Lauku jauniešiem rīko mācības Saulainē

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Latvijā 2. oktobrī sāka piecu dienu mācību cikla programmu «Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai». LLKC Bauskas biroja organizētā informatīvā diena notiek Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā.

Mācību mērķis ir attīstīt jauniešu zināšanas, pieredzi un kompetences, kas nepieciešamas savas uzņēmējdarbības sākšanai vai attīstīšanai, veicinot lauku attīstību, kā arī uzturēt jauniešu uzņēmējdarbības motivāciju.

LLKC Bauskas biroja organizētā informatīvā diena notiek Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā. Tās gaitā jauniešiem tiek izskaidrots, kā izstrādāt biznesa plānu, ar kuru ikviens tā dalībnieks varēs piedalīties konkursā «Laukiem būt!».

Mācības Saulainē turpināsies 3., 4., 8., 15. un 16. oktobrī. Pēdējā diena paredzēta izbraukumiem uz Iecavas novada saimniecību «Zirga sapnis» un Neretas novada Mazzalves pagasta SIA «Liellopu izsoļu nams «Balti»», kur dalībniekiem būs iespēja tikties ar gados jaunajiem uzņēmējiem laukos.

Uz semināru 2. oktobrī bija ieradušies tehnikuma Saulaines struktūrvienības 19 audzēkņi. Viņu vidū arī Jānis Briļs, zelta medaļas ieguvējs Latvijas jauno lauksaimniecības profesionāļu meistarības konkursā «Augkopība». Viņš strādā vecāku saimniecībā «Upeslīči» un vēlas pilnveidot zināšanas. Līdzās mācību programmai šī ir papildu iespēja apgūt biznesa principus, kas var noderēt tālākajā izaugsmē. Savukārt Agnese Sorokina teic, ka seko drauga interesēm un pārliecināta, ka arī viņai dalība seminārā dos ko jaunu.

Semināra ievadā Anita Vismane, LLKC Bauskas biroja lauku attīstības un lopkopības konsultante, jauniešus iepazīstināja ar mācību mērķi un uzdevumiem, kā arī mudināja audzēkņus nebaidīties no pārdrošām idejām un to īstenošanas. Viņa uzsvēra profesionālās izglītības priekšrocības un speciālistu nepieciešamību Latvijas ekonomikā, īpaši lauksaimniecības nozarēs. A. Vismane nesen viesojusies Stelpes pamatskolā un tikusies ar 7. – 9. klašu audzēkņiem. Viņu patiesi iepriecinājusi jauniešu interese par izglītības un darba iespējām laukos.

Saulaines teritoriālās struktūrvienības pasniedzēja, biznesa pulciņa vadītāja Kristīne Balta, pazīstamā Rundāles novada uzņēmuma sveču ražotāja SIA «Kristell» īpašniece, jauniešus iepazīstināja ar savu pieredzi un atziņām. Vislabāk var mācīties no savām kļūdām un neveiksmēm, bet pats svarīgākais, lai tas, ko dari, patiktu un sniegtu gandarījumu, tad arī veiksme būs līdzās.

Mācību gaitā jaunieši tiksies arī ar citiem pieredzējušiem, erudītiem pasniedzējiem un uzņēmējiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju