Ministru prezidents apmeklē saimniecību «Uzvara-Lauks» Gailīšu pagastā 20

Bauskas novada Gailīšu pagastā bāzēto SIA «Uzvara-Lauks», kā vienu no lielākajiem Latvijas lauksaimniecības uzņēmumiem, ik pa brīdim apciemo augstas valsts amatpersonas. Šoreiz tas ir ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 9. jūlija rītā K. Kariņš iepazinās gan ar SIA «Uzvara-Lauks» tūrisma jomas objektiem – viesnīcu «Miķelis», mašīnu muzeju un citām vietām. Vēlāk kopā ar uzņēmuma īpašnieku Arni Vēju Ministru prezidents ieradās iepazīties ar kaltes «Šmuļi» darbību. A. Vējš pastāstīja, ka kaltes teritorijā var uzglabāt līdz 25 tūkstošiem tonnu graudu un šeit lielākā graudu krātuve, kas spēj uzņemt pat piecus tūkstošus tonnu graudu. Turklāt mūsdienīgās krātuves ir izbūvējuši nevis speciāli celtnieki, bet gan paša uzņēmuma darbinieki, kas ikdienā braukā ar traktoru.

Uzņēmējs norādīja, ka saviem strādājošajiem nodarbi atrod augu gadu, un tas arī esot viens no iemesliem, kāpēc kadru mainība ir ļoti maza un darbinieki paliek uzticīgi darba devējam. Pašlaik ražošanas procesā iesaistīti apmēram 60 cilvēku un vēl apmēram 20 darbinieku strādā viesmīlības jomā.

Uzņēmuma «Uzvara-Lauks» valdes loceklis Agris Mustermanis pastāstīja, ka kviešu un rapšu pirmie pļaujas darbi varētu sākties pēc divām nedēļām, bet jau tagad Vecsaules pagastā pļauj zālājus, lai iegūtu sēklas materiālu.

SIA «Uzvara-Lauks» apmeklējums saistīts ar Ministru prezidenta vēlmi apmeklēt laukus – tā vizīti pamatoja K. Kariņš. «Šī saimniecība ir lielākā individuālā saimniecība Latvijā. Svarīgi redzēt, kā sokas zemniekiem. Šeit daudziem ir, ko mācīties, lai redzētu, ko nozīmē ieguldīt līdzekļus ilgtermiņā,» pauda K. Kariņš.

Savukārt A. Vējš uzsvēra, ka viņam bijis svarīgi ar premjerministru apspriest dažādus jautājumus. «Esmu pārsteigts, ka Krišjānis Kariņš ir zinošs lauksaimniecības nozarē. Bija daudz lietu, ko pārrunāt,» tā A. Vējš. Viņš atzina, ka uzmanība pievērsta tādiem jautājumiem kā aicinājumiem ierobežot lielos lauku uzņēmējus un par zemes iegādes īpatnībām. A. Vējš pauda viedokli, ka plānus īpaši atbalstīt mazos zemniekus pauž populistiski politiķi. Subsīdiju jautājumā viss esot skaidri sakārtots un nekas nav jāmaina. «Neviens subsīdijās nesaņem vairāk kā citi. Idejas par ierobežošanu pauž jaunās partijas. Tās pašas, kas solīja obligāto iepirkuma komponenti likvidēt,» tā A. Vējš.

Jautāts par to, kādu ieguvumu cer sagaidīt no Ministru prezidenta vizītes, A. Vējš atbildēja, ka vismaz sirds esot izkratīta. Par tālāko tad jau redzēšot.

Sarunas gaitā izgaismojās, ka noteiktais zemes apjoma ierobežojums, ko var iegādāties viena persona, ir diezgan aktuāls jautājums uzņēmējam. Tomēr, cik varēja noskaidrot sarunās, tas pašlaik arī uztur savā ziņā diezgan stabilu situāciju Latvijas lauksaimniecībā – reāli, lai kāds lielāks uzņēmējs ienāktu šajā tirgū, esot jānopērk jau esoša saimniecība.

Runāja arī par prognozēm un šī gada ražu. A. Mustermanis atzina, ka visdrīzāk raža būs laba, bet šī gada laika apstākļi var radīt cita veida problēmas. Lietavas veldrē jau noguldījušas apmēram 200 hektāru platību. «Ražas potenciāls ir liels, bet būs liels jautājums par labības kvalitāti. Tur situācija var mainīties, arī atkarībā no laika apstākļiem. Kamēr nebija veldres, tikmēr bija sajūta, ka viss būs ļoti labi,» atzina A. Mustermanis. Līdzīgas problēmas esot citiem zemniekiem gan Latvijā, gan arī Lietuvā.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

vienotības jaunulis

vai aptrūkās sponsoru nauda?

pirms 29 dienām, 2020.07.10 08:59

Haris- vienotības jaunulim

Nav saprotams- tu par sevi žēlojies ?

pirms 29 dienām, 2020.07.10 10:34

ka

darbi sokas,iet no rokas,kūsāt kūsā - tas katram šmulim tur tapa skaidrs, pat aci lāgā neuzmetot

pirms 29 dienām, 2020.07.10 09:52

Vai Mustermans dod atdevi? Kā ir?

pirms 29 dienām, 2020.07.10 12:03

Bezdarbnieks

Kādu tad algu maksā strādniekiem - 500 eiro sanāk uz rokas?

pirms 29 dienām, 2020.07.10 12:24

Esmu vīlusies

Kāpēc Premjeru nesagaidīja ar tautisku dejošanu un dziedāšanu ?

pirms 29 dienām, 2020.07.10 12:56

Jānītis- vīlušajai

Kā tad nebija dejas? Bija.
Vajadzēja uzmanīgāk panorāmas sižetu noskatīties.

pirms 29 dienām, 2020.07.10 16:40

skauž,ja

"Uzvaras lauks" sakopta, lielākā zemnieku saimniecība Bauskas pusē. Kas tur slikts , ja to apmeklēja premjerministrs.

pirms 29 dienām, 2020.07.10 16:46

diez vai skauž,

bet tieši pirms gadsimta -1920. ar valstī pieņemto Zemes reformu muižnieku zemi sadalīja Atbrīvošanās cīņu dalībniekiem un citiem gribētājiem, un skat, 20 gados kara sagrautā valsts jau varēja stāties līdzās Eiropas pirmrindniekiem. Arī tagad, bet no otra gala....

pirms 29 dienām, 2020.07.10 18:56

Nesapratu

A. Vējš pastāstīja, ka kaltes teritorijā var uzglabāt līdz 25 tūkstošiem tonnu graudu un šeit lielākā graudu krātuve, kas spēj uzņemt pat piecus tūkstošus tonnu graudu. Lūdzu, izskaidrojiet, ko šis teikums nozīmē?
Jā, un vēl nesapratu Kariņa "pausto", ka "šī saimniecība ir lielākā individuālā saimniecība Latvijā". Ja pareizi saprotu, tad "Uzvara-Lauks" ir SIA, kas atšķirībā no "individuālā uzņēmuma" nenes mantisko atbildību ar visu savu mantu. Tad kāds te, ellē, "individuālais uzņēmums"?

pirms 28 dienām, 2020.07.10 23:08

sapratīsi

ja izlasīsi Hemingveja romānu Kam skanēs zvans, tur smalki aprakstīts kā atpazīt un atšķirt "ziemas muļķi" no "vasaras muļķa" .

pirms 28 dienām, 2020.07.11 12:53

atkal nesaprati

arī žurnālisti mēdz būt gan ziemas, gan vasaras muļķi

pirms 27 dienām, 2020.07.12 11:16

Lasītāja

Paskatieties, cik Vēja teritorijā viss sakopts, un aizbrauciet uz Mežotni, kur saimnieko Cielavs, tur centrā brikšņu brikšņi. Un kāda izskatās Mežotnes pils teritorija! Arī parkā brikšņu brikšņi. Tik nolaista Mežotnes pils apkaime iepriekš nav bijusi.

pirms 28 dienām, 2020.07.11 12:11

paga paga

vai tad Vējš ir pagasta pārvaldnieks? Diemžēl, nevar salīdzināt vēl padomju laikā "Uzvarā" Jansona padarīto ar Mežotnes SIS veikumu, kas būtiski iespaido šīsdienas redzējumu

pirms 28 dienām, 2020.07.11 12:50

ll

А интересно Он рассказал Кариньшу что все осталось от комунистов и Янсона

pirms 28 dienām, 2020.07.11 13:03

Uzvarnieks

Vai pastāstīja arī to kā Uzvara Lauks ir ticis pie tik daudz ha, atņemot mazajām saimniecībām zemes

pirms 28 dienām, 2020.07.11 18:57

precizēsim

tāda bija un ir valsts politika, ko konsekventi realizē Zemkopības ministrija, gandrīz visus šos gadus būdama ZZS pārraudzībā, un tieši šī politika ir radījusi lielzemniekus- miljonārus un iztukšojusi laukus no iedzīvotājiem. Vai kas savādāk kā muižnieku laikos?

pirms 27 dienām, 2020.07.12 11:21

Skumji

Piekrītu. Tas, patiešām, ir politisks uzstādījus, un, ja savulaik agrārās republikas laikā brauca vienā grāvī, apgādājot pēc iespējas lielāku cilvēku masu ar 15ha jaunsaimniecībām vai dažu ha izmēra amatnieku zemēm, kuras ekonomiski nespēja uzplaukt, tad atjaunotās Latvijas laikā radīti visi priekšnoteikumi grandiozu muižu (5-6 tūkstoši ha un pat lielāku) radīšanai, pie viena izstumjot no laukiem vidēja izmēra saimniecību ģimenes. Tagad slēdzam skolas, bērnudārzus, pasta nodaļas u.tml., drīz paliks tikai ar ķīmiju un milzu tehniku uzturēti grandiozi tīrumi, bet viss, ko gadsimtos radījuši lauku cilvēki, pazudīs kā nebijis. Saujiņa miljonāru, apmēram tikpat daudz labi atalgotu menedžeru un vēl mazliet lielāks pūlītis smalku traktoristu. Tas arī būs viss, kas paliks pāri no mūsu izdaudzinātajiem "Latvijas laukiem".

pirms 26 dienām, 2020.07.13 16:58

pardon,

agrārās reformas

pirms 26 dienām, 2020.07.13 16:59

tiešām skumji

bet var taču apjēgt, ka tieši šīs nelielās saimniecības radīja pirmās brīvvalsts uzplaukumu,īsā laikā nostādot Latviju līdzās Dānijai, Somijai, kā arī Latvijas Bankā lielākoties lauksaimnieki "ienesa" tās padsmit tonnas zelta. Cilvēkiem laukos bija darbs un maize. Arī tagad ne viena vien Rietumeiropas valsts nepieļauj tūkstošiem ha koncentrāciju vienās rokās. Diemžēl, tagad ar visiem lielsaimniekiem parādos esam līdz ausīm un tūkstošiem latviešu muguras loka citu valstu sainieku laukos

pirms 26 dienām, 2020.07.13 19:09

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju