Mūzikas skola sarīko koklētāju ansambļu koncertu Bauskā 1

Piektdien, 9. novembrī, izskanēja pēdējais Bauskas mūzikas un mākslas skolas (MMS) rīkotais un Kultūrkapitāla fonda atbalstītais  koncerts ciklā «Trīs kilogrami mūzikas», portālu informēja Bauskas mūzikas un mākslas skolas pārstāve Inga Briede.

Viņa atklāja, ka šajā sarīkojumā galvenā bija kokle. «Šī tik latviskā instrumenta dabiskais, dzidrais un mierīgais skanējums bija kā meditācija klausītājiem. Grūti atcerēties, kad Bauskā vienā koncertā esam dzirdējuši tik daudzu koklētāju priekšnesumus. Glāsmainās un maigās kokļu skaņas baudīja Bauskas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un Bauskas iedzīvotāji, kas piepildīja kultūras centra zāli,» stāsta I. Briede.

Koncertā Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis «Skandīne», Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas koklētāju kolektīvi «Taureņi», «Liepiņa»  un solistes klausītājiem piedāvāja dažādu autoru latviešu tautasdziesmu apdares un skaņdarbus koklei. Vecumnieku koklētājas savu izjusto spēli papildināja arī ar dziedājumu. Ļoti skaisti izskanējusi arī kokļu un flautas saspēle tautasdziesmas «Kar, brālīti, šūpolītes» apdarē.

I. Briede minēja interesantu iezīmi – koncertā piedalījušās tikai meitenes un viņu pedagoģes. Tomēr esot vērojama arī pieaugoša zēnu interese par kokles spēli. To varējis redzēt šīs vasaras Dziesmu svētkos – kokļu koncertos piedalījušies vairāki puiši.

Uzrunātās koklētājas Gabriela un Katrīna no Rīgas pēc koncerta atzina, ka kokles spēlēšana nebūt nav viegla – tulznas uz pirkstiem esot visiem (visvairāk ciešot īkšķis), bet tas nemazinot vēlmi spēlēt šo instrumentu. Arī kolektīvu vadītājas sacīja, ka kokles spēlēšanu audzēkņi pamet ļoti reti.

Bauskas MMS direktore Anita Velmunska, kas organizēja un vadīja koncertu, sola, ka arī Bauskas mūzikas un mākslas skola plāno sākt kokles spēles programmas īstenošanu. «Kokle un koklēšana kā tradicionāla kultūras vērtība iekļauta Latvijas kultūras kanonā, tāpēc cerēsim, ka arī Bauskā varēsim šo tradīciju kopt,» pārliecināta ir I. Briede.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Līga

Paldies par burvīgo koncertu, ļoti jauks bija. Žel ka bija tik maz apmeklētāju, izņemot Mūzikas skolas audzēkņus.

pirms gada, 2018.11.14 10:06

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju