Mācību gads skolās tuvojas nobeigumam; daudzi šogad liecības saņems elektroniski

Mācību gads skolās tuvojas noslēgumam. Mūsu novadu skolu audzēkņiem piektdien, 29. maijā, paredzēts izsniegt liecības. Daļai tās izdos elektroniski, bet daļa saņems klātienē.

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Daiga Saka stāsta: «Klātienē neizsniegsim, bet elektroniskā variantā – 29. maijā «E-klases» pastā. Ja kādam tomēr nepieciešams papīra formātā, tad to var paprasīt.» Savukārt par pēdējo klašu skolēniem, piemēram, 9. klasēm izglītības iestādē vēl tiekot diskutēts, kā jauniešiem izsniegt dokumentu par pamatizglītību. Visticamāk, ievērojot visus drošības pasākumus, būšot svinīga līnija, kurā piedalīsies direktore, direktores vietniece, skolēni – 9. klasē esot tikai 21 audzēknis – un klases audzinātāja. «Pasēdēšana», ņemot vērā situāciju, nav plānota, svinības turpināšoties ģimenēs.

Arī Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva apliecina, ka skolā pieņemts lēmums par liecību nosūtīšanu elektroniskā formātā «E-klases» pastā. «Ja kāds no vecākiem vēlas saņemt drukātā formā, tad līdz 28. maijam «E-klasē» audzinātājam jānosūta pieprasījums. Ja klases audzinātājs vēlas ar klasi lietišķu tikšanos, kad mācību gads būs noslēdzies, tad, uzņemoties atbildību par veselību un drošību, kas allaž ir primārā, var uz brīdi sanākt kopā brīvā dabā, piemēram, Korfa dārzā, skolas sporta laukumā vai citur,» pauž direktore.

Skolotāji sagatavojuši arī godarakstus, pateicības, tās elektroniski netikšot sūtītas. Lietišķās tikšanās reizē audzinātājam ar klasi, varbūt vēl ar kādu priekšmetu skolotāju dabā tos varētu izsniegt, ievērojot visus drošības nosacījumus un cilvēku skaitu. «Šādi gan svētku noskaņu grūti dabūt,» ar nožēlu teic V. Grigorjeva. Arī par, piemēram, 9. klases beidzēju sumināšanu spriests, esot varianti – atkarībā, kāda situācija valstī būs 12. jūnijā, pasākums jauniešiem un pedagogiem varētu būt brīvā dabā, arī telpas esot pietiekami lielas, plašas, lai diemžēl bez vecākiem varētu šaurā lokā svinīgāk nosvinēt nozīmīgāka mācību posma noslēgumu. «Svētku noskaņojums būs, katram skolēnam tiks uzmanība,» mācību iestādes beidzējiem sola direktore, «tomēr visu noteiks situācijas virzība valstī.» Ja tā uzlabosies, varbūt varēs arī divi pārstāvji no ģimenes ierasties. To rādīs turpmākie notikumi.

Lēmums par liecību izsniegšanas organizēšanu klātienē skolām jāpieņem patstāvīgi, paudusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Ārkārtas situācijas laikā līdz 9. jūnijam mācību process notiek attālināti, izņemot izlaiduma klases, kursus un piecus sešus gadus veco bērnu apmācību. Minētais attiecas arī uz liecību izsniegšanu – procesam jānotiek attālināti, savukārt, ja nepieciešami papīra dokumenti, piemēram, liecības izdruka, to var saņemt skolā, iepriekš vienojoties par tikšanos.

Minētie ierobežojumi aizliedz arī svinīgas liecību pasniegšanas vai izlaidumus. IZM skaidroja, ja klase un audzinātājs vēlas klātienes pasākumu, tas jāatliek uz vēlāku laiku, kad valstī būs atcelta ārkārtējā situācija vai mīkstināti ierobežojumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju