Mācības klātienē gatavojas atsākt skolas Vecumnieku novadā 4

No pirmdienas, 22. februāra, mācības klātienē varēs atsākt 1. – 4. klašu skolēni 25 pašvaldībās, tostarp arī izglītības iestādēs Vecumnieku novadā. Lai gan šī informācija jau izskanējusi publiski, pagaidām oficiāls dokuments to vēl neapliecina.

Iepriekš neviena no mūspuses pašvaldībām – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novads – nebija starp tām, kur pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem ir zemi saslimstības rādītāji, taču, kā vēsta ziņu aģentūra «LETA», ceturtdien, 18. februārī, saraksts koriģēts un papildināts.

«Bauskas Dzīve» piektdienas, 19. februāra, pusdienlaikā sazinājās ar Jāni Kovalu, Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieku, kura pārraudzībā ir izglītības joma. Atbildot uz jautājumu, vai pašvaldība un tās dibinātās izglītības iestādes spēj atbilstīgi reaģēt uz straujo situācijas maiņu saistībā ar klātienes mācību procesa nodrošināšanu jaunāko klašu skolēniem, viņš sacīja: «Ārkārtējā situācijā jāspēj strādāt atbilstīgā režīmā un to arī darām. Pašvaldība iekļauta «labo novadu» sarakstā, kas varēs atsākt mācības klātienē, skolas ir informētas un jau no paša rīta darbojas, lai tam sagatavotos. Šodien plkst. 14 būs tikšanās tiešsaistē ar izglītības iestāžu direktoriem, pārrunāsim pēdējās aktualitātes, lai tad, kad valdībā būs tapis formulējums, mēs būtu gatavi darbam un 1. – 4. klašu skolēnu uzņemšanai.»

Domes pārstāvis atzīmēja, ka «smieklīgākais šajā situācijā ir tas, ka valdības lēmums, kuros novados mācības varēs atsākt, jau ir publiski izziņots, taču dokumenta vēl nav».

«Šodienas sarunā ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku vēlējos noskaidrot, kad būs normatīvais dokuments. Saņēmu atbildi, ka tas šorīt nosūtīts saskaņošanai uz Veselības ministriju, savukārt tā likusi to pārstrādāt. Atkārtoti dokuments tiks skatīts plkst. 14. Ja ministrija dos akceptu, par noteikto kārtību lems Ministru kabinets un lēmums tiks nosūtīts publicēšanai «Latvijas Vēstnesī».

Man nav īstas pārliecības, vai oficiālais informatīvais izdevums strādā «24/7 režīmā»… Tāpat arī nav skaidrības, vai sagatavotais normatīvais dokuments paredz, ka ir vajadzīgs dibinātāja lēmums, lai skolas atsāktu darbu klātienē. Mēs, protams, tāpat kā iepriekš, šim procesam esam gatavi, strādāsim arī sestdien un svētdien, ja būs nepieciešams. Skaidrība ar garantiju būs tikai šopēcpusdien, tikmēr – gatavojamies, līdz galam gan īsti nezinot, kam un kad,» skaidro J. Kovals. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nu nu

Tikai nepārstrādājies!

pirms 13 dienām, 2021.02.20 14:32

Mamma

Bet saprotu, ka katru nedēļu šis "labo" novadu saraksts tiks pārskatīts, un tas nozīmē, ka šonedēļ uz skolu ejam, bet nākošnedēļ jau var gadīties ka neejam! Un tā tikai palielināsies stresa līmenis gan skolotājiem, gan skolēniem, gan vecākiem!

pirms 12 dienām, 2021.02.21 14:36

kasis

Butu es Bauskas novada ,visas skolas butu valja un berni macitos klatiene.Nespeletu lidzi sai covid aferai

pirms 11 dienām, 2021.02.21 21:31

Zane

***...es negribu uz skolu laist bērnu.
Tie idiņi kas netic,lai aizbrauc uz gaiļezeru.
Svoloči,tie ir tie pārnēsātaji!

pirms 11 dienām, 2021.02.21 21:44

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju