Nokož kazas Brunavas pagastā 3

Naktī uz 27. maiju brunavietis Ēriks Dravnieks piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu. Laukā atstātās divas kazas bija nokostas, saplosītas. Savukārt divi āži – viens ap 25 kg, otrs, vecāks, ap 70 kg svarā – vispār aiznesti prom, bet cits lopiņš, visticamāk, bailēs bēdzis un noslīcis turpat blakus esošajā Ceraukstes upītē.

Saimnieks teic, ka tuvākajā apkārtnē neesot klaiņojošu suņu, kas būtu šos posta darbus pastrādājuši, tas izskatās pēc vilka «rokraksta». Turklāt Tunkūnos esot vilku midzenis, un pašlaik vilkiem ir bērnu laiks, viņi meklē barību. Kaimiņi neturot lopus, tāpēc viņiem arī nav bijis, ko saplosīt. «Vilks ūdeni nemīl, viņš upurim kož skaustā, tad uzmet uz sava skausta un nes bērniem. No mīļajiem lopiem palika tikai ribiņas, pār kurām no rīta lidinājās kraukļu bars…» stāsta sirmgalvis. Viņš izsaucis arī policiju, lai informētu par notikušo, administratīvo lietvedību pret vilku gan nevarot sākt.

Notikušais saimnieku satraucis, viņš tālab sazinājies ar pazīstamu mednieku, palūdzis lai nākamajā naktī padežurē pie viņa mājām. «Bauskas Dzīve» sazinājās ar mednieku kluba «Grenctāle» mednieku Jēkabu, kas, saņemot aicinājumu palīdzēt, naktī slēpnī izlūkojis situāciju pie Ē. Dravnieka mājas. Redzējis tikai lapsu.

«Pēc kodumiem izskatās pēc vilka. Viņiem pašlaik bērni. Iespējams, pelēcis garām gājis, tādēļ nav īsti skaidrs, vai var atgriezties,» analizē mednieks ar 40 gadu stāžu. Vilkiem pašlaik liegums, tos drīkstēs šaut tikai no 15. jūlija. Viens pelēcis varot saplēst piecus sešus kustoņus, ēdot pats un nesot uz migu.

Brunavas pusē pērn vasarā divi vilki bijuši, izskatās, ka ir arī šovasar. Mednieks tālab iesaka mājlopus naktī vest kūtī, neatstāt uz lauka. Cik nav dzirdēts, ka vilki nesmādējot arī suņus. «Ja barības bāze zema, paņems arī suni,» nenoliedz vīrs. Vēja virziens nakts dzīvniekam palīdzot saost ēsmu, tomēr tas esot arī bailīgs, cilvēkam parasti neuzbrūkot, ja vien nav slims ar trakumsērgu.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kristīna

Līdzīgs gadījums bija Bērztelē,bet tur pie vainas it kā suņi.Saimnieki bija uz nakti atstājuši piesietu kazu ģimeni,par ko dabūja no manis rājienu ,vai tad drīkst kaziņas ārā atstāt uz nakti?!
Paldies par informāciju,uzmanīsiemies no vilkiem!

pirms mēneša, 2020.05.31 17:11

rausītis

Ups,kā lai tiek uz mežu sēnēs?

pirms mēneša, 2020.05.31 21:10

Niklāvs

Zinot, ka vilku medību sezona sāksies tikai 15.jūlijā, un ir klaiņojošie suņi,
nu nevajadzēja atstāt uz nakti ārā kaziņas!
Nabaga kustonīši kādas šausmas viņiem bija jāpiedzīvo nakts melnumā...

pirms mēneša, 2020.06.01 12:06

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju