atsākt pasākumu organizēšanu. Sirdij un dvēselei gribas kaut ko jauku. Lai Jums visiem izdomas gana un daudz spēka.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.17 20:05

bez komentariem

Tiešām jauks pasākums. Jautājums vai būs publiski pieejama pasākumu izmaksu atspogulojums? Cik ieņēmumi par biļetēm un cik izdevumi par pieaicinātiem māksliniekiem? :)

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.25 12:37

Kraukšķis

Kaut kas lielisks, ko Bauskas iedzīvotāji un pilsētas viesi bija pelnījuši. Malači, Kultūras centra darbarūķi!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.04 17:44

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju