Latviešu valodas olimpiādē triumfē ģimnāzisti

Šonedēļ, 13. janvārī, risinājās Bauskas un Rundāles novada 8. un 9. klašu skolēnu latviešu valodas olimpiāde. Radošās spējas un zināšanas katrā klašu grupā apliecināja 18 audzēkņu.
 
«Olimpiādes dalībnieki bija stipri – veiksmīgi tika galā ar ļoti daudziem uzdevumiem. Skolēniem bija jāpilda tests par kultūras dzīves notikumiem Latvijā, no valodas un satura viedokļa jāanalizē recenzija par Māras Zālītes romānu «Pieci pirksti» un jāraksta apjomīgs pārspriedums. Gandrīz visi skolēni pirms olimpiādes bija izlasījuši M. Zālītes romānu «Pieci pirksti». Ļoti priecājos par zinātkārajiem un radošajiem jauniešiem!» stāsta Vija Cerusa, Bauskas un Rundāles novada valodu mācību jomas koordinatore.

Astotklasnieku vidū labākās zināšanas apliecināja Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) audzēknes: 1. vietā – Keita Kondore (pedagoģe Inese Karūsa), otrā – Marta Tēraude (ped. Ināra Graudiņa), trešā – Evelīna Anna Pitāne (ped. I. Karūsa). Atzinības ieguva Evelīna Gateža no Bauskas 2. vidusskolas (ped. Kristīne Hutornaja), Janīna Šumeiko no Bauskas pilsētas pamatskolas (ped. Dina Ālmane) un Marta Mengote no BVĢ (ped. I. Karūsa).

Devītklasnieku vidū vietu sadalījums ir šāds: 1. vietā – Leolanda Nicmane no BVĢ (ped. I. Graudiņa), 2. vietā – Paula Kļaviņa no BVĢ (ped. Sandra Auzāne), 3. vietā – Paula Šumina no Griķu pamatskolas (ped. Arianda Krūmmale). Atzinības saņēma: Luīze Burmistrova no BVĢ (ped. I. Graudiņa), kā arī Keita Asone un Betija Upelniece no Bauskas pilsētas pamatskolas (ped. Ieva Mašale).

Mācību olimpiāžu «maratons» turpinās. Janvārī mūsu novadu skolēni savas zināšanas apliecinās arī matemātikas olimpiādē (9. – 12. klase) un tiešsaistē piedalīsies fizikas, ekonomikas un latviešu valodas (11. – 12. klase) olimpiādē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju