Kadetu izlasē iekļauts baušķenieks

Izmantojot paredzētās iespējas turpināt treniņus Latvijas jauniešu un junioru izlašu sportistiem, Latvijas Basketbola savienība (LBS) kopš janvāra beigām organizē treniņnodarbības valsts U16 un U18 izlašu kandidātiem. U16 izlasē ir baušķenieks Rihards Rācenājs.

Latvijas U16 izlases galvenā trenera amatā LBS valde apstiprinājusi Agri Galvanovski. Tā liecina basket.lv mājaslapas informācija. «Kandidātu sarakstā pagaidām iekļauti 20 basketbolisti. Labi, ka tagad varam atsākt treniņus zālē un līdz vasarai ir laiks iedzīt treniņos nokavēto.  2005. gadā dzimušo puišu vidū nav izteikti garu centra  spēlētāju, un tas ietekmēs komandas modeli. Ir interesanti spēlētāji ar izaugsmes perspektīvu. Par attieksmi un disciplīnu pagaidām varu teikt vislabākos vārdos, bet komandas spēku un perspektīvas gan nevarēsim objektīvi novērtēt līdz brīdim, kad sāksies spēles ar līdzaudžiem no citām Eiropas valstīm,» komentēja A. Galvanovskis.

Rihards Rācenājs, kura augums ir divi metri un viens centimetrs, spēlē gan Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas komandā, gan arī «BJBS Rīga» vienībā. Pagājušā gada 21. augustā Latvijas izlases sastāvā viņš piedalījās mačā ar Igaunijas izlasi Tallinā. R. Rācenājs laukumā bija 14 minūtes, guva piecus punktus un izcīnīja piecas atleēcošās bumbas. Uz centra pozīciju izlasē pretendē vēl divi spēlētāji, kas nozīmē, ka konkurence būs nopietna. Novēlam, lai baušķeniekam izdodas izcīnīt sev vietu izlasē.

«FIBA Europe» valde apstiprinājusi, ka 2021. gada vasarā Eiropas jauniešu čempionāti notiks pēc iepriekš apstiprinātā grafika. Visas trīs Latvijas meiteņu izlases, kā arī puišu U16 komanda spēlēs Eiropas čempionāta A divīzijā, U18 un U20 vīriešu vienības – B divīzijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju