Mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!» jau šajā nedēļas nogalē

Bauskā no 18. līdz 19. jūlijam notiks hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas piektais festivāls «Vivat Curlandia!» Patīkamo ziņu pavēstīja producente Laura Šarova. 

Diemžēl ne visi senās mūzikas cienītāji koncertus varēs baudīt, jo vietu skaits Bauskas pils zālēs  ierobežots. To nosaka distancēšanās noteikumi, kas ir saistoši visiem iekštelpās rīkotiem pasākumiem.

Šovasar nenotiks Bauskas publikas iecienītā baroka operas izrāde sveču gaismā Bauskas kultūras centrā (BKC), taču festivāla radošais direktors, Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Māris Kupčs apgalvo – nākamajā sezonā jauno izrādi varēs vērot ne vien Bauskā, bet arī daudzās citās Latvijas vietās. 


Iztaujāts par šīs vasaras sezonas īpatnībām, Māris Kupčs atbild: «Pandēmijas laikā mēs, festivāla komanda,  ne mirkli nezaudējām cerību, ka viss vērsīsies uz labu. Tāpēc sadarbībā ar ārvalstu partneriem turpinājām cītīgi iestudēt «Vivat Curlandia!» programmu. Apzinājāmies, ka nekādas garantijas satikties Bauskā nav, taču bijām optimisti, darbu nepārtraucām. Tāpēc jo sevišķs prieks būs tagad Bauskā satikties koncertos visiem Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Šveices senās mūzikas virtuoziem.»

Festivāla direktors uzsver, ka īpaša uzmanība šoreiz tiks veltīta Bauskas bērniem un pusaudžiem. Sadarbībā ar BKC un baroka tērpu vēsturisko versiju radītājām un šuvējām rundālietēm Jeļenu Forsti un Elīnu Kuzņecovu bērnu auditorijai nolemts sarīkot neparastu koncertizrādi. Tā notiks Bauskas kultūras centrā 18. jūlijā pulksten 13 (sekojiet norādēm par iespējamām izmaiņām – A. U.). 

Koncertizrādē piedalīsies festivāla  mūzikas grupas, demonstrējot dažādu seno  instrumentu skanējumu, bet tērpu parādi uz skatuves komentēs Elīna Kuzņecova. Viņa ir apģērbu vēsturisko stilu lietpratēja, aksesuāru darinātāja, amatniecības un kultūras centra «Mazā muiža» dibinātāja un vadītāja Bauskas novada Brunavas pagastā. 

Elīna no 18 gadu vecuma ir bijusi baroka, rokoko, ampīra stila vēsturisko tērpu demonstrētāja, diendienā piedalījusies to šūšanā. Viņa ir arī Rundāles pils muzeja gide franču un angļu valodā runājošiem apmeklētājiem. Festivāla «Vivat Curlandia!» bērniem adresētā programma noteikti varētu ieinteresēt arī vecākus un vecvecākus. 

Šogad festivālā piedalīsies senās mūzikas ansambļi no Šveices, Lietuvas, Vācijas, bet 19. jūlijā Bauskas Svētā Gara baznīcā notiks tradicionālais jauno talantu koncerts, kurā uzstāsies Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti. Klausītājiem tie vienmēr ir atklājumu un emocionāla saviļņojuma brīži. Vēlāk gribas vērot, kā jauno vokālistu un ērģelnieku radošā dzīve attīstās.   

Profesors Māris Kupčs aicina Bauskas pilī noklausīties Anetes Viļumas un Ievas Pļaviņas (soprāns) koncertu. «Viņas ir izcilas, apbrīnojamas, lai gan tikai Mūzikas akadēmijas otro kursu beigušas,» komentē pasniedzējs. 

Savulaik viņš līdzīgi raksturoja daudzsološo studenti Ilzi Grēveli, kura īsā laikā izveidojās par senās mūzikas spožu izpildītāju. Katru gadu Ilze uzstājās arī «Vivat Curlandia!», un mēs, klausītāji, viņai no sirds aplaudējām. 

Neparasti un emocionāli Ilze Grēvele pērn sevi apliecināja jaunās režisores Ances Kukules koncertizrādē Bauskas pilī, kas bija gluži negaidīts mūzikas un mākslas notikums. Iespējams, tas bija izcilākais, ko režisore sadarbībā ar jaunu aktrisi un  vokālisti Ilzi Grēveli  piedāvāja 2019. gada «Vivat Curlandia!» Latvijas mākslinieku programmā.   

Atgādinām, ka koncerts baznīcā un vēl citās vietās ir bez maksas, tāpēc jāseko līdzi feisbukā un citviet izvietotajām «Vivat Curlandia!» rīkotāju reklāmām. Netipiskajā situācijā pēc pandēmijas ierobežojumiem festivāla organizētāji ir ļoti elastīgi. 

Māris Kupčs sola, ka būs iespējams panākt risinājumus, lai koncertus Bauskas pilī varētu dzirdēt arī tie, kuriem neizdevās nopirkt biļetes. Sākotnējā informācija liecina, ka pils katrā zālē drīkst būt 30 klausītāju, bet, iespējams, skaits var mainīties. Tāpat kā jauni tehnoloģiskie varianti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju