Kurmenē paredzētās Prāta spēles atceltas

Lai attīstītu prāta spēļu tradīcijas Latvijā, arī šogad iedzīvotāji aicināti iesaistīties izklaidējošā komandu erudīcijas turnīrā «Prāta spēles Latvijas kauss 2020». Sestdien, 14. martā, plānotā erudīcijas spēle atcelta. Bauskā turnīrs iecerēts 24. aprīlī..

Prāta spēles ir izklaidējoša, izglītojoša un aizraujoša komandu erudīcijas spēle. Tajā var piedalīties ikviens; jāizveido tikai komanda (četri – seši cilvēki) un jāpiesaka mājaslapā www.prataspeles.lv, uzsver Ieva Kilēvica, organizatoru pārstāve. Dalība ir bez maksas, nav noteikts arī vecuma ierobežojums. Rīkotāji mudina reģistrēšanos neatlikt uz vēlāku laiku, jo interese ir liela un, novilcinot pieteikšanos, iespējams, visas vietas jau būs aizņemtas.

Kurmene ir viena no vairāk nekā 30 pirmās kārtas pieturvietām. Sarmīte Ķīse, Kurmenes tautas nama vadītāja, «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka turnīrs nudien ir ļoti aizraujošs. «Prāta spēļu Latvijas kausā» ikviens var pārbaudīt savas ģeogrāfijas, vēstures, politikas, matemātikas zināšanas, ir arī jautājumi par aktualitātēm biznesā, tehnoloģijās, sportā un popkultūrā gan Latvijā, gan pasaulē. Rīkotāji uzsver, ka, gatavojoties spēlei, nav obligāti no galvas jāiemācās enciklopēdijas; dalībniekam jābūt zinātkāram, apveltītam ar degsmi un spēju sarunāties ar komandas biedriem.

«Pērn Kurmenē startēja desmit komandu. Līdz šīs nedēļas sākumam 14. marta kārtai bija pieteikušās jau deviņas domubiedru grupas, taču zināms, ka vēl vairākas komandas, ko veido arī vietējie iedzīvotāji, plāno piedalīties,» atklāj Sarmīte Ķīse.


«Pagājušajā gadā visvairāk punktu ieguva un uz pusfinālu Olainē devās dalībnieki no Neretas novada Mazzalves, kā arī kurmenieši – Bērziņu ģimene un Kristīnes Jansones komanda.» Kurmenes spēlē piedalījušies arī interesenti no Vecumniekiem, Bauskas, Ogres, Aizkraukles, Valles u. c.

Šis ir jau trešais gads, kopš «Prāta spēles Latvijas kauss» apceļo visu valsti, lai noskaidrotu, kur dzīvo visviedākie ļaudis, un trešā reize, kad viena no kārtām norisinās Kurmenē. Sarmīte Ķīse teic, ka šis notikums ģimenes, draugus un paziņas vieno tāpēc, ka 2018. gadā Kurmeni kā vienu no spēļu norises vietām pieteica biedrības «Kurmenes viļņi» aktīviste Kristīne Jansone. «Pateicoties Kristīnei, mums ir iespēja iesaistīties lieliskā turnīrā, pārbaudīt savas zināšanas un labi pavadīt laiku,» viņa uzsver.

Kurmenes spēles trīs labākās komandas kvalificēsies reģionālajam pusfinālam, no kura veiksmīgākās piecas tiksies lielajā finālā 14. novembrī Rīgā, lai noskaidrotu erudītākās komandas titula ieguvēju. Pašlaik ceļojošā «Prāta spēļu Latvijas kausa» trofeja atrodas goda vietā Tukuma pašvaldībā, jo pērn uzvaras laurus plūca «Stende-2».

Erudīcijas spēli «Prāta spēles Latvijas kauss 2020» organizē biedrība «Prāta spēles», kas ir lielākais erudīcijas spēļu rīkotājs Latvijā kopš 2011. gada.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju