Mazajā Mežotnes pilī koncertē māsas Balanas un Andrejs Osokins

Piektdienas, 4. oktobra, vakarā Mazajā Mežotnes pilī izskanēja māsu Kristīnes un Margaritas Balanas un pianista Andreja Osokina kino mūzikas programma "Dzīve kā kino - kino kā dzīve", portālu informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Regīna Deičmane.

Koncertā klausītājiem bija iespēja izdzīvot cilvēka mūžu septiņu dažādu valstu kino mūzikas stāstā - no šūpuļdziesmas līdz pat dzīves saulrietam. Bija dzirdamas kompozīcijas no Federiko Fellīni "Saldās dzīves", Ingmara Bergmana filmas "Mūzika tumsā", Billija Vaildera "Saulrieta bulvāra", Leonīda Leimaņa "Pie bagātās kundzes" un citām kinofilmām. Nino Rotas, Marģera Zariņa, Mišela Legrāna, Endrū Loida Vēbera un citu autoru kompozīcijas īpaši koncertam izveidotas transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. Mūziķu sniegumu papildināja mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Visi trīs jaunie mūziķi uzstājušies prestižākajās pasaules koncertzālēs, tostarp Berlīnes Filharmonijā un Vigmora zālē Londonā, koncertējuši solo ar neskaitāmiem orķestriem izcilāko mūsdienu diriģentu vadībā. Mūziķus arī vieno mīlestība pret latviešu laikmetīgo mūziku, viņi atklājuši pasaulei Artura Maskata, Pētera Vaska un citu izcilu latviešu komponistu mūziku.

Čellistes Margaritas Balanas, vijolnieces Kristīnes Balanas un pianista Osokina radošā sadarbība aizsākusies studiju laikā Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Kopš tā laika mūziķi kopā uzstājušies dažādos projektos un sastāvos, bet kino mūzikai veltītā programma būs līdz šim vērienīgākais trio projekts. 

Koncertu rīkoja Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili. Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tika novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju