Konstatēts gripas gadījums Bauskas novadā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā, laikā no 2. decembra līdz 8. decembrim, steigušies palīdzēt 106 reizes, 23 gadījumos konstatētas traumas, kas iegūtas ceļu satiksmes negadījumos un sadzīvē, informē NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.
Trešdien, 4. decembrī, Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā ap 70 gadu veca sieviete slīdot kritusi no velosipēda. Stacionēta apmierinošā stāvoklī ar labā apakšstilba lūzumu.

Bauskas novada Īslīces pagastā 5. decembrī četrus gadus vecs bērniņš stacionēts ar gripas simptomiem.

Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā 8. decembrī pēkšņi uz ceļa izskrējusi stirna,  izraisot ceļu satiksmes negadījumu – divu vieglo automašīnu sadursmi. Avārijā iesaistītas piecas personas, divas atteicās no mediķu apskates un palīdzības. Savukārt 26 gadus veca sieviete stacionēta apmierinošā stāvoklī ar galvas smadzeņu satricinājumu. Ap 40 gadu vecs vīrietis – viens no šoferiem – guvis galvas sasitumu un iespējamu smadzeņu satricinājumu, kā arī nobrāzis pieri. Apmierinošā stāvoklī stacionēts. Aizmugurē piesprādzēts bērnu sēdeklī atradies arī 29 dienas vecs mazulis, kas apmierinošā stāvoklī stacionēts veselības stāvokļa pārbaudei un novērošanai. Sākotnēji izskatījies, ka nav cietis, tikai nobijies.

Tā kā aktualizējas vīrusu saslimšanas un gripa, pastiprināti jāievēro higiēna, jāmazgā rokas, jāizvairās no lielām cilvēku masām. Ja jau ir saslimšanas simptomi, svarīgi neapmeklēt skolu vai darbu, lai neaplipinātu citus. Jāizvēlas pilnvērtīgs uzturs, lai stiprinātu imunitāti, iespējams arī vakcinēties pret gripu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju