No septembra varētu atļaut zemūdens medības Lielupē Jelgavas novada teritorijā 7

30. augustā Jelgavas novada domes sēdē paredzēts apstiprināt grozījumus saistošajos noteikumos, kas no septembra Lielupes baseinā Jelgavas novada administratīvajā teritorijā ļaus nodarboties ar zemūdens medībām, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Saistošo noteikumu apstiprināšana Jelgavas novada domē notika vēl 2016. gada 25. maijā, taču spēkā stāšanās tiem bija iespējama tikai pie nosacījuma, ka arī kaimiņu novadu pašvaldības līdzīgu lēmumu pieņem savā administratīvajā teritorijā. Kaņepone skaidroja, ka Ozolnieku novada dome ir apstiprinājusi zemūdens medību iespējamību Lielupes baseina posmā, bet Rundāles un Bauskas novadu domes šādu lēmumu nav apstiprinājušas, taču Jelgavas novada pašvaldība ir tiesīga publicēt savus pieņemtos saistošos noteikumus un izsludināt tos kā spēkā esošus tajā Lielupes baseina daļā, kas atrodas tikai Jelgavas novada administratīvajā teritorijā.

Tāpēc šodien domes Apvienoto komiteju sēdē deputāti virzījuši apstiprināšanai domes sēdē grozījumus saistošo noteikumu nosaukumā un atbilstošajās sadaļās, kas skar Rundāles un Bauskas novadu teritoriju. Ņemot vērā, ka saistošie noteikumi stājas spēkā līdz ar publicēšanu pašvaldības izdevumā, plānots, ka tas notiks ar 4. septembri.

Jelgavas novads saistošajos noteikumos paredz, ka zemūdens medības būs atļautas visu gadu, izņemot laika periodu no 1. aprīļa līdz 16. maijam, kas sakrīt ar licencētas makšķerēšanas ierobežojumiem.

Licence, kas sniegtu tiesības nodarboties ar zemūdens medībām Lielupē, būtu iegādājama uz gadu vai konkrētu mēnesi. Licence gadam noteikta 60 eiro apjomā, bet mēnesim – 15 eiro apjomā.

LETA jau ziņoja, ka Ozolnieku novada domes deputāti lēmuši pilnvarot Jelgavas novada pašvaldību organizēt licencētās zemūdens medības Lielupes posmā, kas atrodas Ozolnieku novada administratīvajā teritorijā.

Tāpat vēstīts, ka, atsaucoties uz iedzīvotāju grupas iesniegumu, Jelgavas novada dome strādāja pie saistošajiem noteikumiem, kas sadarbībā ar kaimiņu novadiem ļautu Lielupes ūdeņos nodarboties ar licencētām zemūdens medībām.

Taču Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības izpilddirektors Pēteris Seleckis aģentūrai LETA pauda, ka zemūdens medības Lielupē nevajadzētu atļaut, jo tās apdraud gan zivju populāciju, gan cilvēku drošību.

«Mēs tērējam līdzekļus, laižot upē lašu mazuļus. Izaug skaistas zivis, bet tad krastā iznāk viens zemūdens mednieks ar lielu lasi pie sāna un pastāsta, ka medību laikā savainojis vēl piecas zivis. Viņi kropļo zivis, bet vietās, kur ir seklāks, apdraud cilvēkus,» klāstīja Seleckis.

Viņš aģentūrai LETA pauda, ka zemūdens mednieki ir grūti kontrolējami.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mednieks

varētu padomāt,ka tas vecais ūpis savus līdzekļus tērētu! es aŗī maksāju par licenzi!

pirms 2 gadiem, 2017.08.24 12:22

varētu jau

ja ik rudeni upes dibenā nebūtu jāskata nobeigušās aizšautās zivis, nerunājot par katru ceturto rudenī uz āķa trāpījušos līdaku ar nesadzijušu rētu no harpūnas bultas. Šeit runa ir par "pūdelētājiem", tiem, kuri savā azartā vai alkatībā šauj uz "labu laimi", varbūt zivs tomēr "pakārsies" Diemžēl Lielupē zem Mežotnes tādu ir daudz un trieši iebraucēji no Jelgavas

pirms 2 gadiem, 2017.08.24 15:33

ta

ari ir, te sauj jau sen

pirms 2 gadiem, 2017.08.25 19:41

KAS

aprekinajis licences cenu, vimbam ta maksa 80eur uz 1,5 men

pirms 2 gadiem, 2017.08.25 19:40

Aivars

Forši!;)

pirms 2 gadiem, 2017.08.27 20:26

Vērotāja

Svētdien viens ar harpūnu pie Kalnciema medīja.

pirms 2 gadiem, 2017.08.29 16:51

Ivars

Lielupē nekādi laši nav iedzīvojušies,nekas rudenī augšā nenāk...Bauskā tīkliniekiem traucē zemūdens mednieki-pa dienu nevar atstāt ķeseles...

pirms 2 gadiem, 2017.09.14 10:00

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju