Krimināllietu pret bijušo Bauskas policistu turpinās iztiesāt aprīlī 1

Zemgales rajona tiesā Bauskā pirmdien, 9. martā,  turpināja skatīt krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu pie Bauskas spēļu zāles. Tā jau bija piektā tiesas sēde.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Bija ieradies apsūdzētais Jēkabs Bičevskis, viņa aizstāvis advokāts Ainārs Vīnkalns un viens liecinieks. Prokurore izsauca liecinieku, kas iepriekšējā tiesas sēdē nebija ieradies.

Tika lūgts atsaukt atmiņā 2017. gada maija notikumus. Jaunais vīrietis stāstīja, ka agrā rītā atradies karuseļu laukumā iepretī spēļu zālei. Kopā ar draugu bijuši pie soliņiem, kad pamanījuši, ka pie spēļu zāles sākas kautiņš. Tas noticis pie policijas mašīnas. Tajā bijuši divi policisti, liecinieks norādīja uz zālē esošo J. Bičevski un sacīja, ka bijusi arī pāriniece. Viens no kautiņā iesaistītajiem nokritis, no auto šofera puses izkāpis policists, sākumā gribējis izšķirt, bet pēc tam «radās iespaids, ka grib iesist cietušajam». Sitējs aizgājis atpakaļ uz spēļu zāli, turpretī otrs gulējis uz zemes, kamēr ieradās «ātrie».

«Laikam cietušo ielika mašīnā, tas bija jau pasen, vairs neatceros,» pauda liecinieks, «draugs filmēja, neatminos, vai redzēto apspriedām, viņam laikam bija arī draudzene līdzi.» Ar cietušo liecinieks neesot runājis. Uz papildjautājumiem liecinieks atbildēja, ka karuseļu teritorijā atradies, jo cilvēki, kam tie pieder, esot pazīstami un ar tiem kopā atpūšoties, arī toreiz. Alkoholu liecinieks nelietojot, tālab arī tai rītā neesot bijis dzēris. Neviena persona pie viņiem neesot pienākusi, draugs filmējot pagājis uz policijas mašīnas pusi tuvāk.
Kautiņā iesaistītās personas lieciniekam neesot bijušas pazīstamas, turpretī policistu J. Bičevski pazinis gan, jo esot bijusi darīšana ar policistiem un Bauskas policistu lielāko daļu vīrietis pazīstot «pēc sejas». Ar J. Bičevski kā policistu iepriekš gan neesot saskāries. «Ja policija nepilda pienākumus, tā ir ārkārtas situācija,» pauda liecinieks. Uz jautājumu, pēc kā to secina, vīrietis atbildēja: «Pēc tā, ka policists nepalīdzēja cietušajam.»

Nu visi liecinieki bija nopratināti. Advokāts pauda, ka vēl nepieciešams rūpīgāk pārbaudīt, pievērst uzmanību lietas materiāliem divos sējumos.

Bijušajam policistam inkriminēti Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā minētie pārkāpumi par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve».
 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jāaaaa

"Advokāts pauda, ka vēl nepieciešams rūpīgāk pārbaudīt, pievērst uzmanību lietas materiāliem divos sējumos." - ko tur vēl pārbaudīt, vai viss nav skaidrs?

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.10 09:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju