Meitenes aizvada sīvas cīņas dambretē

Aizvadīts Bauskas un Rundāles novada skolēnu sporta spēļu visjaunākās grupas meiteņu turnīrs. Sacīkstes izvērtās ļoti interesantas – uz medaļām bija vismaz septiņas spēcīgas pretendentes.

Kopā sacensībās piedalījās 41 sportiste no Pilsrundāles un Uzvaras vidusskolas, Mežgaļu, Griķu, Codes un Vecsaules pamatskolas, Bauskas sākumskolas, Bauskas 2. vidusskolas un Bauskas pilsētas pamatskolas. Bauskas, Rundāles novada un Vecsaules pagasta dambretes pedagogi ir ielikuši lielu darbu, lai sacīkstēm sagatavotu vairākas labas sportistes. Ir spēcīgas spēlētājas arī no citām skolām – uz sacensībām neieradās viena no favorītēm – Anna Pātaga no Brunavas. Toties bija Bauskas 2. vidusskolas audzēkne Alise Ūbele, kas savulaik spēlētprasmi apguvusi mācību laikā Griķu pamatskolā.

Neveiksmīgs turnīrs šoreiz vecsaulietēm. Neuzmanīgs sākums Elzai Zanderei, neveiksmes cīņā pret līderēm, un beigās aizvadītā Latvijas čempionāta labākajai Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas dalībniecei tikai 20. vieta. Turpat blakus vēl viena Latvijas čempionāta dalībniece Sanija Māske – 19. vietā. Viscerīgāk veicās Evai Kublinskai, bet viņai pēdējā kārtā bija jāuzvar Keita Enija Platā no Bauskas sākumskolas, lai pretendētu uz medaļu. Spēles laikā E. Kublinskai bija izteikts pārsvars, bet beigās uzvara izlaista no rokām, un tikai pretinieces kļūda ļāva spēli pabeigt neizšķirti – tādējādi piektā vieta ar sešiem punktiem.

Marta Spruntule no Bauskas pilsētas pamatskolas apspēlēja vājākus pretiniekus, bet netika galā ar novada līderēm – viņai 5,5 punkti un astotā vieta. Pēdējā kārtā cerības uz medaļu bija Alisei Ūbelei, bet viņa piekāpās izšķirošajā mačā nopietni noskaņotajai Marutai Opočkinai no Pilsrundāles vidusskolas. Beigās A. Ūbelei seši punkti un ceturtā vieta. Jāuzteic Pilsrundāles vidusskolas audzēknes Lāsmas Rozenbergas un Griķu pamatskolas sportistes Ilzes Astičas sniegums – abām seši punkti, beigās septītā un sestā vieta.

Fināla trijniekā likumsakarīgi iekļuva tās meitenes, kas viscentīgāk trenējas, vislabāk noskaņojas sacīkstēm un ir ar vislielāko nopietnu turnīru pieredzi. Uzvarētājas gods Amandai Opočkinai no Pilsrundāles vidusskolas, kas spēlēja visuzmanīgāk, bez lieka stresa un neļāvās novērtēt par zemu pretinieces. Viņai divi neizšķirti pret M. Opočkinu, K. E. Plato, astoņi punkti un pārliecinoša uzvara. K. E. Platā zaudēja punktus pret vājākām pretiniecēm, bet pārspēja M. Opočkinu, un tas ļāva kopvērtējumā iegūt otro vietu. M. Opočkinai trešā vieta šoreiz nav labs panākums – pagājušajā gadā viņa pārliecinoši uzvarēja pat U15 vecuma grupas sacīkstēs Bauskas novadā. Jācer, ka meitenei šis sniegums liks centīgāk koncentrēties sacīkstēm, jo Bauskas novada jauno dambretistu līmenis ir gana augsts, lai pat labiem meistariem neļautu atslābināties.

10. februārī sacensības aizvadīs visjaunākās grupas zēni, un tas ļaus noteikt arī komandu vērtējumu visjaunākajā grupā – vērā ņems divu labāko zēnu un divu labāko meiteņu rezultātus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju