Liepu ielas svētki Vallē – šoreiz bez gājiena un viruma 6

Vecumnieku novada Vallē tradicionālie Liepu ielas svētki šogad tiks atzīmēti nedaudz citādāk nekā ierasts – tikai ar koncertu. Tas izskanēs sestdienas, 18. jūlija, vakarā.

Šī gada neparasto apstākļu dēļ vallieši pat apsvēruši domu svinēšanu izlaist, tomēr nolemts ceturtos Liepu ielas svētkus atzīmēt vismaz ar koncertu. Šovasar izpaliks ierastais jautrais gājiens, sportošana un zupas vārīšana, jo kovidlaikā drošības apsvērumu dēļ publiski gatavot virumu nevar, tāpat arī joprojām jāievēro noteiktā divu metru distance. «Ir vēl kāds iemesls, kāpēc šoreiz scenārijā paredzēts tikai koncerts, kas izskanēs vēlu vakarā. Sestdienā, kad ierasts izrādīt godu Liepu ielai, šogad norisinās Vecumnieku liliju svētki, kas citkārt notikuši jūlija otrās nedēļas nogalē, un koncertprogrammā ar priekšnesumiem piedalās visu novada pagastu amatiermākslinieki, arī mūsējie,» «Bauskas Dzīvei» atklāj Aija Skosa, Valles pagasta kultūras darba organizatore.

Pulcēšanās notiks pie Liepu ielas 11. mājas, vietā, kur pērn pirmo reizi mastā pacelts ciema vecākās, garākās un apdzīvotākās ielas karogs. Tajā attēlots pagasta ģerboņa simbols – ratu ritenis, kas ieskāvis liepas lapu; skici veidojis Laimonis Samulionis.

«Ļaudis uzrunās pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa. Pēc tam Gunta Kupčiuna, svētku idejas autore un iedibinātāja, aicinās 5. mājas iedzīvotāju Rutu Cinovsku mastā uzvilkt karogu, jo viņa šo godu visvairāk pelnījusi. Koncertu sniegs vietējie mākslinieki un ciemiņi,» scenārijā ļauj ielūkoties A. Skosa.

G. Kupčiuna teic, ka «šogad viss būs «pa vienkāršo», ievērojot epidemioloģiskās prasības», taču nākamais ir jubilejas gads un, jācer, ka piektos svētkus varēs atzīmēt ar vērienu. Tomēr dažas tradīcijas ir turpināmas arī ierobežojumu laikā. Pērn karogu mastā uzvilka L. Samulionis, kurš lielu darbu ieguldīja karoga skiču izstrādē; šogad tas uzticēts R. Cinovskai.

«Kopš iepriekšējiem svētkiem un arī pirms tam Ruta ir daudz darījusi Liepu ielas labā. Viņa aktīvi un enerģiski darbojās stāvlaukuma iekārtošanā starp 5. un 7. māju, lai būtu kur novietot automašīnas. Tāpat viņa bija starp tiem, kuri saorganizēja kāpņu telpas remontu. Pērn ēkai saremontēts jumts, šogad – kāpņu telpas fasāde. Ruta rakstījusi projektus pašvaldības konkursam «Iedzīvotāji veido savu vidi», kārtojusi dokumentus, uzraudzījusi strādāšanu. Nopelni krājušies ilgākā laikā, taču darbs turpinās un vienmēr atsaucīgā Ruta ir visur klāt. Jāpiemin, ka iepriekš viņa vadījusi pagasta pensionāru domubiedru grupu, spēlē Valles amatierteātrī,» kaimiņienes rosīgumu un aktīvo dzīvesveidu raksturo G. Kupčiuna.

Koncertā dziedās meiteņu popgrupa «Fridrihštate» no Jaunjelgavas (vadītāja Una Arbidāne), jauniestudētas dejas izrādīs abi pagasta deju kolektīvi – «Valle» un «SenValle» (Astrīda Celmiņa), bet pirmuzvedumus publikai «priekšā liks» pašmāju amatierteātris (režisore Aija Skosa). Skatuves mākslas entuziasti aicinās dzīvot līdzi notikumiem, kas atainoti divos skečos – Oskara Zveja «Ne mana cūka, ne mana iela» un Kristiānas Štrāles-Dreikas «Mīļie nodoklīši», atklāj A. Skosa. Pēc tam skanēs apdziedāšanās dziesmas par Liepu ielu, kam vārdus sacerējusi kāda vietējā autore ar pseidonīmu Drabiņa.
.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!?

Kādi nopelni visā šajā pasākumā ir radziņai?

pirms 3 mēnešiem, 2020.07.17 19:19

!

Vispirms pastāsti par saviem!

pirms 3 mēnešiem, 2020.07.17 21:18

utt

Gunta spēj iedvesmot!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.18 15:35

mjā ...

Večiem nācās iztikt tikai ar bikšu priekšas virināšanu - virējiņu taču nebija

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.18 15:37

Hm

Rīgā, Tērbatas ielā var visu ko, a Vallē Liepu ielā neko nevar. Kā tad tā?

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.18 16:57

OK

Katru gadu formāts jāpamaina, lai ir interesanti. Šogad koncerts - forši.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.18 21:48

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju