Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises atklāšanas koncertā sestdien uzstāsies trīs kolektīvi no Bauskas novada

Trīs Bauskas apvienotā novada skolēnu kolektīvi aicināti uzstāties Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziediundejo2021 atklāšanas koncertā, kas notiks šo sestdien, 18. septembrī, un tiks raidīts tiešraidē Latvijas Televīzijā, informē Diāna Siliņa, Bauskas novada mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja.

Koncertā aicināti piedalīties Bauskas 2. vidusskolas 5. – 12. klašu koris (vadītāja Diāna Siliņa), Iecavas vidusskolas folkloras kopa «Tarkšķi» (vadītāja Kristīne Karele) un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Via Stella» (vadītāja Liene Batņa). Koncerts tiks raidīts Latvijas Televīzijā sestdien no pulksten 12 piecu stundu garumā, pieslēdzoties no četrām dažādām Latvijas vietām – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Rīgā, Jelgavas, Kuldīgas un Rēzeknes. Kā atklāj D. Siliņa, Bauskas novada kolektīvi dosies uz Jelgavu, lai uzstātos uz speciāli būvētas skatuves pie Jelgavas pils.

Bauskas 2. vidusskolas koris savam priekšnesumam izvēlējies latviešu tautasdziesmu «Saule danci ritināja» Sarmītes Skrūzmanes apdarē. «Ar šo dziesmu savulaik nokļuvām Zemgales konkursa laureātos, ar to saistītas skaistas atmiņas, turklāt tā iederas svētku koncepcijā, tādēļ arī šāda izvēle. Meitenes – kā nu kura, cita sabijusies, citai acis mirdz no iespējas tikt filmētai televīzijā. Tas, protams, ir liels izaicinājums jebkuram skolasbērnam, jo uz skatuves nav kāpts nu jau, ai, cik ilgi,» tā par savu kori teic diriģente Diāna Siliņa. Ar šo kori kopā muzicēs koncertmeistare Evija Bonāte un flautiste Klēra Kuļikauska.

Savukārt par Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas kora uzstāšanos tā vadītāja Liene Batņa, kas ikdienā ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks, saka: «Ar lielu aizrautību un entuziasmu «ieniru» piedāvātajā koncerta koncepcijā, un kopā ar kolēģiem radījām jaunu latviešu tautasdziesmas apdari, speciāli šim notikumam veltītu «Vij, Dieviņi, zelta viju». Ar satraukumu un lielu atbildības izjūtu gaidām šo skaisto piedzīvojumu. Koncerta tiešraidē piedalīsies: Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Via Stella», koncertmeistare Līga Eglīte, vijoles solo Dace Rozenberga un balss solo Ieva Alenčika.»

Iecavas slavenos «Tarkšķus» šajā reizē pārstāvēs mandolīnu ansamblis ar tautasdziesmu «Redz, kā dzīvo saimnieka dēli!». «Dziesma savulaik gatavota konkursam, bet nav izrādīta, tā nav arī līdz šim Latvijā ierakstīta, tādēļ šī uzstāšanās ir īpaša. Dziesmai ir zīmīgs teksts, tādēļ arī tā izvēlēta. Tarkšķu kolektīvam Iecavā drīz jau 20 gadu, mandolīnistu ansamblis pastāv septīto gadu,» par saviem muzicētājiem stāsta vadītāja Kristīne Karele. Gan viņa pati, gan kolektīvs ar saviem ierakstiem saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus, daudzinot latviskās dzīvesziņas un folkloras mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju