Jaunolaines kultūras nama jauniešu deju kopa «Kalējs» iegūst ceļojošo Ziemassvētku kausu

Tautas deju kopas no dažādām Latvijas vietām 7. decembrī tikās Īslīces kultūras namā un sporta centrā «Mēmele» Bauskā, lai sacenstos konkursā «Ziemassvētku kauss».

Konkursā piedalījās deju kopas no Ķekavas, Skultes, Ikšķiles, Jelgavas, Slampes, Kuldīgas, Olaines, Rīgas, Priekuļiem, Saldus un Elejas. Uzstājās arī pagājušā gada uzvarētāji – Iecavas kultūras nama jauniešu deju kopa.

Uz Īslīces kultūras nama skatuves kolektīvi izpildīja trīs dejas. Viena bija obligāta, dalībniekiem vajadzēja izvēlēties, vai izdejot «Duni dejā» ar Anitas Pielēnas horeogrāfiju un Igetas Gaiķes mūziku vai Jāņa Ērgļa «Tautu meitu» ar tautas mūziku Artūra Uškāna apdarē, bija jāizpilda arī divas pašu izvēlētas dejas. Pēc tam bija sportiskas aktivitātes sporta centrā «Mēmele», galvenais tiesnesis bija Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists Jānis Rotbergs.

Dejotāju sniegumu vērtēja žūrija – deju pedagoģe, bērnu un jauniešu deju kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Madlēna Bratkus, horeogrāfs un tautas deju kopu «Ķekaviņa» un «Šeku reku» vadītājs Jānis Kalniņš, kā arī horeogrāfe, tautas deju ansambļa «Līgo» repetitore, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta «Saule vija zelta rotu» virsvadītāja un Bauskas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne.

Jānis Kalniņš žūrijā bija pirmo gadu un iepriekš šajā pasākumā nebija piedalījies. «Žūrijas darbs ir ļoti sarežģīts, jo, strādājot ar dejotājiem, jāiegulda liels darbs. Žūrijai kritiski jālūko dejotāju sniegums un jāmāk paskaidrot vērtējumu. Dejotāji ir uz viena viļņa – vienoti elpā un dejas stāstā. Katram kolektīvam ir sava «odziņa» – daži ir ļoti teatrāli, citiem tehniski ir ļoti labs izpildījums, kādam visvairāk piestāv dvēseliskās dejas,» spriež J. Kalniņš.

Guna Trukšāne sacīja, ka konkursu rīkošot, kamēr būšot atsaucība: «1999. gadā pasākums tika organizēts, lai saliedētu Bauskas apriņķa kolektīvus, taču šogad dalībnieku sarakstā nav Bauskas puses dalībnieku. Goda viesi šogad ir Iecavas kultūras nama jauniešu deju kopa.»

Rīgas 64. vidusskolas deju grupas «Dzērvenīte» vadītāja Agnese Meliņa uzskata, ka pasākums ir interesants – var baudīt dažādas aktivitātes  un cits citu iepazīt. «Šis ir otrais gads, kad piedalāmies. Svarīgākais ir kopābūšanas prieks – šeit varam uzstāties uz lielās skatuves un esam kopā, citur tas liegts. Šaurībā ģērbjoties un gatavojoties konkursam, mācāmies pārvarēt grūtības un izaicinām sevi pirms koncerta,» teic A. Meliņa.
Uzziņai
Pirmā vieta un uzvarētāju kauss – Olaines kultūras centra Jaunolaines kultūras nama jauniešu deju kopai «Kalējs»;

otrā vieta – tautas deju ansambļa «Līgo» jauniešu studijai;

trešā vieta – Ikšķiles tautas nama jauniešu deju kopai «Spolītes».Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju