Kartupeļu vagās cīnās ar Kolorado vabolēm 9

Bauzes tirgū Bauskā sastaptie kartupeļu audzētāji portālam atzīst, ka šogad agrajiem kartupeļiem trūcis lietus, zeme ir sausa, turklāt jācīnās ar Kolorado vabolēm.

Ilze Gedroviča kartupeļus audzē pushektāra platībā, viņa stāsta: «Šogad mums ir ļoti mazi kartupelīši, cīnāmies ar kolorado vabolēm, tās nolasot, nemiglojam. Nekāda labuma no nolasīšanas gan nav. Teiktu, ka raža ir laba, vien kartupeļi ir nelieli. Norokot divas vagas, sanāk četri pieci kilogrami lielo kartupeļu.»

Piemājas saimniecība Ilzei atrodas Vecsaules pagasta Pētermuižā. «Cilvēki jautā, kas tās ir par šķirnēm. Tirgū jau tagad var iegādāties agro kartupeļu šķirni 'Gala', kas ir vidēji agri, piemēroti ēšanai. Cena atkarīga no izmēra un ir no 25 centiem līdz pat vienam eiro kilogramā,» atklāj I. Gedroviča.

Vecsaulietis Pēteris Raismans uz tirgu atnācis, lai pavērotu, kā sokas kolēģiem. Arī viņš atzīst, ka Kolorado vaboles šogad ir vislielākā problēma kartupeļu audzētājiem: «Tagad vairs nav pieejami līdzekļi no Krievijas, lai apstrādātu lauku pret šīm vabolēm, ir pieejami citi, bet tie nav efektīvi. Esam četras reizes lauku miglojuši, divreiz paši ar rokām nolasījuši Kolorado vaboles.» Vēl viena problēma –  šogad ir liels karstums un sausums, teic P. Raismans. Uz tirgu vedot ražu kādas divas reizes mēnesī, jo kartupeļu lauks nav liels – tikai pushektārs.

Stefans Timohovičs no Jauncodes teic, ka noteikti vajadzētu lietu. Arī viņš uzsver: «Sērga ir vaboles, lai gan kartupeļus esmu miglojis.» Stefans tirgo kartupeļu šķirni 'Solist', kas ir ļoti agra, ar īsu veģetācijas periodu. S. Timohovičs pārdod tikai pašu audzēto.

No Jauncodes ir arī Ināra Jasone, kura tirgo ne tikai kartupeļus. «Visi žēlojas, ka kartupeļi ir mazi. Pavasarī daudziem lietavu dēļ tie noslīka, daudziem sanāca pārstādīt otrreiz. Tagad sausuma dēļ ir teju neiespējami lāpstu iedzīt zemē. Kartupeļus mēs laistījām, lai kaut kas izaugtu. Agrie kartupeļi, varētu teikt, ir lieli. Un tikai tāpēc, ka laistījām,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja I. Jasone, kurai ir piemājas saimniecība savai iztikai. Viņa atklāj, ka pagaidām tirgo tikai šķirni 'Solist', bet drīz gaidāma 'Marabella' un 'Vineta'. Klienti kartupeļus tirgū pērkot diezgan labi.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Puce

Ko muld jasoniete kartupeļus uzpērk no kiseleviem.

pirms mēneša, 2021.07.25 13:09

vasja

Malači, zemnieki, normāla "naktenes" poļu, leišu, ukraiņu produkcuja.

pirms mēneša, 2021.07.25 21:56

tiešām malači

jo attēlā redzamais "zemnieks", kā ari daži citi no tās rindas, diez vai kolorado vaboli šogad vispār redzējuši, tie ir no tiem, kā tantuks, aveņu tomātu tirgotāja ar Maximā iegādātiem tomātiem, labi, agri ražo un skaisti izskatās, jo naivo pagaidām pietiek

pirms mēneša, 2021.07.27 10:00

marija-tirgotāja

tieši tĀ! es ari ieperku, un uzdodu kaa vieteejo, bet, visi peerk un slavee! kaada vaina!? ka tik prece, un daudz sortimenta, un nauda naak!

pirms mēneša, 2021.07.27 12:53

tira-spira

-Šitais onka jau ar uzperk preci, jau no seniem laikiem. pašam pie majas neliels plekis zemesira, izzinu no pagasta dabon, un viss, tirgo kaa Lielais un jau gadiem.

pirms mēneša, 2021.07.26 16:22

vasja

Un pie tam vēl lecīgs, kā jau krievs. Man, kad pateicu ko domāju par viņu un šā produkciju, solīja pa purnu sadot.

pirms mēneša, 2021.07.27 11:37

fu

Bezkauniigs kaa tanks.))))

pirms mēneša, 2021.07.27 12:54

Nu

Jà onkuls gan tiešàm ir dikti nejauks

pirms mēneša, 2021.07.28 06:54

Jana

Labāk netikt avīzē, Ja būsi tur pabijis, ne to vien par sevi uzzināsi.

pirms mēneša, 2021.07.28 22:05

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju