Jauniešu amatierteātris «Artis» Iecavā sarīko pirmizrādi lugai «Maija un Paija»

Iecavas kultūras namā apmēram divi simti skatītāju pulcējās uz amatierteātra «Artis» Annas Brigaderes lugas «Maija un Paija» jauno iestudējumu. Kā pastāstīja režisore Valda Karnīte, īstenots darbs pusotra gada garumā.

Lugai, kuru 1. februārī uz Iecavas kultūras nama skatuves uzveda amatierteātris«Artis», nākamgad būs simts gadu jubileja – Anna Brigadere lugu sarakstīja 1921. gadā. Valdai Karnītei tā nav pirmā latviešu klasikas luga, un arī ar šo jaunie aktieri veiksmīgi tika galā. Uzvedums nebija vienkāršs – nepieciešami gandrīz 40 aktieri, lai izrādi pilnvērtīgi iestudētu. Iecavnieki ar to tika galā.

Skatītājus Iecavas kultūras namā sagaidīja pats «Artis» – kā vienmēr klusējošs, bet tik cilvēcīgs. Lugā īpaša noskaņojuma radīšanai izmantoja gan skaņas ierakstus, gan arī tehniskos risinājumus – spēles ar ēnām un gaismām. Radītais iespaids aizrāva skatītājus – uzvedums vairāk nekā stundas garumā pagāja vienā elpas vilcienā, un zāle klusumā visu vēroja. Skatītāji atdzīvojās tikai lugas noslēgumā.

«Uzvedums iznācis ļoti labs. Esmu mamma vienam no aktieriem, attiecīgi gana daudz biju iesaistījusies radīšanas procesā. Katru svētdienas vakaru jaunie aktieri strādāja. Ļoti laba režija. Prieks, ka daudz jauniešu iesaistījušies. Skaisti tērpi, patīkams vizuālais noformējums, un tekstu aktieri labi zināja,» priecājas Dace Bolšteina.

«Izrāde patika. Lugu savulaik esmu lasījusi, bija saistoši vērot uz skatuves. Interesanti tomēr, kā gan manai vārdamāsai iet,» smaida Maija More. Viņa atnākusi paskatīties arī uz radinieces sniegumu, kas šajā vakarā arī spēlēja uz skatuves.

Kopumā aptaujātie atzina, ka arī lugas tēmas mūsdienās ir pietiekami aktuālas. Vienīgi grūtāk izprast Annas Brigaderes lugā rādītos raksturus. Spēcīgās sievietes valda pār vīriešiem, un viņas ir tas dzenulis, kas liek pretējai pusei mainīties. Vai tā ir pamācība, vai vēlme izprast vienam otru, to katram jāmēģina saprast pašam.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» otrdien, 4. februārī.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju