Meklēs Bauskas novada Ziemassvētku rotu 3

Bauskas novada pašvaldība izsludinājusi konkursu «Bauskas novada Ziemassvētku rota», kurā līdz 15. decembrim iedzīvotāji tiek aicināti pieteikt savu, kaimiņa vai kādu novadā redzētu svētku tematikai atbilstoši noformētu īpašumu.

Interesenti konkursam īpašumu var pieteikt paši, to var darīt arī citi, iepriekš saskaņojot ar īpašuma saimnieku. Saskaņošana nepieciešama, jo, iespējams, esot personas, kas nevēlas, lai viņu īpašums piedalītos konkursā. Pieteicējam neesot jānorāda īpašums, bet gan vārds, uzvārds vai iestāde. Pieteicējs jāidentificē iepriekš minētā iemesla dēļ – lai neveidotos situācija, ka ir izvirzīts īpašums, kurš to nav vēlējies, un nav skaidrs, kurš to pieteicis.

Vērtēšanas komisiju vadīs domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Komisijas sastāvā būs Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietniece, būvvaldes un sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis, ainavu arhitekts, pagasta pārvaldes pārstāvis un pieaicināts kaimiņu novada speciālists. Inga Pinne, Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, skaidroja, ka konkrētās personas vēl tiek precizētas. Paredzēts, ka komisija lūkos, vai noformējums atbilst svētkiem, izvērtēs ideju un tās realizāciju, pielietoto materiālu oriģinalitāti, kā arī vizuālo koptēlu. Konkursantu īpašumu apskate šogad notiks no 17. līdz 19. decembrim, bet rezultātu kopsavilkums tiks sagatavots līdz 28. decembrim.

Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna, komentējot pagājušā gada pieredzi, vēlējās uzteikt visu dalībnieku izdomu un vēlmi ienest svētku sajūtu savā pagalmā, pilsētā un pagastā: «Katrs no sirds bija centies ietērpt savu īpašumu svētku rotā. Gada nogale ir laiks, kad svētki ienāk gandrīz ikkatrā mājā, kādā ar daudzkrāsainu lampiņu virtenēm, kādā ar pašu rokām veidotiem dekoriem, taču kopīgais mērķis ir radīt prieku sev un apkārtējiem, tāpēc nav tādas vienotas formulas, kā būtu jāizskatās Ziemassvētku noformējumam.»
D. Putna atzīmēja, ka, vērtējot konkursa dalībnieku īpašumus, tāpat kā pērn, arī šogad vairāk uzmanības pievērsīs īpašumam kā ansamblim, kā vienotam kopumam, uzsvaru liekot uz izdomu, oriģinalitāti un jaunradi.

Pērn šajā konkursā nominācijā «Uzņēmums» uzvaras laurus plūca atpūtas komplekss «Miķelis». «Bauskas novada Ziemassvētku rotai» «Miķeli» izvirzījis Gailīšu pagasta pārvaldnieks Aleksandrs Gurkovskis, stāsta atpūtas kompleksa direktors Jānis Strazdiņš. Viņš atzīst, ka pašvaldības iedibinātā tradīcija ir uzteicama un ir patīkami saņemt augstu novērtējumu, kā arī balvas. Jautājot, kā tērēta dāvanu karte, kompleksa vadītājs atbildēja, ka praktiskām, noderīgām lietām, jo saimniecībā vajadzību esot ne mazums. Šogad atpūtas komplekss jau rotājas svētku tērpā – gan pašu, gan klientu priekam. Saglabātas pērn izmantotās rūķu cepures, bet apgaismojuma virtenēs gan ieviesti jauni akcenti.

Atgādināsim, ka konkurss Bauskas vietvarā norisināsies otro gadu, pērn tika pieteikti 32 objekti, neviens pieteikums netika iesniegts kategorijā «Daudzdzīvokļu māja».

UZZIŅAI

Pieteiktie objekti tiks vērtēti kategorijās: uzņēmumi, iestādes, daudzdzīvokļu mājas un privātmājas. Lejuplādēt pieteikuma formu iespējams pašvaldības mājaslapā bauska.lv. To aizpildītu var iesniegt atbilstīgās pagastu pārvaldēs vai pašvaldības klientu apkalpošanas centrā Uzvaras ielā 1 Bauskā jebšu nosūtīt pa pastu vai elektroniski uz e-pastu: dome@bauska.lv.

Pirmās vietas ieguvējs katrā no četrām kategorijām saņems Bauskas novada domes uzslavas rakstu un balvu – dāvanu karti 150 eiro vērtībā, par otro vietu būs dāvanu karte 100 eiro vērtībā, par trešo – dāvanu karte 50 eiro vērtībā. Uzvarētāji tiks sumināti svinīgā pieņemšanā pie domes priekšsēdētāja 2020. gada janvārī, laureāti par sarīkojumu tiks informēti personīgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Toms

Kam biezāks maks , tas nopērk vairāk lampiņas un "spīd". Pārējais komisiju neinteresē.

pirms gada, 2019.12.07 20:09

LLL

Ekšenā 32 m maksā 17 eiro, bet tu laikam tāds ritīgs skrūdž, :)))

pirms gada, 2019.12.09 08:25

interesents

un atkal jāpiesaka. Vai tad tas tik grūti pašiem atrast? tā būtu godīgāk. Vakarā izbraukt pa pilsētu.

pirms gada, 2019.12.10 16:25

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju