«Mēmeles sports» jaunie ātrumlaivu piloti «Formula Future» sacīkstēs izcīna godalgas 2

Bauskas ūdensmotosporta kluba «Mēmeles sports» pārstāvji ar daudzām godalgām atgriezušies no Latvijas atklātā «Formula Future» ātrumlaivu čempionāta Alūksnē.

Sacensībās, kas notika no 16. līdz 18. jūlijam, piedalījās gandrīz 30 jauno pilotu, kuri startēja sešās laivu klasēs. Čempionātā noskaidroja labākos «Formula Future» ātrumlaivu pārstāvjus, kas startēs pasaules čempionātā. Sacīkstes bija atklātas, tāpēc iespēju izmēģināt spēkus izmantoja arī Polijas un Slovākijas piloti, kas bija labāko vidū vairākās vecuma klasēs.

Bauskas pārstāvjiem, kā ierasts, daudz godalgu – reti kurš palika ārpus goda pjedestāla. Par rezultātiem informē komandas dalībnieks Kristaps Paegle.

Pašā jaunākajā «Delfīnu» klasē triumfēja Jēkabs Kornis, otrajā vietā Alise Bundzinska. Pirmajā klasē pārliecinoša uzvara Ardim Slakterim. Otrajā klasē pirmo braucienu uzvarēja Ralfs Zaharčenoks, bet otrajā piekāpās Slovākijas sportistam Simonam Jungam, un čempionātā otrā vieta, lai arī latviešu vidū mūsu jaunietis ir labākais. Trešā vēl viena Bauskas komandas pārstāve – Anaisa Žuravlja. Trešajā laivu klasē uzvara Elīzai Lakovičai-Lakovicai, trešais Niklāvs Rimeicāns.

Ceturtajā un piektajā laivu klasē startē jau pieredzējuši ūdensmotosportisti. Ceturtajā laivu klasē laurus plūca Bauskas vienības pārstāvis Kristers Mangins, bet trešajā vietā Laura Lakoviča-Lakovica. Piektajā laivu klasē Miks Zaharčenoks cīņā par pirmo vietu piekāpās Polijas pārstāvim Patrikam Bonderam. Tomēr latviešu vidū mūsu sportists ir labākais.

Latvijas Ūdensmotosporta federācijas prezidents Atis Slakteris informē, ka šoreiz izcīnītā pirmā vieta nav garantija dalībai pasaules čempionātā, kurš notiks novembra vidū Apvienotajos Arābu Emirātos, Fudžeirā.

«Protams, ir interesanti startēt Apvienotajos Arābu Emirātos, bet pašlaik izskatās, ka pirms sacensībām būs apgrūtinātas iespējas trenēties. Ir gadījumi, kad pirmais ledus upēs ir jau novembrī. Iepriekš viss bija ļoti skaidrs – pirmo divu vietu ieguvēji brauc uz pasaules čempionātu. Tagad federācija nosaka, ka jāturpina vasarā treniņi, jāpiedalās pārbaudes sacensībās, jāuzrāda stabils sniegums un tikai tad būs pārliecība par tiem, kuri brauks,» stāsta A. Slakteris. Viņš piebilst, ka sacīkstēs Alūksnē bija diezgan ekstremāli laika apstākļi – lieli viļņi un vējš, kas mūsējiem ir maz ierasti – Mēmelē viļņi ir mazi. Tieši tāpēc Alūksne bija ļoti laba treniņu vieta.

Šogad vēl paredzētas dažas «Formula Future» pārbaudes sacensības, pēc kurām nosauks izlases sastāvu. «Protams, ir labi, ka šajā sporta veidā iesaistās arī Āzijas valstis, bet tik tāla braukšana ir diezgan dārga. Organizatori gan cenšas dalībniekiem izmaksas samazināt. Jāatzīst, ka biļetes lidojumam uz Portugāli izmaksā vismaz tikpat dārgi,» saka A. Slakteris.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

apnika jau

Protams, vienmēr pasaules čempioni Slakteri. cik var, apnicis lasīt.

pirms 2 gadiem, 2018.07.22 14:01

TAD

nelasi.

pirms 2 gadiem, 2018.07.22 22:14

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju