Koru konkursa pusfinālā startēs koris «Mežotne» 4

Rīgā, Latvijas Universitātē, 2. un 3. jūnijā notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa pusfināls, kurā piedalīsies arī Bauskas novada Mežotnes pagasta koris «Mežotne». Par iespēju startēt koru konkursa «Dziesmu kari» finālā sacentīsies 57 kori, informē svētku organizatori.

«Pirms pusfināla par prognozēm nevēlos spriest, rezultātus uzzināsim, kad viss būs pagājis. Mēs daudz strādājam, mums ir ļoti prasīga un laba diriģente. Gatavojam trīs skaņdarbus, konkursā būs jāizpilda obligātais, izlozes un kora izvēlētais. Mēs, tāpat kā jebkurš Latvijas koris, esam apguvuši Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta repertuāru. Vairākus gadus tos studējam, mēģinām,» stāsta kora «Mežotne» vecākā Inga Briede.

Par iespēju startēt pusfinālā koris uzzinājis maija sākumā, un kopš tā laika mēģinājumi notiekot nevis divas, bet trīs reizes nedēļā divarpus līdz trīs stundas. I. Briede ir pārliecināta, ka koristi ir nedaudz uztraukušies, kā tas allaž ir pirms skatēm. Kora dalībnieki ir apņēmības pilni konkursā uzstāties godam.

Koris «Mežotne» savus sniegumu rādīs 3. jūnijā no plkst. 14.30 līdz 18. Pusfinālistus vērtēs diriģenti Māris Sirmais, Sigvards Kļava, Andris Veismanis, Jānis Erenštreits un komponists Rihards Dubra. Ieeja – bez maksas. Fināla uzvarētāju apbalvošana un rezultātu paziņošana notiks katra konkursa izskaņā, ziņo Dziesmu un deju svētku organizatori.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

DZSV2018

Jauktā kora Mežotne, diriģente Mārīte Jonkus, uzstāšanās svētdien, 3. jūnijā paredzēta jaukto koru grupā, kas sāk startu plkst. 14.30. Konkrēti - Mežotne dziedās ap plkst.15.40. Pēc tam uzstājas vēl LU koris ""Aura.
Seko pārtraukums, kurā ir skatuves mēģinājumi nākamās koru grupas dalībniekiem, kas sāks dalību plkst. 18.
Rezultātus - iegūto punktu skaitu -visam sieviešu, vīru, jaukto koru pusfinālam paziņos tikai svētdien, 3. jūnijā ap plkst. 21.30.
Kori ar augstāko iegūto punktu skaitu tiks izvirzīti "koru karu" finālam,. kas notiks jau Dziesmu un Deju svētku laikā.
Koru kara fināla uzvarētājus apbalvos Vispārējo Dziesmu un deju svētku noslēgumā.
Veiksmi Bauskas Kultūras centra jauktajam korim Mežotne un diriģentei Mārītei Jonkus!

pirms 2 gadiem, 2018.06.02 17:36

Saulīte!

Lai Jums veicas!

pirms 2 gadiem, 2018.06.02 17:40

Indra

Turu īkškus! Lai VEICĀS!

pirms 2 gadiem, 2018.06.03 14:43

Priekulis

Druvas kalst, maize deg no sausuma, Dūklavs ģībst, bet lauķi tik dzied.

pirms 2 gadiem, 2018.06.04 12:49

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju