Mežotnē Bulgārijas pilsoņu uzturēšanās vietā tiek nodrošināta pilna izolācija 22

Lietuvas Robežsardze svētdien, 5. aprīlī, savas valsts teritorijā neielaida 18 Bulgārijas pilsoņus, kam, pārbaudot veselību, bijusi paaugstināta temperatūra.

Veselības ministrija informē, ka Lietuvas kompetentās iestādes neielaida Lietuvā tranzītā no Somijas, Igaunijas un Latvijas ceļojošus Bulgārijas valstspiederīgos, no kuriem vienam tika laboratoriski apstiprināts «Covid-19». Tika pieņemts lēmums noteikt karantīnas režīmu ārzemnieku uzturēšanās vietai bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās un teritorijā Bauskas novadā, jo Bulgārijas valstspiederīgajiem nav deklarētās dzīvesvietas Latvijā un ir palielināts turpmāks infekcijas izplatīšanās risks.

Veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojums paredz, ka ārzemniekiem būs aizliegts atstāt šo uzturēšanās vietu, pārkāpumu gadījumā tiks iesaistīta Valsts policija. Valsts policija nodrošina arī uzturēšanās vietas norobežošanu, apsardzi un sabiedriskās kārtības uzturēšanu. Karantīnas vietā atrasties varēs arī mediķi, ja būs nepieciešams sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī personas, kuras nodrošina kārtību un piegādā pārtiku.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka svētdien tika saņemta informācija par 18 Bulgārijas valstspiederīgajiem Grenctāles robežpunktā. «Tika konstatēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, un iebraukšana Lietuvā 18 Bulgārijas pilsoņiem bija liegta. Ar Bauskas novada pašvaldību tika risināts jautājums par pagaidu izmitināšanas vietu, tika atrastas telpas bijušās Mežotnes internātvidusskolas kopmītnēs Garozā Mežotnes pagastā,» sacīja M. Baltmanis.

Viņš skaidroja, ka Bauskas novada pašvaldība nodrošināja ēdināšanu, tagad bijušās skolas kopmītņu teritoriju apsargā Valsts policija. Tiekot meklēts ģimenes ārsts, kas varētu pārbaudīt 18 pilsoņus, Ārlietu ministrija meklē iespēju ar Bulgārijas vēstniecības Polijā starpniecību parūpēties par bulgāru došanos atpakaļ uz viņu mītnes zemi. Veselības ministrija ir sagatavojusi rīkojumu par karantīnu Mežotnes bijušās skolas kopmītņu telpās, sadarbojoties ar Bauskas novada pašvaldību par atbalstu, novada administrācija jau noorganizējusi ēdināšanu, telpas un citus pasākumus.

Bulgārijas valstspiederīgajiem tiks novērots viņu veselības stāvoklis un sniegta visa nepieciešamā palīdzība, savukārt uz vietas tiks nodrošināta ne mazāk kā divu metru distances ievērošana starp personām.

Atbildīgā iestāde par Slimību profilakses un kontroles centra noteikto profilakses un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu un veikšanu uzturēšanās vietā ir Bauskas novada pašvaldība. Domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks sarunā ar «Bauskas Dzīvi» sacīja, ka par bulgāru apstākļiem ir padomāts – gultas tur jau bija, gultas veļa sagādāta, to iedevis pansionāts «Derpele». Par telpām norēķins būšot ar biedrību «Latvijas Sarkanais Krusts», valsts atmaksās ēdināšanas izdevumus. Pašvaldībai pašlaik vairāk esot koordinējošais darbs.

«Mēs jebkurš varam nonākt šādā situācijā. Cilvēkiem ir nepatīkami, ka nevar atrasties un gulēt savās mājās,» teic priekšsēdētājs, «izskatās, ka viņiem te būs jāpavada divas nedēļas.»

Pašvaldība jau ir saņēmusi zvanus no vietējiem ar pārmetumiem par karantīnas vietas izveidi, taču objektā tiek nodrošināta pilna izolācija, aģentūrai LETA uzsvēra domes priekšsēdētājs, aicinot vietējos netuvoties slēgtajai teritorijai. Internātskolas ēkas atrodas ciema teritorijā, taču to tiešā tuvumā neesot māju.

Mežotnes pagasta pārvaldes vadītājs Zigurds Kalējs stāsta, ka ēkā siltums un siltais ūdens esot, savukārt ēdienu gatavo un piegādā Bauskas novadā zināmā SIA «Aniva». Rēķini tikšot iesniegti Krīzes vadības centram. «Tā jau nav viesnīca, interneta pieslēguma nav. Pašlaik tiek gādāts telefons, lai sazinātos ar bulgāriem, tikai viens no viņiem runājot krieviski, pārējie tikai bulgāriski, arī angliski ne,» teic Z. Kalējs. Sākumā izskanēja versija, ka tie ir strādnieki, tomēr pašlaik šķietot, ka tās ir ģimenes.

«Lai mēs varētu pasargāt savus cilvēkus, jo, pēc sākotnējās informācijas, viens esot inficēts ar «Covid-19», karantīnā esošie ir ieslēgti un nevar izkļūt ārā,» mierina Z. Kalējs.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics komentē situāciju: «Mobilizējam visus savus spēkus – ķeramies klāt virsstundu darbam, iespējams, būs papildspēki no Jelgavas, lai varētu nodrošināt karantīnas ievērošanas uzraudzību Mežotnē.»

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Darbiniece

No Ķīnas nāk1 km garš vilciens uz Bausku,

pirms gada, 2020.04.06 14:09

nu tad

Paejies pretī.

pirms gada, 2020.04.06 15:57

Lasītāja

Padomju laikos bija anekdote,kas aktuāla arī šodien:No Maskavas uz Baltijas valstīm atbrauca partijas činavnieki.Lietuvā turot runu,partijnieki turēja vienu roku kabatā.Uz jautājumu:kapēc,viņi atbildēja, ka drošības dēļ, jātur ierocis gatavībā,jo lietuvieši ir nacionālisti.Igaunijā viņi turēja abas rokas kabatās,jo tie ir vēl lielāki nacionālisti.Latvijā činavdieks roku turēja priekšā dibenam.Kāpēc?Atbilde:"bail ka neielien dibenā bez ziepēm".Es domaju ,ka Viņķele varēja viņus paņemt uz savu dzīves vietu un nolikt Bauskas domes pārstāvju par apsargiem.

pirms gada, 2020.04.06 15:23

Mežotniece

Tagad tik gāzīsim samazgas, un sacentīsimies, kurš asprātīgāks?

pirms gada, 2020.04.06 15:26

Super

Jauki. Džeki mierīgi vizinās no Somijas caur Igauniju, Latviju un tad viņus noķer Lietuvā.
Tā nu mēs sargājam robežas ????

pirms gada, 2020.04.06 16:36

SAHS

JA LINKAITIS IEVED TUKSTOSUS LV KAS TE PAR DESMIT BULGARU, LV SARGA SAVAS ROBEZAS,KAS IEKSAA ,ARAA NETIKS... KO DARIS TIE REPATRIANTI KAS ATMUKA NO ARZEMEM... ATPAKAL, NEE UZ KUDRAS PURVIEM,PAR SLAUCEJAM,MAXIMA.

pirms gada, 2020.04.07 16:28

Kk

Nu tagad sāksies!Pasarg Dievs!

pirms gada, 2020.04.06 17:01

Mirdza

Tie nav bulgāri tie ir romkas.

pirms gada, 2020.04.06 17:13

Vilciens

Pec si visa nopirksu izsole to maju jo tur tak covid19 viruss ????????

pirms gada, 2020.04.06 17:16

vaitad?

ja šiem cilvēkiem, vismaz vienam jau konstatēta saslimšana ar vīrusu, tad visticamāk slimi būs visi šie ceļotāji, bet no informācijas var saprast, ka vienīgais 'serviss' ir ēdināšana un diennakts apsardze, nav stipri par maz slimiem cilvēkiem, jeb bulgāri tādi neskaitās?

pirms gada, 2020.04.06 18:14

he

Igauņi gan malači,atkratījās no nevēlamām problēmām.Tak vajadzēja uzreiz pa 180 grādiem un fīrēt atpakaļ.Latvijas robeža caura kā duršlaks.Gan jau ir tie paši kas ceļo ar saviem motorzāģiem un kapara gredzeniem

pirms gada, 2020.04.06 19:44

......

Ar to "ieslēgšanu" tā ir kā ir. Brīvi staigā gar savām mašīnām, uzpīpē. Policisti ar pie runāšanu dabū atpakaļ. Cik ilgi? Pirmajā stāvā?

pirms gada, 2020.04.06 20:20

čiavella

Kārtējo reizi letiņi nolaida luni, tagad būs Latvijā par 18 čīčiem vairāk. Neraizējieties, šie iedzīvosies, ha, hāāā. Pirms tam vēl kādu vietējo baru ar vīrusu aplaidīs, ja jau tāda tā sargāšana.

pirms gada, 2020.04.06 20:34

menn

nu to mums te vaig-pilnai laimei(( taa jau paši knapi ķepurojamies,.,

pirms gada, 2020.04.06 21:09

katls

Ko jūs te vāraties. Pazīstu vairākus bulgārus un viņi visi ir normāli cilvēki.

pirms gada, 2020.04.06 21:43

katlam

Tu pazīsti no tiem,kuri ir Mežotnē?Nu tad aizved viņiem cigaretes.

pirms gada, 2020.04.07 07:26

Kolaisaka

Pagastvecis viens kārtīgs cilvēks, neatšaus nelaimē nonākušos un pirms palīdzību sniegt, neteiks, kas man no tā atleks

pirms gada, 2020.04.07 13:31

Iedzīvotāji

Jautājums-kā viņi Latvijā iekļuva, ja robežas tiek stingri pārbaudītas? Visi ievēro karantīnu? Vajadzēja sūtīt atpakaļ no kurienes tika ielaisti. Naktsmājas varēja iedot viesmīlīgie cilvēki, kuri par šo ievārīto putru atbild.

pirms gada, 2020.04.07 14:03

Eriks

Driz apseklos vietejās " skaistules" un un būs par dažiem desmitiem " vietējo " vairāk!

pirms gada, 2020.04.07 22:22

Andis!

Tieši tā -svaigas asinis, lai mūsu pulciņš vairojās!!! Ka dziesmaa dzied- ak, tu maizais breekuliit-Trīnai par to prieks!)) kaa no'Dieva atsuutiits!))))

pirms gada, 2020.04.08 12:53

Doks

Dome pat berniem nevar nodrosinat un lemt berniem pa brivpusdienam bet bulgariem var. Bet vai dome ir gatava tam ka uztaisis mazo festinu? Kur atbildes

pirms gada, 2020.04.08 09:48

jaaa

kā lai iedod prātu tam, kurš to nodzēris, nopīpējis, noēdis? un domā ka ir Cilvēks?

pirms gada, 2020.04.08 11:06

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju