«Minecraft» tiešsaistes pulciņā tiek gaidīti jauni dalībnieki 2

Starptautiskā Inovāciju skola aicina 9 – 13 gadus vecus bērnus uz spēles «Minecraft Education»  tiešsaistes pulciņu.

«Minecraft» ir būvniecības datorspēle, kurā dalībniekiem trīsdimensiju vidē jāveido un jāsagrauj dažādi bloki. Spēlētājs pieņem tēlu, kas var sagraut vai izveidot blokus, kas veido struktūras un mākslas darbus dažādos daudzspēlētāju serveros vairākos spēļu režīmos «izdzīvošanas», «radošais», «nežēlīgais» un «piedzīvojumu».

«Bauskas Dzīve» sarunājās ar pulciņa veidotājiem Zemgales reģionā – baušķeniekiem Ievu Karpoviču un Raiti Aukšmukstu. Viņi pastāstīja, ka, iesaistoties šajā spēlē, var savienot patīkamo ar lietderīgo. «Bērni spēlē skolotāja vadībā, nostiprina skolā iegūtās zināšanas un papildus mācās matemātiku un programmēšanu. Apgūst to, kas būs nepieciešams turpmākajā dzīvē, piemēram, resursu pārvaldību,» stāsta I. Karpoviča un R. Aukšmuksts.

Viedierīces lietot ar jēgu
Nodarbības sākās laikā, kad valstī gandrīz visi mēģina strādāt tiešsaistes režīmā. «Bērni ir mājās un ļoti daudz laika pavada ar viedierīcēm, vecāki to redz, un daudziem liekas, ka bērnus tas degradē. Svarīgi ir viedierīces izmantot ar jēgu,» skaidro Ieva Karpoviča. «Spēle «Minecraft» ir 21. gadsimta bērnu «slimība». To spēlējot lietderīgi, var iemācīties noderīgas lietas, esot mājās. Tā ir iespēja iegūt zināšanu bagāžu mūsdienu vidē.»

Raitis māca jaunos tiešsaistes pulciņa skolotājus. Viņš ir apmeklējis īpašus kursus, lai to darītu Zemgalē.

Nostiprina vispusējas zināšanas

Vecāki atzina, ka, iesaistoties šajā pulciņā, ir iespējams nostiprināt zināšanas par Latviju. «Skolotājs valsts svētku nedēļā lūdz bērnus no pieejamajiem materiāliem uzbūvēt Brīvības pieminekli. Kamēr bērni to dara, pedagogs iepazīstina ar pieminekļa vēsturi, tā nozīmi,» piemēru min R. Aukšmuksts.

«Ziemassvētku nedēļā pulciņa dalībnieku uzdevums bija izpušķot virtuālo eglīti ar ierobežotiem pieejamajiem resursiem, skolotājs iepazīstina bērnus ar Ziemassvētku tradīcijām, bērni komunicē ar citiem pulciņa dalībniekiem, pilda noteiktas misijas,» atklāj Raitis.

Katru reizi ir kāds pedagoga dots uzdevums. «Nodarbība rit vienu stundu, un katru dienu dalībnieki apgūst jaunu tēmu. Pēc spēles bērni var palikt ilgāk un komunicēt,» stāsta pulciņa vadītājs.

Piecas dienas nedēļā viena grupa, kurā ir desmit bērni, spēlē šo spēli. Pulciņa veidotāji atklāja – lai pieteiktos nodarbībām, nepieciešams dators, austiņas ar mikrofonu, lai sazinātos ar citiem komandas biedriem, telefons vai planšete, jo šajās ierīcēs pieejams arī čats. Skolotājs vienlaikus čatā var sūtīt kodus un bildes.

Skolotāji uz nodarbībām aicina 9 – 13 gadus vecus bērnus, taču, ja arī kāds astoņus gadus vecs ķipars gribēs apmeklēt pulciņu, viņam šī iespēja nebūs liegta.

Apgūst robotiku
Bauskas un Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādēm bija iespēja pieteikties robotikas pulciņa nodarbībām. «Šo pulciņu piedāvā Starptautiskā Inovāciju skola, mēs esam Zemgales franšīzes īpašnieki,» atklāj Ieva un Raitis, «septembrī darbu sāka robotikas pulciņš pirmsskolas izglītības iestādēs. Bērni tur darbojas no piecu gadu vecuma.»

Robotikas pulciņš sākumā bija Bauskas novada Uzvaras pamatskolas izglītības iestādes «Lācītis», Īslīces pagasta pirmsskolas grupas un pamatskolas audzēkņiem, kā arī bērniem Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādē «Mārpuķīte», kur robotiku mācīja skolotāji no Bauskas.

«Bauskas pilsētas bērnudārzi «Covid-19» dēļ pašlaik ir atteikušies no robotikas pulciņa, taču  šī ideja viņiem patīk,» pastāstīja
R. Aukšmuksts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

?

Kur var pieteikties? Cena?

pirms mēneša, 2021.01.15 15:18

Raitis

https://www.mitto.me/minecraft1/zemgale

27,- eur mēnesī.

pirms mēneša, 2021.01.16 20:08

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju