Jelgavas biznesa inkubatorā uzņem Iecavas uzņēmēju, kas plāno attīstīt tūrisma pārtikas ražošanu 1

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators otrajā iesaukumā saņēmis 50 biznesa ideju pieteikumus, septiņi nākuši no Iecavas un Bauskas novada – pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsta saņemšanai, portālu informēja LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērante.

No 28 inkubācijas programmas pieteikumiem uz atbalsta saņemšanu pretendēja četri Bauskas novada un divi Iecavas novada uzņēmumi. Kā stāsta R. Bērante, uzņēmēji no Bauskas un Iecavas reģiona vēlējušies attīstīt tādas biznesa idejas kā paneļu māju projektēšana, sīpolu un ķiploku pārstrāde, automatizēto juridisko pakalpojumu nodrošināšana, SUP dēļu un būvniecības materiālu ražošana.

«Šoreiz inkubācijas atbalsta saņemšanai bija iesniegts ļoti daudz pieteikumu, tādēļ uzņēmumiem nācās konkurēt ar citiem biznesu ideju autoriem un iekļūt to septiņu uzņēmumu lokā, kas saņems atbalstu. Komersanti prezentēja savas biznesa idejas konsultatīvās komisijas sēdē. Galvenie vērtēšanas kritēriji, pēc kuriem vadās uzņemšanas komisija, ir biznesa idejas novitāte, eksportspēja, uzņēmuma komandas pieredze un kompetences, biznesa idejas stadija – vai tā ir tikai ideja, vai ir izstrādāts prototips, vai notikusi pārdošana, vai ir resursi idejas attīstīšanai,» skaidro R. Bērante.

Viņa teic, ka  Bauskas un Iecavas novada uzņēmumi, kuri pretendēja uz inkubācijas atbalsta saņemšanu, lielākoties bija idejas sākuma stadijā, tādēļ konkurenti saņēma vairāk punktu par idejas gatavību, komercializāciju un eksportspēju. Speciāliste iesaka uzņēmumiem pirms pretendēšanas inkubācijas atbalsta saņemšanai pieteikties konsultācijai, lai izvērtētu biznesa idejas attīstības stadiju un izskatītu iespēju pieteikties pirmsinkubācijai.

Atbalsta saņemšanai no mūspuses apstiprināts tikai viens biznesa idejas autors pirmsinkubācijas atbalsta saņemšanai. Iecavas novada uzņēmums inkubatorā attīstīs biznesa ideju par tūrisma pārtikas ražošanu, izmantojot sublimācijas metodi.

Pavisam pirmsinkubācijas programmai bija pieteikušies 22 biznesa ideju autori, bet inkubācijas atbalstam – 28 uzņēmumu komandas. No tiem atbalsta saņemšanai, balstoties uz komisijas lēmumu, apstiprināti 18 pirmsinkubācijas un septiņi inkubācijas dalībnieki.

R. Bērante atklāja, ka inkubācijas atbalstam apstiprināta augstvērtīgu ķermeņa kopšanas līdzekļu ražotāja SIA «FitoDroga», slaucamo govju elektrolītu ražotāja SIA «BoviPro», elitārās gaļas produkcijas ražotāja SIA «Meat Future», džina un džina kokteiļu ražotāja SIA «Bevtech», konstrukciju noslogojuma monitoringa sistēmas izstrādātāja SIA «Adventum Tech», plēves un plastmasas atkritumu pārstrādātāja SIA «Baltic Platic Products» un ārstniecības augu pulvera ražotāja SIA «Matter Boon».

LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs pauda gandarījumu par uzņemšanas rezultātiem un priecājas par milzīgo inkubācijas pieteikumu skaitu. «Uzņēmēja gēns reģionos, ko atbalstām, ir spēcīgs, tādēļ interesentu skaits inkubatora atbalstam arvien pieaug. Aicinām jaunos uzņēmējus pieteikties atbalstam nākamajā uzņemšanā, ja šoreiz nav izdevies iekļūt apstiprināto dalībnieku vidū,» iedrošināja Ņ. Kazakevičs.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators kopš septembra atbalsta ne tikai Jelgavas, Tērvetes, Auces, Dobeles un Ozolnieku novada uzņēmējus, bet arī biznesa ideju autorus no Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada. Biznesa ideju autori aicināti uz konsultācijām Jelgavā un Bauskā, iepriekš piesakoties, e-pasts: jelgava@liaa.gov.lv.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators jaunu dalībnieku iesaukumus organizē divreiz gadā – pavasarī un rudenī. Nākamā uzņemšana notiks martā, kad arī citi jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties kādai atbalsta programmai. LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības sākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā «Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

***

BDz lūdzu pārlasiet preses relīzi un izlabojiet kļūdu, nevis Renāte Bērnate, bet gan Renāte Bērante. Jau otrajā rakstā lasu nepareizi uzrakstītu uzvārdu.
Paldies!

pirms mēneša, 2020.10.27 15:36

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju