Mūspuses sportistiem veiksmīgi starti sacensībās Ogrē un Preiļos

Turpinoties vasarai, arī vieglatlētikas sezona uzņem apgriezienus. Juniori un jaunieši dažādās Latvijā rīkotās sacīkstēs šonedēļ sadalījuši medaļas.

Ogrē nule kā aizvadīts «mazais Latvijas čempionāts» jeb ««Maxima» jaunatnes kauss», kā arī Ogres novada sporta centra atklātās sacensības junioriem un jauniešiem. Savukārt Preiļos Latvijas čempionāta medaļas sadalīja jaunākās jeb U14 vecuma grupas vieglatlēti.

Preiļos 15. jūlijā notika Latvijas čempionāts U14 vecuma grupas  zēniem un meitenēm. Mūspuses jaunie vieglatlēti šoreiz uz mājām veda divas medaļas – zelta un sudraba. Abas medaļas izcīnīja meitenes kārtslēkšanā. Par Latvijas čempioni, pārvarot 2,2 metru augstumā novietoto latiņu, kļuva Nikola Trasūne. Desmit centimetrus zemāk lēca Betija Rutka, un viņai vicečempiones gods. Abas pārstāv Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolu, kur viņas trenē Ilona Dramačonoka.

B. Rutka bija arī Bauskas 4×100 metru stafetes kvartetā. Meitenes finišēja pēc 55,4 sekundēm, paliekot soli no pjedestāla. Tāpat soļa attālumā no medaļas bija Žanete Sinkovska no Iecavas sporta skolas «Dartija» – 1000 metru distanci Žanete veica trīs minūtēs un 16,1 sekundē.

Dienu iepriekš, 14. jūlijā, Ogrē notika novada sporta centra atklātās sacensības junioriem un jauniešiem. Par to, ka jaunie vieglatlēti ir noilgojušies pēc sacensībām, liecināja kuplais dalībnieku skaits. Veiksmīgi starti arī Bauskas, Vecumnieku un Iecavas sportistiem.
Šķēpmešanā jauniešiem otro vietu izcīnīja Gustavs Baļčūns no Vecumniekiem, bet junioru konkurencē trešā vieta Akselam Gribam. 110 metru barjerskrējienā junioriem uzvarēja Kristaps Sunteiks ar rezultātu 15,34 sekundes. Sīva cīņa 110 metru barjerskrējienā starp Bauskas un Iecavas sportistiem notika U18 vecuma grupā. Šoreiz pārāks izrādījās iecavnieks. Uzvaru ar rezultātu 15,42 sekundes svinēja Gvido Miezers, bet otrajā vietā, atpaliekot tikai trīs sekundes simtdaļas, finišēja Kristians Lauva. K. Lauva triumfēja tāllēkšanā, savā labākajā mēģinājumā aizlecot 6,5 metrus tālu. Tāllēkšanā junioriem sudraba medaļa Rinaldam Smilgam ar rezultātu 6,65 metri.

Vēl viena sīva spēkošanās starp mūspuses novada sportistiem notika 400 metru skrējienā juniorēm. Otrajā vietā Amanda Hilda Gromova ar rezultātu 57,29 sekundes, bet bronzas godalgu izcīnīja kaimiņiene no Vecumnieku novada Madara Lungeviča, kura finišēja pēc 57,4 sekundēm.

Piektdien, 10. jūlijā, Ogres sporta centra stadionā notika pirmās plašākās sacensības U16 vecuma grupas zēniem un meitenēm – ««Maxima» jaunatnes kauss».

Iecavas sporta skolas «Dartija» pārstāvis Rihards Pūķis izcīnīja 100 metru skrējienā otro vietu. Viņa rezultāts 11,98 sekundes ir arī jauns sportista personīgais rekords. R. Pūķim uzvara trīssoļlēkšanā, otrās vietas īpašnieka rezultātu pārspējot par vairāk kā metru – labākajā mēģinājumā aizlēca 12,57 metrus. Barjersprintā trīs no pieejamajām sešām godalgām ceļoja uz Bausku. Meitenēm ātrākā ar rezultātu 14,61 sekundes 100 metru barjerotajā distancē bija Anna Gabriela Hofmane. Savukārt zēniem uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Andris Skadiņš, bet otrajā vietā Atvars Ernests Paļulis. Andris 110 metru garo distanci veica 15,34 sekundēs. Tiesa, priekšskrējienā padevās vēl ātrāks skrējiens – 15,22 sekundes. A. E. Paļuļa rezultāts – 16,03 sekundes.

Adriana Krūzmane no «Dartijas» sacensībās divreiz kāpa uz goda pjedestāla. Augstlēkšanā viņa pārvarēja 1,65 metru augstumu, izcīnot uzvaru, bet 300 metru barjerskrējienā finišēja trešā starp visām dalībniecēm.

Sacensību maratonu vieglatlēti turpinās 18. jūlijā Jelgavā, kur notiks «Sportland» kausa trešais posms, bet 20. – 21. jūlijā Jēkabpilī Latvijas čempionus noskaidros U16 vecuma grupā un U14 vecuma grupas daudzcīņnieki. Dienu vēlāk, 22. un 23. jūlijā, Ventspilī Latvijas čempionāta medaļas sadalīs jaunieši un juniori

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju